Atelier portretowe Beillschmidt & Blume

(Inger von Beillschmidt) #1

Na pierwszy rzut oka kamienica niczym nie wyróżniała się z ciągu sąsiadujących z nią zabudowań mieszkalnych. Nawet detal architektoniczny nie był ani skromniejszy ani bardziej bogaty, z otwartych okien dobiegały odgłosy codziennego życia, a w niektórych można było dostrzec uważnie obserwujące ulicę koty. Dopiero przy bramie można było dostrzec niewielką, wytłaczaną tabliczkę, na której proste acz eleganckie, geometryzujące litery informowały o znajdującej się w jednej z podwórkowych oficyn pracowni. W niewielkim, acz dobrze oświetlonym pomieszczeniu unosił się zapach grafitu i terpentyny a sztalugi i szkicowniki pełne były rozpoczętych prac.

Obywatele Monarchii, @Erik Blume oraz ja pragniemy zachęcić do skorzystania z naszych usług w zakresie wykonywania unikatowych, indywidualnych portretów! Od teraz każdy może sobie pozwolić na spersonalizowany wizerunek najwyższej klasy artystycznej. Na zachętę pragnę przedstawić powstałe już propozycje portretów domyślnych mieszkańców oraz gości Austro-Węgier:
portretdomyslnymeski

portretdomyslnydamski

portretniebinarny1

portretniebinarny2

Powstały już także pierwsze portrety na zamówienie:
@FLI
portretcarski
@Borys_Targersdorf
portretborysa

Mam również zaszczyt poinformować, że dochód z pracowni zasilać będzie fundusz na rzecz C. K. Akademii Sztuk Pięknych!

(Borys Targersdorf) #2

Droga @Inger_von_Beillschmi…odjęło mi mowę…jestem pod wielkim wrażeniem.

(Inger von Beillschmidt) #3

Bardzo miło mi to słyszeć, @Borys_Targersdorf!

(Borys Targersdorf) #4

Z radością zasilę fundusz.

(Borys Targersdorf) #5

Droga @Inger_von_Beillschmi obraz odebrałem, pozostała kwestia uregulowania zapłaty.

(Inger von Beillschmidt) #6

@Borys_Targersdorf po należytych konsultacjach cena portretu została ustalona na 500 koron.

(Borys Targersdorf) #7

Poszło!

(Inger von Beillschmidt) #8

@AmbasadorSuderlandu
portretambasadora

Mam nadzieję, że wybaczy mi Pan długi okres oczekiwania ^^"

(Hans von Eichenblatt) #9

Portret bardzo dobrze wykonany został Madame. Nie śmiałbym poza tym popędzać artysty bo to jednak nie wypada.
P.S.
Konta Bankowego w Monarchii nie posiadam, więc w jaki sposób mógłbym zapłacić, za to arcydzieło?

(Borys Targersdorf) #10

Przede wszystkim proszę się nim pochwalić w Republice :wink:
A o koncie bankowym pomyślimy.

(Inger von Beillschmidt) #11

@Ludwik_Tomovic
portretludwikt

@Wiktor_von_Vihren, jesteś następny (i póki co ostatni) w kolejce, więc pragnę dopytać o szczegóły - czy życzysz sobie portret z aktualnego avatara, czy też coś innego?

Tymczasem zachęcam do składania dalszych zamówień oraz przypominam, że atelier twórców posiada dwoje a @Erik jest znacznie zdolniejszy ^^

(Borys Targersdorf) #12

Mam nadzieję, że nasz drogi @Erik amięta o moim zamówieniu w polowym mundurze, wybieram się na późno jesienne manewry to było by jak znalazł.

(Franciszek Leopold I) #13

odchrząknął starając się aby wypadło to możliwie dyskretnie

(Ludwik Tomović) #14

Wunderbar! :smiley:

(Inger von Beillschmidt) #15

Słucham , Wasza Cesarsko-Królewska Mość?

Vielen Dank, Herr Tomović! :slight_smile:

(Franciszek Leopold I) #16

Fraeulein von Beillschmidt, ja chciałem tylko nieśmiało przypomnieć że Verwaltungsbureau czeka na plakat z listem gończym :wink:

(Inger von Beillschmidt) #17

Ojoj, wydawało mi się, że w końcu to Erik podjął się tego zadania? D: Nie wiem, czy uda mi się wykreować portret pamięciowy poszukiwanego.

(Franciszek Leopold I) #18

Jak rozumiem drogi Erik jest niedysponowany, więc chciałem się tylko przypomnieć – odrzekł Monarcha z uśmiechem

(Erik Blume) #19

Przeciągnął się w łożu boleści, ziewając
-Ojjj… głowa boli. Ależ oczywiście, zaczęty już plakat dostarczę dnia dzisiejszego wieczorną porą. Niesamowicie przepraszam szczególnie Szanowną Panią, że zdaje się iż zwaliłem wszystko na Pani śliczną główkę.
Uśnmiechnął się z przekąsem.

(Inger von Beillschmidt) #20

Przewróciła oczami, ale również z uśmiechem.

-Ależ, Eriku, po prostu uznajmy, że jesteś na urlopie wypoczynkowym. Jak wrócisz to ja Ci nieco na głowę zwalę.