Ciekawy pomysł na gospodarkę


(Franciszek Józef II) #1

Znalazłem niedawno coś takiego: http://fc.sarmacja.org/viewtopic.php?f=709&t=23375&sid=bcc7fbd49955aa35fc65c555543d099d

W systemie “Zyriusz” władze publikują jakiś projekt i ludzie wpisując post się dokładają do danej pracy. Nie ma tam wielkiej otoczki narracyjnej, acz można by ją stworzyć, rzad mógłby pięknie wspierać przedsiębiorczość w ten sposób. Można też dorzucić wykonanie pewnych projektów przez firmy jako podwykonawców etc. Potem firmy same mogą w ten sposób zaczynać projekty. Wystarczyłby system bankowy (choćby i ręczny na początek).

Po prostu każdy się zapisuje pod danym postem i codziennie wpisuje wykonanie pracy, za co oczywiście otrzymuje zapłatę etc.

Co sądzicie?


(Erik Blume) #2

Proszę wybaczyć, Wasza Cesarska Mość, ale czy dobrze rozumiem, że nie trzeba być przedsiębiorcą, a na przykład można załapać się na faktyczne fizyczne budowanie drogi? Zawsze marzyła mi się pomoc przy torach i tego typu sprawach, na takim najbardziej podstawowym poziomie. Proszę wybaczyć infantylność pytania.


(Franciszek Józef II) #3

Dokładnie tak. Chodzi o to, by na najprostszym, “najbardziej podstawowym” poziomie aktywizować chętne osoby; oczywiście przedsiębiorstwa też mogłyby brać udział, można nawet dodać jakieś bonusy dla przedsiębiorstw, ale to w czasie późniejszym. Najpierw wszystko byłoby na takim podstawowym poziomie.