EXPO Austro-Węgierskie?

(Xavery edler Kłopocki) #1

Damen und Herren!
Za pozwoleniem @Moritz von Oranien - Nasau, i przy aprobacie @FJ2 Jego CK Mości, chciałbym zaproponować przeprowadzenie w Galicji naszych naddunajskich Targów Expo.
Do udziału chciałbym zaprosić zarządców wszystkich Krajów i Królestw, a także kraje graniczące z nami oraz zaprzyjaźnione, być może powinno znaleźć się miejsce także dla organizacji międzynarodowych i placówek kultury oraz nauki?
Chciałbym aby każdy z zaproszonych gości otrzymał przestrzeń wystawową, s której zaprezentować mógłby to, z czego jest najbardziej dumny - owoce przemysłu, dzieła kultury i sztuki, osiągnięcia naukowe czy techniczne.
Równolegle do tej stałej ekspozycji widziałbym także program 'na żywo ', czyli koncerty, spektakle, wykłady i panele dyskusyjne.
Co o tym sądzą mieszkańcy? @Bewohner

(Jerzy III von Oranien-Nassau) #2

jaestem jak najbardzej za.

(Xavery edler Kłopocki) #3

Niezmiernie mnie to cieszy :slight_smile:

(Erik Blume) #4

Wlasnie pracuje nad afiszem z Jego Cesarska Moscia, tak, jak Wasza Wysokosc wspominal przy popoludniowej herbacie. O maly wlos, a zjadlbym pedzel z wrazenia, czytajac to zacne obwieszczenie.

(Henryk von Groc Hrychowicz) #5

Propozycja organizacji Targów ma i moje poparcie. Będzie okazja do pokazania światu odrodzonej Monarchii. :slight_smile:

(Erik Blume) #6

Styria mnie powala swoimi bogactwami, wczoraj pozwoliłem sobie zwiedzić winnice Waszej Ekscelencji. A wieczora nie starczyło i na nie. Biorąc pod uwagę całą resztę, szykują się niesamowicie bogate doznania, nie tylko estetycznej i intelektualnej natury.

(Henryk von Groc Hrychowicz) #7

Wielkie dzięki za uznanie. :slight_smile:

(Andrew von Lichtenstein) #8

Popieram Targi

(Xavery edler Kłopocki) #9

Co Panowie powiedzą na taką klasyczną nazwę, Wystawa Światowa ?

(Erik Blume) #10

Pozwolę sobie rzucić afiszem, nad którym pracowałem dziś między innymi pod kątem targów. Między innymi, gdyż wydaje mi się on dosyć uniwersalny.wantyou

(Xavery edler Kłopocki) #11

Wspaniały! Pozwolisz, mój drogi, że wykorzystamy go w celach propagandowych? :wink:

(Erik Blume) #12

spogląda jak zwykle niezbyt przytomnie ALEŻ OCZYWIŚCIE!

(Henryk von Groc Hrychowicz) #13

Widać, że mamy naprawdę zdolnego grafika. Jestem pełen uznania dla pańskich prac. :slight_smile:

(Borys Targersdorf) #14

Klasyka.

(Andrew von Lichtenstein) #15

Piękny afisz, gratuluję. Popieram nazwę, to tradycyjna nazwa, ale zawsze aktualna

(Franciszek Józef II) #16

Aaaaaaaaaaale śliczny afisz!

(Erik Blume) #17

Cóż za zaszczyt, dziękuję ogromnie, Wasza Cesarska Mość!

(Borys Targersdorf) #18

Pomysł rewelacyjny :slight_smile: Kogo zapraszamy?

(Andrew von Lichtenstein) #19

Myślę, że powinniśmy zaprosić wszystkie istniejące państwa. Każde z nich miałoby oddzielny pawilon, aby móc się odpowiednio przedstawić

(Xavery edler Kłopocki) #20

Z zagranicy chciałbym na pewno aby wystawił się RON, jako że to wspaniała, serdeczna społeczność, no i rzecz jasna po ostatniej miłej wizycie kier. @Lotnik -a wspaniale byłoby gościć Suderland :slight_smile: