DEBATA - Kondycja mikronacji


(Franciszek Leopold I) #1

Czy mikronacje przeżywają kryzys?

Rola starych i nowych krajów w generowaniu aktywności

PANEL DYSKUSYJNY


— Najjaśniejszy Panie, escelencjo Kierowniku, szacowni goście.
Mam zaszczyt powitać państwa na panelu dyskusyjnym dotyczącym kondycji Mikroświata i jego mieszkańców. Szczególnie serdecznie witam naszego specjalnego gościa — Kierownik Resortu Spraw Zagranicznych Suderlandu - Herr Filip @Lotnik!
Zgromadzona publiczność wita gościa brawami
—W takim razie pozwolę sobie oddać głos jako pierwszemu własnie kierownikowi Lotnikowi - jak wygląda sytuacja aktywności mieszkańców w młodym państwie jakim jest Suderland?


Wizyta delegacji Suderlandu w Wiedniu
(Franciszek Leopold I) #2
RSVP

@Bewohner


(Filip Lotnik) #3

Dziękuje panie Regencie.

Sytuacja w Suderlandzie wygląda następująco. Jesteśmy stosunkowo młodym krajem, kilka miesięcy temu obchodziliśmy pierwszą rocznicę założenia państwa, a rocznicę ustanowienia Republiki obchodzić będziemy dopiero pod koniec października. Jednak można powiedzieć, że jak na młode państwo, przeżyliśmy wiele wzlotów i upadków. Poczynając od kryzysu aktywności wynikającego powstałym w czasie konfliktu pomiędzy zwolennikami republiki i monarchii po śmierci króla Krzysztofa I, poprzez kilka mniejszych kryzysów aż do ostatniego, która niemal nie doprowadził do rozpadu państwa na dwie części. Jednak teraz możemy pochwalić się miejscem pierwszym w ostatnim rankingu aktywności, niestety, temu sukcesowi towarzyszyły oskarżenia o spam. Niestety, praktyka niesławnej zabawy w “liczenie” była prawdziwa, nie sposób temu zaprzeczyć. Jednak obecnie, na naszym forum żadne takie praktyki nie są stosowane. Krytycy spamem nazywali również niektóre encyklopedie, które w miesiącu wrześniu przenoszone były ze starego forum na nowe. Zostały one niestety potraktowane jako kopiowanie Wikipedii i yoyonacyjny spam. Obecnie, aktywność na forum jest oczywiście mniejsza niż w wakacje, z oczywistych powodów, jednak dalej jest ona wysoka. W ostatnim czasie zauważyć można było wzrost obecności ciekawych dyskusji tematycznych, w których brało udział wiele osób. Zauważyłem również, że często forum jest ciche przez kilka dni, ale nagle pod wpływem jakiegoś wydarzenia wraca do życia, może to być czyjaś wypowiedź, nowy ranking, nowy obywatel itd. Wtedy obywatele zyskują chęć to pisania nowych lub kontynuowania starych wątków nawet nie związanych z tym wydarzeniem, które zaowocowało wzrostem aktywności. Ostatnim takim wydarzeniem była debata prezydencka, która odbyła się w tą sobotę. Tego wieczora wyprodukowaliśmy ponad 50 postów nie związanych z debatą, mimo, że przez ostatnie kilka dni na forum mało się działo. Jest to co najwyżej warte odnotowania, nie wiem, czy sprawa wygląda tak samo w innych nacjach.Mniej więcej tak prezentuje się sytuacja w naszym państwie , a jak sprawa wygląda w Monarchii, która ma już o wiele dłuższy staż od nas?