Dekret Regenta o reorganizacji armii


(Jerzy III von Oranien-Nassau) #1

[quote]Dekret 1.Przywracamy organizację armii z czasów istnienia monarchii. 2.Armia składać się ma z następujących oddziałów stacjomujących w danych garnizonach

Bochnia I Batalion 57 Pułku Piechoty (I. Bataillon Infanterie-Regiment 57)

Brody Sztab (Stab), I Batalion 9 Pułku Dragonów (I. Div Dragoner Regiment 9)

**Brzeżany **(Brzezany) I Batalion 55 Pułku Piechoty (I. Bataillon Infanterie-Regiment 55)

Czortków (Tschortkiw) I. Div Dragoner Regiment 2 III Batalion 95 Pułku Piechoty (III. Bataillon Infanterie-Regiment 95)

**Dębica (Debica) ** II Batalion 9 Pułku Ułanów (II. Div Ulanen Regiment 6) II Batalion 40 Pułku Piechoty (II. Bataillon Infanterie-Regiment 40)

Jarosław (Jaroslau) 6. Kavallerie Truppendivision 3. Infanterie Truppendivision 4 Brygada Piechoty (4. Infanterie Brigade) Sztab (Stab), I Batalion 8 Pułku Dragonów (I. Div Dragoner Regiment 8) Sztab (Stab), I i III Batalion 89 Pułku Piechoty (I., III. Bataillon Infanterie-Regiment 89) Sztab (Stab), I, II i III Batalion 90 Pułku Piechoty (I., II., III. Bataillon Infanterie-Regiment 90) 34 Pułk Piechoty k.k. Landwehry (k.k. Landwehr Infanterie-Regiment 34) 29 Pułk Armat Polowych (FeldkanonenRegiment 29) 10 Dywizjon Artylerii Konnej (RtdArtDiv 10)

Kamionka Strumiłowa 2 Batalion 9 Pułku Dragonów (2. Div Dragoner Regiment 9)

Kołomyja (Kolomea) II. Div Dragoner Regiment 7 I Batalion 24 Pułku Piechoty (I. Bataillon Infanterie-Regiment 24) 36 Pułk Piechoty k.k. Landwehry (k.k. Landwehr Infanterie-Regiment 36)

Kraków (Krakau) I Korpus Armijny (I. Armeekorps) 7. Kavallerie Truppendivision 12. Infanterie Truppendivision 23 Brygada Piechoty (23. Infanterie Brigade) 24 Brygada Piechoty (24. Infanterie Brigade) 10 Pułk Dragonów (Dragoner Regiment 10) Sztab (Stab), I Batalion 3 Pułku Ułanów (I. Div Ulanen Regiment 3) Sztab (Stab), I, II i III Batalion 1 Pułku Piechoty (I., II., III. Bataillon Infanterie-Regiment 1) IV Batalion 13 Pułku Piechoty (IV. Bataillon Infanterie-Regiment 13) Sztab (Stab), I i II Batalion 20 Pułku Piechoty (I., II. Bataillon Infanterie-Regiment 20) Sztab (Stab), I, II i IV Batalion 56 Pułku Piechoty (I., II., IV Batalion Infanterie-Regiment 56) Sztab (Stab), I i IV Batalion 100 Pułku Piechoty (I., IV. Bataillon Infanterie-Regiment 100) 2 Pułk Artylerii Fortecznej (FstgArtRegiment 2) 16 Pułk Piechoty k.k. Landwehry (k.k. Landwehr Infanterie-Regiment 16) 1 Pułk Amat Polowych (FeldkanonenRegiment 1) 3 Pułk Amat Polowych (FeldkanonenRegiment 3) 1 Pułk Haubic Polowych (FeldhaubitzRegiment 1) 1 Dywizjon Haubic Ciężkich (sHaubitzDiv 1) 11 Dywizjon Artylerii Konnej (RtdArtDiv 11) 1 Batalion Saperów (Sappeur Bataillon 1) 1 Dywizjon Taborowy (Train Div 1)

Lubaczów IV Dywizjon 90 Pułku Piechoty (IV. Bataillon Infanterie-Regiment 90)

Lwów (Lemberg) XI Korpus Armijny (XI. Armeekorps) 4. Kavallerie Truppendivision 11. Infanterie Truppendivision 30. Infanterie Truppendivision 21 Brygada Piechoty (21. Infanterie Brigade) 22 Brygada Piechoty (22. Infanterie Brigade) 60 Brygada Piechoty (60. Infanterie Brigade) Sztab (Stab), I Batalion 1 Pułku Ułanów (I. Div Ulanen Regiment 1) II Batalion 15 Pułku Piechoty (II. Bataillon Infanterie-Regiment 15) 30 Pułk Piechoty (Infanterie-Regiment 30) Sztab (Stab), II i IV Batalion 55 Pułku Piechoty (II., IV. Bataillon Infanterie-Regiment 55) Sztab (Stab), I i II Batalion 80 Pułku Piechoty (I., II. Bataillon Infanterie-Regiment 80) Sztab (Stab), I i IV Batalion 95 Pułku Piechoty (I., IV. Bataillon Infanterie-Regiment 95) 19 Pułk Piechoty k.k. Landwehry (k.k. Landwehr Infanterie-Regiment 19) 1 Pułk Ułanów kk. Landwehry (k.k. Landwehr Ulanen Regiment 1) 43 Dywizjon Armat Polowych kk. Landwehry (k.k. Landwehr FeldkanonenDiv 43) 43 Dywizjon Haubic Polowych kk. Landwehry (k.k. Landwehr FeldhaubitzDiv 43) 32 Pułk Armat Polowych (FeldkanonenRegiment 32) 11 Pułk Haubic Polowych (FeldhaubitzRegiment 11) 11 Dywizjon Haubic Ciężkich (sHaubitzDiv 11) 11 Dywizjon Artylerii Konnej (RtdArtDiv 11) 11 Batalion Saperów (Sappeur Bataillon 11) 11 Dywizjon Taborowy (Train Div 11)

**Łańcut ** Sztab (Stab), I Batalion 11 Pułku Huzarów (I. Div Husaren Regiment 11)

Nisko IV Batalion 40 Pułku Piechoty (IV. Bataillon Infanterie-Regiment 40)

Nowy Sącz (Neusandez) III Batalion 20 Pułku Piechoty (III. Bataillon Infanterie-Regiment 20) Sztab (Stab), II i III Batalion 32 Pułk Piechoty k.k. Landwehry (II. III Batalion k.k. Landwehr Infanterie-Regiment 32)

**Przemyśl **(Przemysl) X Korpus Armijny (X. Armeekorps) 24. Infanterie Truppendivision 47 Brygada Piechoty (47. Infanterie Brigade) 48 Brygada Piechoty (48. Infanterie Brigade) 10 Brygada Artylerii Polowej (10. Feldartilleriebrigade) Sztab (Stab) 6 Pułku Dragonów (Dragoner Regiment 6) II. Div Husaren Regiment 11 Sztab (Stab), I i II Batalion 9 Pułku Piechoty (I., II. Bataillon Infanterie-Regiment 9) Sztab (Stab), I i IV Batalion 10 Pułku Piechoty (I., IV. Bataillon Infanterie-Regiment 10) Sztab (Stab), I i IV Batalion 45 Pułku Piechoty (I., IV. Bataillon Infanterie-Regiment 45) Sztab (Stab), II i III Batalion 77 Pułku Piechoty (II., III. Bataillon Infanterie-Regiment 77) 3 Pułk Artylerii Fortecznej (FestungsArtRegiment 3) Sztab (Stab), I i II Batalion 18 Pułku Piechoty k.k. Landwehry (I., II Batalion k.k. Landwehr Infanterie-Regiment 18) 45 Dywizjon Armat Polowych k.k. Landwehry (k.k. Landwehr FeldkanonenDiv 45) 45 Dywizjon Haubic Polowych k.k. Landwehry (k.k. Landwehr FeldhaubitzDiv 45) 28 Pułk Armat Polowych (FeldkanonenRegiment 28) 30 Pułk Armat Polowych (FeldkanonenRegiment 30) 10 Pułk Haubic Polowych (FeldhaubitzRegiment 10) 10 Dywizjon Haubic Ciężkich (sHaubitzDiv 10) 10 Dywizjon Taborowy (Train Div 10) 10 Batalion Pionierów (Pionier Bataillon 10) 10 Batalion Saperów (Sappeur Bataillon 10) II Dywizjon 11 Pułk Huzarów (Husarenregiment 11)

Radymno II Batalion 8 Pułku Dragonów (II. Div Dragoner Regiment 8)

Rawa Ruska II Batalion 89 Pułku Piechoty (II. Bataillon Infanterie-Regiment 89)

Rzeszów 3 Brygada Piechoty (3. Infanterie Brigade) Sztab (Stab), I Batalion 6 Pułku Ułanów (I. Div UlanenRegiment 6) Sztab (Stab), I i III Batalion 40 Pułku Piechoty (I., III. Bataillon Infanterie-Regiment 40) 17 Pułk Piechoty k.k. Landwehry (k.k. Landwehr Infanterie-Regiment 17) II Batalion 3 Pułku Ułanów k.k. Landwehry (II. Div k.k. Landwehr Ulanen Regiment 3)

Sambor (Sombor) IV Batalion 23 Pułku Piechoty (IV. Bataillon Infanterie-Regiment 23) Sanok (zob. koszary w Sanoku) III Batalion 45 Pułku Piechoty (III. Bataillon Infanterie-Regiment 45) III Batalion 18 Pułku Piechoty k.k. Landwehry (III. Bataillon k.k. Landwehr Infanterie-Regiment 18)

**Stanisławów **(Stanislau) 8. Kavallerie Truppendivision Sztab (Stab), I Batalion 7 Pułku Dragonów (I. Div Dragoner Regiment 7) Sztab (Stab), I i III Batalion 58 Pułku Piechoty (I., III. Bataillon Infanterie-Regiment 58) 20 Pułk Piechoty k.k. Landwehry (k.k. Landwehr Infanterie-Regiment 20) 31 Pułk Armat Polowych (FeldkanonenRegiment 31) Sztab (Stab), I Dywizjon 33 Armat Polowych (I. Div FeldkanonenRegiment 33) Stryj II Batalion 9 Pułku Piechoty (II. Bataillon Infanterie-Regiment 9) 33 Pułk Piechoty k.k. Landwehry (k.k. Landwehr Infanterie-Regiment 33) Sztab (Stab), I Batalion 3 Pułku Ułanów k.k. Landwehry (I. Div k.k. Landwehr Ulanen Regiment 3)

Tarnopol Sztab (Stab) 2 Pułku Dragonów (Dragoner Regiment 2) Sztab (Stab), I, III i IV Batalion 15 Pułku Piechoty (I., III. IV. Bataillon Infanterie-Regiment 15)

Tarnów (Tarnow) Sztab (Stab), I Batalion 2 Pułku Ułanów (I. Div UlanenRegiment 2) Sztab (Stab), III i IV Batalion 57 Pułku Piechoty (III., IV. Bataillon Infanterie-Regiment 57) I Batalion 32 Pułku Piechoty k.k. Landwehry (I. Bataillon k.k. Landwehr Infanterie-Regiment 32)

**Wadowice **(Wadowitz) III Batalion 56 Pułku Piechoty (III. Bataillon Infanterie-Regiment 56)

Żółkiew (Zolkiew) 15 Pułk Dragonów (Dragoner Regiment 15)[/quote]