Decentralizacja - Zaproszenie do debaty

(Borys Targersdorf) #46

Jest zdecydowanie prościej.

(Andrew von Lichtenstein) #47

I tak muszę zrobić

(Miroslav Barbarez) #48

Gpdpodine von Groc, sądzę iż w BiH jest już jedna chętna osobą do działania. :wink:

(Henryk von Groc Hrychowicz) #49

To budzi największa radość, że nie tylko ludzie wracają, ale też wraca w nich chęć do działania. :slight_smile:

(Tomisław II) #50

Drodzy moi,

Arcyksięstwo Austrii przed Anizą, od dzisiaj tj. 23 kwietnia zaczęło długą transformację. Prawo konstytucyjne o nazwie Proklamacja Księstwa Dolnej Austrii z dnia 17 maja 2017 zostało uchylone jako ustawa zasadnicza w miejsce tego weszła Konstytucja Arcyksięstwa Austrii przed Anizą. Jest dokument w całości regulującą funkcjonowania Arcyksięstwa Austrii przed Anizą. Proklamacja Księstwa Dolnej Austrii w świadomości mieszkańców arcyksięstwa jest dokumentem świadczącym o suwerenności arcyksięstwa. Wobec czego niedługo 17 maja 2018 roku będziemy w Wiedniu świętować 1. Rocznicę Dnia Suwerenności Austrii przed Anizą na pamiątkę Proklamacji Arcyksięstwa Austrii przed Anizą(tj. Proklamacja Księstwa Dolnej Austrii).
Zapraszam na uroczystości.

(Wiktor Toghon at Atera) #51

Mam pytanie (trochę nie w temacie ale związane z decentralizacją).
Czy gdybym utworzył siły zbrojne niezależne od Armi MAW to popełnionym przestępstwo?
Chodzi oczywiście o niewielki oddział mojej osobistej gwardii.

(Andrew von Lichtenstein) #52

Przecież wojska obrony krajowej mogą by’ takimi jednostkami

(Henryk von Groc Hrychowicz) #53

Szkoda że znowu Monarchia układa się do snu. Nie wiem już co zrobić by to zmienić.

(Henryk von Groc Hrychowicz) #54

Chyba na Austro-Węgry przyszła jakaś zaraza i wszyscy wymarli. :frowning:

(Andrew von Lichtenstein) #55

Ekscelencjo proszę wybaczyć muszę oddać projekt do 25 maja, ważna jest data stępla. Młodsi pewnie kują do sesji

(Henryk von Groc Hrychowicz) #56

A jednak znalazł pan moment by tu zajrzeć choć na chwilę, to mnie cieszy. Martwi natomiast tak długa nieobecność JCiKM oraz wielu obywateli. Nikt mnie nie przekona, że w ciągu całego tygodnia, a niektórzy i miesiąca nie mogą znaleźć 10 minut by tu zajrzeć i dać znak że żyją. Zdaje się historia się nam powtarza i Monarchia Austro-Węgier ponownie obumiera.

(Andrew von Lichtenstein) #57

Przykro mi ale muszę się z Ekscelencją zgodzić

(Borys Targersdorf) #58

Panie Generala
można jeszcze z Czech ruszyć na Wiedeń…ale sprawa zakończy się chwilową aktywnością , co już przerabialiśmy w przypadku niepodległości Styrii.
Można też, daję temu większe szanse,zmienić Dom Panujący.

(Henryk von Groc Hrychowicz) #59

Przyznaję panu rację. Przez ostatnie miesiące obserwujemy powolny upadek Austro-Węgier. Obywatele rozeszli się po świecie, a władze Monarchii są nieobecne i nie przejawiają najmniejszego zainteresowania obecną sytuacją. JCiKM ostatnio widziano 2 marca. JW Regent w prawdzie się pojawia ale nie angażuje się w życie Monarchii. Przy takiej postawie nawet ostatni zryw do pobudzenia aktywności okazał się fiaskiem. Mimo wszystko ja nie poddam się tak łatwo. Królestwo Węgier od początku było, jest i pewnie pozostanie martwe, ale o istnienie Cesarstwa Austrii jeszcze zawalczę. Proste i klarowne pytanie, kto z panów poprze detronizację Franciszka Józefa i wesprze ustanowienie Cesarstwa Austrii z nowym władcą na czele.

(Franciszek Leopold I) #60

Meine Herren.
Pragnę serdecznie przeprosić za moją ostatnią nieobecność w kraju.
Wynikła ona z dosyć poważnych kłopotów rodzinnych, na pewno pozwolą Panowie że nie będę się wdawał w szczegóły.
Jeszcze dziś będę rozmawiać z Jego Cesarską Mością, przy okazji zapytam go jak ocenia swoje zasoby i możliwości w kwestii dalszego zaangażowania w życie Monarchii.
Ze swojej strony obiecuję zaś do końca bieżącego m-ca przedstawić gotowe projekty aktów prawnych wprowadzających omawiane tu rozwiązania, jak również moje własne możliwości dalszego działania w Monarchii oraz możliwości rozwiązania obecnego kryzysu jakie widzę.
Załączam ukłony

(Borys Targersdorf) #61

Panowie

do 10 czerwca będę nieobecny. Jeżeli w tym czasie podjęta zostania dalsza chęć odbudowy Monarchii to się włączę. Mogę objąć rządy krajowe w Czecha i pomóc w ożywieniu trupa zwanego Węgry.
Na dzień dzisiejszy to tylko tyle.

(Henryk von Groc Hrychowicz) #62

Nie wierzę już w żadne obietnice poprawy sytuacji, potrzebne są konkretne działania. Tych jednak nie widać. Czas wiec na radykalne kroki. Zapowiadałem starania o utworzenie Cesarstwa Austrii, ale po konsultacjach ze względu na aspekty prawno-proceduralne jest to niemożliwe. Monarchia Austro-Węgierska choć w mizernej kondycji nadal istnieje. Nie mam też dyspozycji do rozporządzania obszarem po za Księstwem Styrii. Z tej racji jestem zmuszony zweryfikować swoje plany, choć z nich nie rezygnuję. Stany Generalne Księstwa Styrii rozpatrzą ponowne ogłoszenie Proklamacji Niepodległości i detronizacji JCiKM Franciszka Józefa z godności władcy Księstwa.

Zachęcam Panów Namiestników do podjęcia podobnych działań i dołączenia do Księstwa Styrii. Razem możemy utworzyć Wielkie Księstwo Styrii, a jak Bóg da Cesarstwo Austrii.

(Andrew von Lichtenstein) #63

Jestem za rozpoczęciem zadań i łaczeniem się krain które chcą dalej działać. Jestem przeciwny detronizacji Franciszka Józefa II.

(Henryk von Groc Hrychowicz) #64

Jeśli chce pan pozostawać w zależności władcy który w skutek ciężkiej realiozy utracił zdolność do władania Monarchia, to ma pan takie prawo. Ostatni miesiąc pokazał w jakim kierunku zmierzają Austro - Węgry. Gdy zaczyna się rumor, część społeczności budzi się z letargu zobaczyć co się dzieje, by za chwilę znowu ułożyć się do snu. Zaś Dwór Cesarski czeka na lepsze czasy, które nie nadejdą bez zaangażowania. Monarchia w takim stanie jak obecnie nikogo nie przyciągnie.

(Andrew von Lichtenstein) #65

A kto miałby być Cesarzem