Ciekawostki ze v-świata

(Borys Targersdorf) #1

ciekawa wypowiedź Przewodniczącego Rady Nadzwyczajnej JE von Maikowskiego na forum Skarlandu

prawda ,że ciekawa wypowiedź ?!!

(Wiktor Maretzky) #2

No cóż. Jak widać, Pan Maikowski wybrał już swoją nową Ojczyznę…

(Borys Targersdorf) #3

niech Pan zwoła II sesje Rady .

(Jan Dagobard von Thorn-Maikowski) #4

Panowie chyba źle odczytali tą wypowiedź… Przedstawiłem Skarlandczykom tylko propozycję rozwiązania kryzysu, który obecnie dotknął dużą część Mikroświata. Proszę nie odbierać tego jako “zdradę”. :wink: Osobiście jestem przeciwny posiadaniu kilku obywatelstw naraz, dlatego też będę forsował tę koncepcję w Monarchii.

(Marcel Hans) #5

Jeśli chodzi o kilka obywatelstw, ciekawe jestem co z tego w Monarchii wyjdzie, bo trend raczej jest odwrotny.

(Borys Targersdorf) #6

Rotria padła po raz kolejny JŚ. Sykstus chronił się na terenie Rzeczypospolitej Obojga Narodów .

(Marcel Hans) #7

Szkoda, że takie rzeczy się tam dzieją.

(Wiktor Maretzky) #8

Na forum Pustkowi, Pan Talerz opublikował ciekawego posta: pustkowia.org/post/4511#post4511. Problem istotny, zauważalny w większości mikronacjii.

(Xavery edler Kłopocki) #9

Z ciekawostek: istnieje mikroświatowy kanał do pogawędek zarówno głosowych jak i tekstowych, aby dołączyć wystarczy kliknąć tutaj: discord.gg/k63dSg3 Ja już tam jestem, miło mi będzie pogadać tam również z Wami :slight_smile:

(Wiktor Toghon at Atera) #10

Co do kilku obywatelstw. Większość z Nas ma co najmniej dwa, jeśli tego zakażemy niewielu obywateli tu zostanie.

(Andrew von Lichtenstein) #11

Zgadzam się z Ekscelencją Księciem Pogrzebskim

(Wiktor Toghon at Atera) #12

Pobrzeskim* :wink:

(Andrew von Lichtenstein) #13

Herr Książę Bardzo przepraszam za błąd w nazwisku

(Xavery edler Kłopocki) #14

Herr von Lichtenstein, to nie nazwisko, to tytuł :wink: Pobrzeże to kraj koronny, niem. Küstenland.

(Jerzy III von Oranien-Nassau) #15

Nie czepiajcie się panowie.

(Andrew von Lichtenstein) #16

Jeszcze raz przepraszam Szanownego Księcia i wszystkich, których uraziłem

(Thimoteus ik Hohentsolern) #17

Hm… Posiadam Sarmackie, Baridajskie i Sclavinskie oraz Ciproflekcjanskie( :mrgreen: )moge dostac MAWianskie :wink: ?

(Henryk von Groc Hrychowicz) #18

Jeśli mogę wyrazić swoje zdanie. W kwestii x obywatelstw temat był poruszany w wielu państwach i różnie są na to zapatrują. Pamiętam czasy gdy niemal wszyscy stanowczo opowiadali się za 1 obywatelstwem. Z czasem złagodzono to stanowisko i jedynie przedstawiciele najwyższych władz nie mogli posiadać innych obywatelstw prócz tego państwa w którym pełnili te urzędy. Teraz jak wiadomo nawet głowy państw udzielają się w innych krajach i posiadają podwójne czy potrójne obywatelstwa.

Teraz pytanie - czy to źle, czy dobrze w czasach kryzysu demograficznego. Wiele państw dopuszcza taka możliwość ratując swoja sytuację i nie dopatrywał bym się w tym niczego złego do czasu gdy dana osoba jest aktywna i ma swój wkład w rozwój kraju. Natomiast “kolekcjonerów obywatelstw” którzy nic nie robią, albo są zaangażowani jedynie w działania destrukcyjne i krytykę wszelkich inicjatyw i działań podejmowanych w państwie bez skrupułów pozbawiał obywatelstwa. Takie osoby więcej szkód niż pożytku przynoszą, a nie temu ma służyć status obywatela.

(Thimoteus ik Hohentsolern) #19

ja tak na prawde mam tylko sarmackie, poniewaz sclaviniia i baridas sa w sarmacji a to ciproflokcjanskie to zart tamtej wladzy :smiley:

(Borys Targersdorf) #20

[quote=“Henryk von Groc”] Teraz pytanie - czy to źle, czy dobrze w czasach kryzysu demograficznego.[/quote]

Kryzys ta jak mecz derbowy rządzi się własnymi prawami. Problem zaczyna sie wtedy kiedy Pan X posiadacz wielu obywatelstw pełni prominentne funkcje w różnych miejscach, w różnych krajach i najzwyczajniej nie wyrabia. Pomijam tu sprzeczne interesy, trudno być np. Cesarzem w Austrii i obywatelem u Cipków. :laughing: