Aktywność w v-świecie

(Marcel Hans) #1

Podsyłam Wam ranking aktywności for polskich mikronacji: aguria.pun.pl/viewtopic.php?id=1903&p=2

[quote] 1. Księstwo Sarmacji 4008 (+1) 2. Republika Bialeńska 2576 (-1) 3. Królestwo Dreamlandu 1274 (+1) 4. Trizondal 974 (+2) 5. Rzeczpospolita Obojga Narodów 719 (+1) 6. Królestwo Wurstlandii 551 7. Imperium Abachazji 408 (-1) 8. Królestwo Agurii 275 (+2)
9. ZSKHiW 269 (+2) 10. Demokracja Surmeńska 260 11. Królestwo Francji i Nawarry 192 (+4) 12. III Państwo Kościelne Rotria 145 (+1) **13. Monarchia Austro-Węgier 103 (+3) ** 14. Chanat Kaguarii 102 (-6) 15. Federacja Slawonii 94 (+2) 16. Republika Przedruska 64 (+4) 17. Mandragorat Wandystanu 59 18. Imperium Skarlandu 45 (bz.) 19. Republika Parlandii 29 (-4) [/quote]

(Jan Dagobard von Thorn-Maikowski) #2

Trzynaste miejsce. Szału nie ma, tyłka nie urywa, ale i tak nie jest źle jak na ten czas. Meine Herren bierzmy się do pracy żeby FJ II nam reprymendy zza grobu nie dał! :smiley: A Trizondalczykom to tylko pogratulować czwartego miejsca. :wink:

(Borys Targersdorf) #3

jak na nasze problemy : )

(Marcel Hans) #4

Ja pamiętam czasy, jak mikronacja mająca 1000 postów była “niemal upadająca”, łezka się w oku kręci. Natomiast cieszy mnie, że A-W działają, idą do przodu. Właściwie cały Kontynent Wschodni się trzyma.

(Jan Dagobard von Thorn-Maikowski) #5

No Panie Marcelu kiedyś to nawet te młodsze mikronacje liczyły kilkanaście aktywnych osób, a teraz? Przydałby się kolejny zastrzyk nowych mikronautów jak po publikacji tego artykułu w CD-Action. Chyba nie pomyliłem nazwy gazety. :stuck_out_tongue: Dzisiaj najczęściej spotykanym zjawiskiem są migracje obywateli. Osoby z jednego państwa przechodzą do drugiego niestety.

A co do Ostii to fakt trzymamy się. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie poprawi się zarówno sytuacja Monarchii jak i całego kontynentu.

(Boris von Maikowski) #6

13 miejsce nie takie złe drugiej top 10 Monarchia sie zmieściła. Pozdrowienia śle

(Marcel Hans) #7

Pozycja zależy także od aktywności innych mikronacji, ta zaś od składu populacji. Jeśli w jednym kraju średnia wieku to np. 18 lat, to wtedy ta aktywność będzie w innych okresach wyższa niż w kraju, gdzie średnia to 25 lat.