Alexander von Beillschmidt

(Alexander von Beillschmidt) #1

Po długiej wędrówce do Monarchii przybywa Alexander von Beillschmidt (@Aleksasza):

Witam rodaków po wieloletnim pobycie zagranicą. Nazywam się Alexander von Beillschmidt, z pochodzenia bielszczanin, z wykształcenia neurolog, z zamiłowania tłumacz literatury. Niedawno wróciłem do ojczyzny na zaproszenie siostry, która, o ile mi wiadomo, niedawno się zaręczyła.

(Erik Blume) #2

Przechadzał się po porcie, nieobecnym wzrokiem obserwując niebo. Aż prawie wpadł na przechodzącego mężczyznę w podróżnym odzieniu. Poznając go, spalił się wręcz jakby przez wiele godzin słońce całowało jego skórę, a oczy zajaśniały. Z trudem powstrzymując się od rzucenia się na niego w uścisk, wydusił tylko
-Sasza! Jakże miło mi znów Cię widzieć! Mam nadzieję, że tym razem odnajdziesz tu swoje miejsce na dłużej…

(Alexander von Beillschmidt) #3

-Witaj, Eryku! Również się cieszę, że znów Cię widzę.
Z wyuczoną kurtuazją wyciągnął do niego rękę, choć szczery uśmiech i lekki rumieniec wskazywały na pełną autentyczności jego radości.
-Sądzę, że teraz ciężko będzie mnie stąd przegonić, planuję zacząć życie niejako na nowo.

(Wiktor Toghon) #4

I kolejny szwagier…
Rozgości się Pan w Trieście, gdy skończę cywilizowanie dzikiej północy, zapraszam na wina kieliszek, ewentualnie 8.

(Borys Targersdorf) #5

Witam serdecznie Herr @Aleksasza :slight_smile:

Jak to kolejny?

(Wiktor Toghon) #6

To skomplikowane…

(Borys Targersdorf) #7

Ba, najbardziej zagmatwane puzzle polityczne, przy sprawach rodzinnych to bułka z masłem.

(Inger von Beillschmidt) #8

Witaj, bracie! Miło Cię znów zobaczyć na naddunajskiej ziemi. Zwłaszcza wobec perspektywy, że prędko z niej nie uciekniesz.

(Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg) #9

Witam Pana, ciesze sie ze Pan zawitał do MAW

(Andream von Salza) #10

Choć sam jestem nowy witam Pana serdecznie

(Moritz von Oranien-Nassau) #11

Witam serdecznie.

(Franciszek Leopold I) #12

Herr von Beillschmidt, niezmiernie mi miło powitać Pana na ziemiach Monarchii, liczę że pobyt będzie przyjemny!

(Alexander von Beillschmidt) #13

@Wiktor_von_Vihren kolejny? Czyżby mieszczańska moralność naszych rodziców była aż tak powierzchowna? Inger nic mi nie wspominała… W każdym razie wina nie odmówię, zwłaszcza przyszłemu szwagrowi.

Serdecznie dziękuję Panom za miłe powitanie!

(Borys Targersdorf) #14

Herr @Aleksasza przy winie o planach się najlepiej rozmawia :wink:

(Franciszek Leopold I) #15

Ja osobiście wolę burbon, ale to podejrzewam rzecz gustu :wink:

(Borys Targersdorf) #16

Miłościwy Panie @franz_leopold starałem się trzymać tematu :wink: burbon jak najbardziej :slight_smile:

(Franciszek Leopold I) #17

No było nie było niejedna flaszka nam zeszła podczas rozmó państwowych :slight_smile:

(Borys Targersdorf) #18

Ba, dobry burbon zawsze daje pozytywnego kopa :smile:

(Andream von Salza) #19

Ja wolałbym dobre czerwone wino

(Borys Targersdorf) #20

Bogactwo naszej Monarchii jest pod tym względem nie ocenione. Wina, sznapsy, travalice i rakije, piwa wszelakiego sortu i gatunku, że już o bogatej plecie win nie wspomnę. Żyć, pić nie umierać :wink:
I niech podagra omija szerokim łukiem :slight_smile: