1. magyar léghajógyár - Pierwsza węgierska fabryka sterowców

(Franz Joseph von Habsburg) #1

Szanowni Państwo,

Wraz z ruszeniem systemu bankowego dla klientów indywidualnych, założywszy że niebawem pojawi się on zapewne także i dla przedsiębiorstw, chciałbym rozpocząć produkcję przeróżnych maszyn. Niegdyś posiadałem automobilowe towarzystwo akcyjne Austro-Daimler, do którego także chciałbym wrócić (pod tą lub inną nazwą), dziś jednak prezentuję Pierwszą węgierską fabrykę sterowców!

Fabryka chciałaby promować sterowce zarówno jako niezbędny element nowoczesnego pola walki dla c. i k. armii, ale także jako środek transportu - zarówno wygodnego, bezpiecznego i szybkiego dalekosiężnego transportu zbiorowego, jak i godnego uwagi środka transportu indywidualnego - pierwszy taki sterowiec otrzymał Jego Cesarska i Królewska Mość, co jest najlepszą rekomendacją!

Pragnę także zauważyć, iż tak promowane niedawno poruszanie się aeroplanami do celów innych niż wojskowe wydaje się - w obliczu braku możliwości spokojnego zażywania uroków nieba - uwłaczające godności poddanego Jego Cesarskiej i Królewskiej Mości. Zachęcam wobec tego do spróbowania wygody w locie próbnym!

Niech na wyobraźnię nieprzekonanych wpłynie niniejsza piękna wizja Naddunajskiej Monarchii, której niebo upstrzone jest takimi jednostkami!
Maxon_3

Poniżej prowadzone są zapisy na pierwszy (bezpłatny jeszcze!) lot z Budapesztu do Wiednia takim oto sterowcem:
ZeppelinLZ127a

(Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg) #2

Zgłaszam chęć lotu

(Franz Joseph von Habsburg) #3

Hoheit, to dla naszej fabryki zaszczyt!

(Moritz von Oranien-Nassau) #4

I ja w ramach przerwy w obradach udam się na lot do Budapesztu jeśli można.

(Franz Joseph von Habsburg) #5

Cóż, faktycznie - sterowiec winien także wrócić do Budapesztu, a więc oczywiście będzie także możliwość udziału w podróży powrotnej :-).

(Erik Blume) #6

Przebudził się z narkotycznej drzemki
-Ja! ja też chcę. A…z powrotem, rozumiem, już płatne?
Szturchnął @mrudolf .
-Patrzaj, kie cuda!

(Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg) #7

Bardzo dobry pomysł Ekscelencjo

(Borys Targersdorf) #8

Mi pozostanie tylko kibicowanie.

(Maksymilian Rudolf von Habsburg) #9

Owszem, zgłaszamy się na oblatywaczy.

(Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg) #10

Ekscelencjo Regencie, proszę się nie opierać i lecieć z nami, najwyżej trzeba będzie wybierać nową Radę Państwa

(Inger von Beillschmidt) #11

Chętnie poobserwuję lot z bezpiecznego poziomu gruntu.

(Franz Joseph von Habsburg) #12

Dodam, że na pokładzie na pewno znajdzie się kilka butelczyn wybornego tokajskiego wina. Oczywiście wzmianka o tym niby przypadkiem :-).

(Moritz von Oranien-Nassau) #13

Na wino to ja zawsze chętny jestem, Łapię pociąg do Budapesztu żeby lecieć w obie strony.:smiley:

(Borys Targersdorf) #14

Droga @Inger_von_Beillschmi przy kawie i serniczku wiedeńskim?

(Inger von Beillschmidt) #15

Nie inaczej, Herr Targersdorf.

(Erik Blume) #16

-Viiiiiktooooor! Paczaj co ci się z narzeczoną dzieje!

(Inger von Beillschmidt) #17

Ale że co się dzieje? Kawę zaiste popija.

(Borys Targersdorf) #18

-Co się dzieje?-z ustami pełnymi sernika