Decentralizacja - Zaproszenie do debaty

(Borys Targersdorf) #21

Wasza Wysokość
niestety nie.

:thinking::rofl:

(Wiktor Toghon) #22

Nie wiem co powiedzieć. Nie ma dla mnie usprawiedliwienia. Odszedłem bez żadnej informacji czy dobrego powodu.

Przepraszam…

Zrobię wszystko by odzyskać zaufanie mieszkańców Monarchii. Prawo Pobrzeża już się piszę. Szerzej w temacie wypowiem się wieczorem.

(Wiktor Toghon) #23

A więc tak.

Miała być dłuższa wypowiedź ale nie widzę sensu lać wody.
Decentralizacja , Jestem za. Myślę że to najlepsza droga dla Naszej Monarchii.

(Borys Targersdorf) #24

I co dalej?

(Franciszek Leopold I) #25

Cóż, Styria ma nową Konstytucję:

Herr @Wiktor_von_Vihren pisze dekrety statutowe, ja zaś łamię sobie głowę nad tym, jak tę całą wielką reformę zawrzeć w ustawie, zastanawiam się czy wszystko w porządku u Najjaśniejszego Pana @FJ2, bo obiecał mi parę dni temu w końcu podpisać zaległą ustawę, a żeby już całkiem nie skwaśnieć od tej zgryzoty kończę programować system bankowy :wink:
A co u Ciebie?

(Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg) #26

Ekscelencjo przypominam się o przepisach dla Tyrolu, Sazburga i Górnej Austrii

(Borys Targersdorf) #27

O !!! Genialne !!! Zatem będę cierpliwie czekał.

(Borys Targersdorf) #28

Proszę rozważyć taką propozycję aby w/w państwa połączyć w jeden organizm np. Związek Austriacki, ułatwi to pisanie ewentualnej konstytucji.

(Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg) #29

Szanowny Ekscelencjo Borysie
Taki był kiedyś pomysł Związku Austriackiego, w którym mi pomagałeś, ale zatrzymały mnie wydarzenia w Wiedniu. Dla świętego spokoju, wtedy nasze wojska nie zajęły Wiednia, choć do niego weszły.

(Borys Targersdorf) #30

Drogi Admirale
rozwiązanie takie daje duże możliwości dla rozwoju regionu, herr @Otto zapewne użył by jakieś fajnej metafory kolorystyczno-malarskiej :slight_smile: , ale zachęcam Pana aby prowincję pod pańskim namiestnictwem taki Związek założyły, będzie to atrakcyjna oferta
dla nowych obywateli.
O ile oczywiście zyska Pan przychylność @FJ2 i Dworu.

(Henryk von Groc Hrychowicz) #31

Też mi się wydaje, że połączenie krajów pozostających pod zarządem herr von Lichtensteina w jeden organizm państwowy jest więcej niż wskazany i wyznacza właściwy kierunek rozwoju.

(Franciszek Leopold I) #32

Wydawało mi się że przecież w chwili obecnej de facto te kraje są już połączone pod zwierzchnictwem Pana Admirała…

(Borys Targersdorf) #33

Panie Generale
ja bym to widział tak:

• każde z państw Tyrol, Górna Austria i Slazburg mają swój własny dokument fundacyjny, zgodnie z intencją JW @franz_leopold ,
  • każde z w/w państw może mieć własnego namiestnika,
  • ale państwa podpisują umową Związkową i wyłaniają Prezydenta, który je reprezentuję,

może za bardzo skomplikowane ale niech to podziała jako zachęta dla nowych obywateli, jeżeli takowi się znajdą i zyskają uznanie w oczach Cesarza to taka działalność na niwie krajowej, samorządowej może okazać się trampoliną do pięknej kariery na szczeblu federalnym :wink:

(Borys Targersdorf) #34

a de iure?

(Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg) #35

OK
Tylko jest mały problem, ja nie umiem stworzyć jednego dokumentu, a tu naraz trzy

(Franciszek Leopold I) #36

De iure, przyjacielu, to cytując klasyka, mamy pierdel, serdel i to trzecie…

(Borys Targersdorf) #37

nie mogę otworzyć Ugody, ale ile pamiętam jest ustęp o krajach koronnych, wystarczy dodać punkt o namiestnikach i kto ich mianuję i załatwione.

dokument fundacyjny nie musi byc unikatowy może byc bliźniaczo podobny do aktów juz istniejących.

(Franciszek Leopold I) #38

Ale jak to nie możesz otworzyć ? :open_mouth:

(Borys Targersdorf) #39

w moim przypadku problem stary jak świat strona nie istnieje lub jest prywatna

(Franciszek Leopold I) #40

Was zur Hölle?! :angry:

A tak w ogóle to tekst masz tu: https://gesetz.austro-wegry.org/federalne/fundamentalne/ugoda

Mam zresztą nadzieję skończyć dzisiaj z tą stroną :roll_eyes: