Akt Niepodległosci Ksiestwa Styrii

(Henryk von Groc Hrychowicz) #1

(Franciszek Józef II) #2

Monarchii Austro-Węgierskiej, jeżeli mogę poprawić. Przypomnę, że Stany nie mają uprawnienia do wypowiedzenia Ugody, bo też jej nie zawierały. Styria nie jest też suwerennym krajem ani nikt jej nie przyznał prawa do samostanowienia.

Jeżeli jest szansa, by Pan wrócił do Monarchii - porozmawiajmy. Proszę wylać wszystkie żale na mnie czy kogokolwiek innego. Nie mówię, że zwiększy to moją aktywność (naprawdę muszę za coś żyć i pracować, nie utrzymują mnie rodzice), ale może dojdziemy do konsensusu.

(Henryk von Groc Hrychowicz) #3

Wasza Cesarska i Królewska Mość proszę mi wybaczyć ale jeśli ktoś jeszcze nie dostrzega że z każdym miesiącem Monarchia Austro-Węgierska ulega coraz głębszej destrukcji ten nie chce tego widzieć. Przed rokiem Terytoria Naddunajskie tętniły życiem, teraz to kraje zupełnie wyludnione. Aktywność na forum (jeśli jest dostępne) ogranicza się do pracy Rady Państwa. Sformowanie rządu w tej sytuacji będzie sztuką nie lada, jeśli w ogóle się to uda. Obywatele Monarchii rozeszli się po świecie, a sporadyczne wizyty nie wystarczą by Monarchia mogła sprawnie funkcjonować. Niemniej trzymam kciuki by JW Regentowi się to udało. Ja próbowałem ale nie wyszło.

Co do Styrii, niepodległość księstwa stała się faktem. Jest Wasza Cesarska Mość nadal głową panującą w księstwie, wiec mam nadzieje że zaakceptuje postanowienia Stanów Generalnych, które w pełni miały prawo ją podjąć. W chwili odrodzenia monarchii wszystkie Terytoria Naddunajskie posiadały suwerenność. Posiadała ja i Styria co odzwierciedla prawo księstwa ustanowione przed ogłoszeniem Ugody. Należy też zaznaczyć, że Styria jako jedyny kraj przyjęła Ugodę poprzez jej ratyfikację, dlatego też jako suwerenne księstwo miała prawo ją wypowiedzieć. Na Królestwo Węgier i pozostałe Księstwa gdzie prawo nie określiło ich statusu przed wejściem w życie Ugody wprowadzono Ugodę jednostronnie, wchłaniając na powrót te obszary jako kraje koronne Monarchii Austro-Węgierskiej.

Liczę ze Wasza Cesarska Mość zawita do Styrii.