Dzień dobry,

(Conrad von Bielendorf) #1

Podobno najtrudniej jest zacząć. Dlatego zacznę od środka.

Obserwuję to forum od jakiegoś czasu. Może to nostalgia za starymi czasami, kiedy Gadu-Gadu było naszymi kulisami parlamentarnymi, gdzie prowadzono ożywione dyskusje na tematy, które dzisiaj bawią. Może to lżejszy ucisk niewyleczalnej realiozy. Może zaś po prostu łezka się w oku kręci kiedy widzi się grono ludzi z pasją, którzy ciężko pracują by odbudować kawał czasu spędzonego na zabawie, która kształtowała naszą erudycję i wiedzę o świecie. Która kształtowała naszą dojrzałość.

Postanowiłem, że może moje ręce i doświadczenie przydadzą się w odbudowie. Służę każdemu tu obecnemu pomocą na tyle na ile będę mógł. Mam nadzieję, że wybitni wiedeńscy lekarze znajdą w końcu lekarstwo na moja trwającą długo realiozę.

Kojarzyć mnie mogą prawdopodobnie tylko 3 osoby: JCKM Franciszek Józef II, Sz.P. Wiktor Marecki oraz Sz.P. Xavery edler Kłopocki. Dla tych, którzy mnie nie znają: do Monarchii przybyłem pierwszy raz w 2005 lub 2006 roku ( pamięć już niestety zawodzi ). Piastowałem różne stanowiska, z większym lub mniejszym skutkiem i zaangażowaniem ( częściej jednak z mniejszym ). Najpierw w rządzie Przedlitawii, później w Liberalnej Partii Austro-Węgier, jako przewodniczący AWFP, jako przewodniczący Zgromadzenia Parlamentarnego i poseł. Łącznie w Monarchii spędziłem z dużymi przerwami 3-5 lat. Przybywam tutaj jako szeregowy obywatel pragnący pomóc. Mam nadzieję, że się przydam :slight_smile:

Witam Państwa serdecznie. Nazywam się Conrad von Bielendorf. Gratuluję wytrwałości i jako stary mikronacyjny dziad chylę czoła.

(Henryk von Groc Hrychowicz) #2

Witam Pana z największą radością bo nie ma nic cenniejszego jak powrót dawnych obywateli Austro-Węgier. Rzeczywiście, nie mieliśmy jeszcze okazji poznać się, ale wszystko jest do nadrobienia jeśli pomimo realnych obowiązków zechce pan zgodnie ze złożoną deklaracja wesprzeć nas swoim doświadczeniem w odbudowie Monarchii.

(Conrad von Bielendorf) #3

Witam Herr von Groc. Byłoby cudownie gdyby tacy ludzie jak panowie Mortuss,Simon,Szucs,von Rotberg, Trzaska-Chojnacki również powrócili. Z waszym gronem młodych zapaleńców oraz starymi wyjadaczami monarchia odrodziła by się potęgą. Prawdopodobnie to jednak marzenie ściętej głowy, ale… przynajmniej nic nie kosztuje.

Odchodziłem z Monarchii 6 lat temu zatem mam sporo do nadrobienia. Jeżeli rzeczywiście coś się tu dzieje to będę zaszczycony współpracować :slight_smile:

(Andrew von Lichtenstein) #4

Witam Pana Conradzie Cieszę się, że staży mieszkańcy wracają. Oby jak najwięcej. Zapraszam do Tyrolu. Mogę też zaproponować służbę w K.u.K. Kriegsmarine Wydaje mi się, że jest tu wiecej starej gwardii, ale występują pod innymi nazwiskami.

(Conrad von Bielendorf) #5

Witam serdecznie Herr von Lichtenstein. Jeżeli tacy są chętnie z nimi powspominam stare czasy :slight_smile:

Zdałem sobie sprawę, że gdy pojawiłem się w Monarchii miałem 13 lub 14 lat. Jestem ciekaw czy gdy uda się nam odrodzić Monarchię, pojawią się osoby, których wtedy nie było na świecie.

Niestety nie jestem już w wieku poborowym :slight_smile: będę cierpliwie czekał na propozycję co mogę robić i jak pomóc.

(Wiktor Toghon at Atera) #6

I ja Witam jak gospodarz tego portu.

To wspaniałe jak odrodzenie MAW łączy dwa pokolenia mikronautów, ja w 2005 co najwyżej grałem w Worms. A może spiszę Pan wspomnienia? Sądzę że ma Pan wiele ciekawych historii.

(Conrad von Bielendorf) #7

Witam serdecznie. Cóż do tego trzeba materiałów źródłowych, ale szczerze mówiąc myślałem o tym. Może gdzieś coś zalega :wink:

(Franciszek Józef II) #8

Witam serdecznie! Cieszę się, że Pana widzę! :slight_smile:

(Conrad von Bielendorf) #9

Kłaniam się Jego Cesarska i Królewska Mość :slight_smile: Kto jak kto, ale Wasza Wysokość jest właściwym człowiekiem na właściwym miejscu we właściwym czasie :slight_smile:

Okres wakacyjny zawsze był ciężki dla mikronacji i liczę na to, że ten własnie czas jest powodem małego ruchu. Ale nie mogę nie zapytać Rady Nadzwyczajnej : Działamy ?

Odezwa Rady Nadzwyczajnej do Ludów i Narodów Terytoriów Naddunajskich
(Borys Targersdorf) #10

Witam Szanownego Pana

Rada juz nie działa bo przekazała władzę JCW FJ II.

Gdzie Pan ma zamiar zamieszkać ?

(Franciszek Józef II) #11

Działamy, mamy Ugodę, niebawem rozpocznę konieczne procedury, tak by się skończyły jeszcze przed mym urlopem :slight_smile:

(Conrad von Bielendorf) #12

Witam również Herr Targersdorf. Pytanie zadałem gdy jeszcze działała. Cieszę się, że mamy Ugodę. JCKM - ukłony szacunku. Podobnie jak reszcie Panów tu obecnych za ciężką pracę.

Cóż, Mieszkałem w Krakowie, Pradze, Wiedniu ba! byłem nawet posłem z ramienia… Węgier ( ku wielkiemu oburzeniu p.Mortuusa. Serdecznie go pozdrawiam jeśli to kiedyś przeczyta :wink: ). Jest mi to naprawdę obojętne gdzie. Monarchia jest długa i szeroka. Pójdę tam gdzie będę potrzebny w te rejony monarchii, które wymagają naprawy, a które leżą odłogiem. Może poza Słowacją, która jeżeli trzymamy się konwencji powinna zostać włączona do Węgier ( i której nie ma w Ugodzie). Arcyksięstwo Austrii przed Anizą, Trójjedyne Królestwo Chorwacji, Slawonii i Dalmacji czy jeszcze inne- jest mi to obojętne. W tej kwestii oddaję się do dyspozycji JCKM i Panów.

Mam 2 pytania związane ze strategią przyszłych działań. Mam nadzieję, że Panowie wybaczą mi tę śmiałość. Pytam jako szeregowy obywatel w trosce o rozwój Monarchii:

• Kiedy i czy w ogóle w naszej obecnej sytuacji będą przenosiny na stronę ? Przypuszczam, że to jest pytanie do naszych dwóch nieobecnych administratorów.
  • Kiedy JCKM planuje rozpisać wybory do Rady Państwa ? Od czasu ukonstytuowania władz będziemy mogli działać na poważnie, poczynając od nawiązania stosunków dyplomatycznych. Tymczasem dobranoc :slight_smile:

(Henryk von Groc Hrychowicz) #13

Bardzo się cieszę, że nadal jest pan z nami bo rak do pracy nigdy za wiele. Myślę ze najpilniej namiestnika potrzebuje Arcyksięstwo Austrii przed Anizą, chociaż i Królestwo Węgier, nie jest w najlepszej kondycji mimo że ma gubernatora w osobie pana Tymoteusza von Hohenzollerna, a i Trójjedyne Królestwo Chorwacji, Slawonii i Dalmacji jest bez namiestnika. Jestem jednak przekonany że JCiKM najlepiej oceni który z krajów najpilniej potrzebuje gospodarza tam pana skieruje.

(Xavery edler Kłopocki) #14

Himmelaudon! @CvB!

Conrad, nie zrozum mnie źle, ale jesteś ostatnią osobą której się spodziewałem! Widzę że syndrom starych dziadów ma się w kraju dobrze :slight_smile:

(Conrad von Bielendorf) #15

Witam Cię pięknie :slight_smile:

To był impuls. Ja też się nie spodziewałem :smiley: