Decentralizacja - Zaproszenie do debaty

(Borys Targersdorf) #37

nie mogę otworzyć Ugody, ale ile pamiętam jest ustęp o krajach koronnych, wystarczy dodać punkt o namiestnikach i kto ich mianuję i załatwione.

dokument fundacyjny nie musi byc unikatowy może byc bliźniaczo podobny do aktów juz istniejących.

(Xavery edler Kłopocki) #38

Ale jak to nie możesz otworzyć ? :open_mouth:

(Borys Targersdorf) #39

w moim przypadku problem stary jak świat strona nie istnieje lub jest prywatna

(Xavery edler Kłopocki) #40

Was zur Hölle?! :angry:

A tak w ogóle to tekst masz tu: Ugoda | Gesetzblat

Mam zresztą nadzieję skończyć dzisiaj z tą stroną :roll_eyes:

(Borys Targersdorf) #41

ot zwykła cenzura :wink::wink::wink::wink:

(Borys Targersdorf) #42

Dziękuję. Panowie Rozdział XI - Kraje koronne i inne terytoria tam wszytko jest za wyjątkiem ustępu o namiestnikach.

(Xavery edler Kłopocki) #43

Tak, ale jakoś wydawało mi się że od tygodnia debatujemy o tym, że to wszystko które tam jest to się za bardzo nie sprawdziło… Czy nie?

(Borys Targersdorf) #44

Bo wystąpiła próżnia, kto niby miał te wszystkie prawo krajowe wprowadzać ?

(Henryk von Groc Hrychowicz) #45

I tu jest sedno całej sprawy. Nie twórzmy coś na wyrost, tylko wedle sytuacji jaką mamy. Jeśli okoliczności pozwolą zawsze będzie można nasz dom rozbudować. :slight_smile:

Myślę, że wszystko zależy od herr von Lichtensteina, który obecnie jest namiestnikiem tych wszystkich trzech krain. Ja osobiście nie szedł bym ta drogą, która wiedzie ku rozdrobnieniu, a nie ma żadnej pewności, iż znajdą się ludzie którymi będzie można obsadzić wszystkie trzy namiestnictwa i mimo stworzonych możliwości nadal wszystko będzie spoczywało na dotychczasowym namiestniku. Dla nowych obywateli chętnych do włączenia się w aktywne życie Monarchii Austro-Węgierskiej jest Królestwo Węgier, Bośnia i Hercegowina, Galicja, Księstwo Górnej Austrii. Zawsze można utworzyć stanowiska burmistrzów miast by ktoś kto zaczyna mógł się wykazań nie koniecznie od razu jako namiestnik kraju.
Z tej to racji stworzył bym jeden dokument (prawo generalne) określający status Związku Austriackiego w którym by wpisano, że w jego skład wchodzą: Książęce Hrabstwo Tyrolu, Księstwo Salzburga i Arcyksięstwo Austrii za Anizą. Podobnie utworzono Księstwo Styrii i Księstwo Pobrzeża. Niemniej ostateczne zdanie należy jak wyżej wspomniałem do herr von Lichtensteina.

(Borys Targersdorf) #46

Jest zdecydowanie prościej.

(Andrew von Lichtenstein) #47

I tak muszę zrobić

(Miroslav Barbarez) #48

Gpdpodine von Groc, sądzę iż w BiH jest już jedna chętna osobą do działania. :wink:

(Henryk von Groc Hrychowicz) #49

To budzi największa radość, że nie tylko ludzie wracają, ale też wraca w nich chęć do działania. :slight_smile:

(Leszek van der Fryssau) #50

Drodzy moi,

Arcyksięstwo Austrii przed Anizą, od dzisiaj tj. 23 kwietnia zaczęło długą transformację. Prawo konstytucyjne o nazwie Proklamacja Księstwa Dolnej Austrii z dnia 17 maja 2017 zostało uchylone jako ustawa zasadnicza w miejsce tego weszła Konstytucja Arcyksięstwa Austrii przed Anizą. Jest dokument w całości regulującą funkcjonowania Arcyksięstwa Austrii przed Anizą. Proklamacja Księstwa Dolnej Austrii w świadomości mieszkańców arcyksięstwa jest dokumentem świadczącym o suwerenności arcyksięstwa. Wobec czego niedługo 17 maja 2018 roku będziemy w Wiedniu świętować 1. Rocznicę Dnia Suwerenności Austrii przed Anizą na pamiątkę Proklamacji Arcyksięstwa Austrii przed Anizą(tj. Proklamacja Księstwa Dolnej Austrii). Zapraszam na uroczystości.

(Wiktor Toghon at Atera) #51

Mam pytanie (trochę nie w temacie ale związane z decentralizacją). Czy gdybym utworzył siły zbrojne niezależne od Armi MAW to popełnionym przestępstwo? Chodzi oczywiście o niewielki oddział mojej osobistej gwardii.

(Andrew von Lichtenstein) #52

Przecież wojska obrony krajowej mogą by’ takimi jednostkami

(Henryk von Groc Hrychowicz) #53

Szkoda że znowu Monarchia układa się do snu. Nie wiem już co zrobić by to zmienić.

(Henryk von Groc Hrychowicz) #54

Chyba na Austro-Węgry przyszła jakaś zaraza i wszyscy wymarli. :frowning:

(Andrew von Lichtenstein) #55

Ekscelencjo proszę wybaczyć muszę oddać projekt do 25 maja, ważna jest data stępla. Młodsi pewnie kują do sesji

(Henryk von Groc Hrychowicz) #56

A jednak znalazł pan moment by tu zajrzeć choć na chwilę, to mnie cieszy. Martwi natomiast tak długa nieobecność JCiKM oraz wielu obywateli. Nikt mnie nie przekona, że w ciągu całego tygodnia, a niektórzy i miesiąca nie mogą znaleźć 10 minut by tu zajrzeć i dać znak że żyją. Zdaje się historia się nam powtarza i Monarchia Austro-Węgier ponownie obumiera.