Czym jest Cekania w roku 2017

(Borys Targersdorf) #1

Panowie tekst uchwały przyjęty przez kongres Orientyki, w tereny oddane pod opiekę Socjalistycznemu Królestwu to Śląsk. W takich warunkach przyszło nam pracować.

(Moritz von Oranien-Nassau) #2

Eeee…co?

(Borys Targersdorf) #3

no właśnie zapał zapałem ale istnieją pewne zapisy i umowy międzynarodowe, które musimy respektować. Zapewne stąd wizyta JE von Kluck’a.

Panowie w tym wątku wypowiadajmy się nad przyszłością Monarchii.

(Wiktor Toghon) #4

tegoroczny Kongres Orientyki ma odbyć się niebawem. Proponuje więc wysłać tam delegację i uporządkować Naszą sytuację międzynarodową.

(Borys Targersdorf) #5

Panie Wiktorze najpierw to trzeba uporządkować sprawy wewnętrzne. Przede wszystkim odbudowa a następnym krokiem powinno być zwołanie Parlamentu i powołanie Rządu. Na Kongres musimy jechać z konkretami !!!

(Wiktor Toghon) #6

Oczywiście. Z tym że trzeb też trzymać rękę na pulsie, żebyśmy się nie spóźnili.

(Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg) #7

Szanowni Panowie Proponuję, wybrać z nas dobrych polityków i wysłać ich do istniejących państw, aby agitowali za uznaniem MAW Zgadzam się, że należy zwołać parlament i rozpocząć scalanie Austro-Węgier.

Zainteresował mnie jedno zdanie w uchwale cytowanej przez Pana Tartgersdof

Niniejszym postanawia się włączyć obszary zaznaczone barwą niebieską na załączonej mapie w granice Zjednoczonego Socjalistycznego Królestwa Hirschbergii i Weerlandu na mocy zgody udzielonej przez delegację Monarchii Austro-Węgierskiej.

Kto był w delegacji i na mocy jakiego prawa udzielił takiej zgody. Może da się to podważyć.

(Wiktor Toghon) #8

dreamland.net.pl/forum/viewtopic … b18ca1b9ad

(Borys Targersdorf) #9

[quote=“Andrew von Lichtenstein”]Szanowni Panowie Proponuję, wybrać z nas dobrych polityków i wysłać ich do istniejących państw, aby agitowali za uznaniem MAW Zgadzam się, że należy zwołać parlament i rozpocząć scalanie Austro-Węgier.

Zainteresował mnie jedno zdanie w uchwale cytowanej przez Pana Tartgersdof

Niniejszym postanawia się włączyć obszary zaznaczone barwą niebieską na załączonej mapie w granice Zjednoczonego Socjalistycznego Królestwa Hirschbergii i Weerlandu na mocy zgody udzielonej przez delegację Monarchii Austro-Węgierskiej.

Kto był w delegacji i na mocy jakiego prawa udzielił takiej zgody. Może da się to podważyć.[/quote]

ja byłem w delegacji i Pan von Maikowski, jeżeli uda sie odbudowa to i Śląsk wróci w granice Monarchii.

(Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg) #10

Jeżeli Herr Borys Targersdorf twierdzi, że da się odzyskać Śląsk, to ja mu wierzę Uważam, że Pan Borys powinien prowadzić naszą politykę zagraniczną. Patrzy trzeźwo i krytycznie nad odbudowę MAW. Reszta, ze mną włącznie, jesteśmy gorące głowy i szybciej coś popsujemy niż nareperujemy na salonach dyplomatycznych v-świata

(Moritz von Oranien-Nassau) #11

Racja.

(Tomisław II) #12

Śląsk musi wrócić do A-W.

(Wiktor Maretzky) #13

Ten punkt uchwały nie został w praktyce zrealizowany. Wojska ZSKHiW nigdy nie przekroczyły granicy MAW i nie dokonały aneksji wymienionych obszarów. Tym samym przez cały czas na tych terenach nie było żadnej władzy zwierzchniej, aż do teraz. Poniżej komentarz Króla Hirschbergii i Weerlandu na temat zasiedlenia terenów dawnej Monarchii, potwierdzający te fakty: forum.hasseland.eu/index.php/topic,7079.msg68288.html#msg68288 [Golicia (sic!), zapewne chodziło mu o Galicję]

Tyle w temacie.

(Borys Targersdorf) #14

Ale mandat Kongresu mają.

(Wiktor Maretzky) #15

Formalnie tak. Jednak ZSKHiW nie zrobiło nic dla tego regionu… Na forum ZSKHiW nie znalazłem żadnych wzmianek o podjęciu jakichkolwiek działań na terytorium mandatowym. Ewentualne roszczenia rozstrzygnie Kongres Orientyki.

(Tomisław II) #16

Musimy zwrócić się formalnie do Kongresu Orientyki o anulowanie w/w dokument w/s zajęcia terytorium. Najlepiej powinna zająć się osoba odpowiedzialna za Czechy, Morawy i Śląsk.

(Moritz von Oranien-Nassau) #17

Czyli pan Borys.

(Borys Targersdorf) #18

O anulowanie w/w dokumentów na Kongresie upomni się Rząd Jego Cesarskiej I Królewskiej Mości, Panowie wszystko w swoim czasie.

(Wiktor Maretzky) #19

Oczywiście jeśli Kongres Orientyki będzie coś jeszcze znaczył. Tegoroczny w Rotrii toczył się w skandalicznej atmosferze. A chamskie zachowanie niektórych delegatów przekroczyło wszelkie granice. Pojawienie się Różowego Gościa przeistoczyło obrady w istny kabaret. Naprawdę żałosne. Dla zainteresowanych: rotria.boo.pl/forumdisplay.php?fid=281

(Tomisław II) #20

Co racja, to racja. Jednak trzeba będzie się uzbroić we cierpliwość.