Datowanie - Propozycja

(Wiktor Toghon at Atera) #1

Mam propozycje. Jak wiemy niemal każdy z nas wydaje akty prawne. Niestety daty wydania różnią się nawet o 100 lat. Co wy na to żeby ustalić oficjalną datę? Proponuje datę obecną - 100 lat. Co o tym sądzicie?

(Andrew von Lichtenstein) #2

Raczej byłbymza datą 1917, ale dostosuję się do większości

(Borys Targersdorf) #3

można pisać np/ 18 maj 2017 (1917).

(Franciszek Józef II) #4

W gruncie rzeczy 18 maja 1917 brzmi dobrze. Kiedyś byłem temu przeciwny - wtedy, kiedy mikroświat był trochę bardziej “globalną wioską”. Ale teraz interesuje nas przede wszystkim Monarchia Austro-Węgierska i możemy żyć w epoce jakiej chcemy ;-).

(Wiktor Toghon at Atera) #5

Czyli zgadzamy się.

(Andrew von Lichtenstein) #6

Nie bądźmy w gorącej wodzie kapanii Może niech jeszcze inni się wypowiedzą

(Wiktor Toghon at Atera) #7

Oczywiście, nie miałem na celu kończenie dyskusji. Przepraszam, jeśli to zasugerowałem.

(Wiktor Maretzky) #8

Popieram. Da się cofnąć czas na forum? :slight_smile:

(Henryk von Groc Hrychowicz) #9

[quote=“Wiktor_Maretzky, post:8, topic:437, full:true”] Popieram. Da się cofnąć czas na forum?[/quote] Nie widzę problemu by w wydawanych dokumentach czy też opisach zdarzeń był wpisywany rok 1917, ale przestawianie daty na forum mija się z celem, bo realnie nie przeniesiemy się o sto lat wstecz.

(Andrew von Lichtenstein) #10

Mnie też się wydaje, że datę na forum zostawić w spokoju, a dokumenty datować 1917. Jak komputer dostanie date 1917 to komputer może zbzikować i będą kłopoty

(Henryk von Groc Hrychowicz) #11

Ja w Księstwie Styrii wszystkie daty rozporządzeń już poprawiłem na rok 1917.

(Jerzy III von Oranien-Nassau) #12

Możemy trzymać się epoki ale niekniecznie. W RON jest xvii wiek i normalna data i wszystko gra i buczy.

(Xavery edler Kłopocki) #13

Ale nie jesteśmy w RON :wink:

(Jerzy III von Oranien-Nassau) #14

Ja tylko stwierdzam fakty.

(Xavery edler Kłopocki) #15

Ja proponuję (i stosuję :wink: ) rozwiązanie kompromisowe, żeby wilk był syty i owca cała: dzisiaj mamy 18 Mai 1917 (2017) roku. Jak się podoba taka notacja?

(Miroslav Barbarez) #16

Osobiście jestem za datowaniem w 1917 roku, natomiast kwestię wpisywania w nawiasie roku “właściwego” zostawiłbym pod dyspozycję poszczególnych krajów.

(Henryk von Groc Hrychowicz) #17

W jednym wszyscy się zgadzamy, oficjalnie datujemy na rok 1917 i nie trzeba wielkiej filozofii, że w domyśle jest 2017. Kompromisowa propozycja pana Kłopockiego (19 Mai 1917 (2017) roku) powinna być rozwiązaniem kłopotu z rozszyfrowaniem właściwej daty.

(Wiktor Toghon at Atera) #18

Popieram