II Posiedzenie Rady Nadzwyczajnej


(Wiktor Maretzky) #1

Niniejszym otwieram II Posiedzenie Rady Nadzwyczajnej!

Przedłużająca się w nieskończoność nieobecność JCKM, pozwala domniemywać, że Leopold August definitywnie opuścił naszą Ojczyznę i nie jest zainteresowany jej dalszymi losami.
W związku z tym RN, zgodnie z Art.33/9: “w razie długotrwałej nieobecności Monarchy pełni funkcję Rady Regencyjnej przejmując wszystkie prawa i obowiązki zawarte w Rozdziale IV z wyłączeniem ust. 1 Art. 31”. Za siedzibę Rady Regencyjnej proponuję obrać Pałac Schönbrunn. Tam będziemy rozpatrywać wszelkie wnioski i sprawy będące w gestii Monarchy.

W dalszej części obrad, przedstawię swoją wizję na przyszłość naszej Ojczyzny.


(Borys Targersdorf) #2

a więc mamy regencję .
proszę aby Pan Wiceprzewodniczący zarządził glosowanie w sprawie odwołania Przewodniczącego Rady Nadzwyczajnej JE von Maikowskiego .


(Jan Dagobard von Thorn-Maikowski) #3

Meine Herren,
Po długiej nieobecności, którą wymusiły na mnie sprawy realne melduje swą obecność na II Posiedzeniu Rady. Przyjmijcie moje gratulacje! Forum prezentuje się znakomicie! :slight_smile:


(Wiktor Maretzky) #4

Witam Panie Janie. Rozumiem to w zupełności. Ja tez, ledwo “dycham”. Czasami ciężko jest wypracować chwilkę na jedną mikronację, a Pan działa w kilku. Bardzo przydałaby się nam pańska współpraca, tylko czy jest Pan w stanie ogarnąć sprawy w kilku krajach? Zaznaczam, że nie mam nic przeciwko temu. Każdy może bawić się jak mu pasuję.


(Borys Targersdorf) #5

cieszę się że Herr Maikowski jest z nami do pełnego składu brakuje Herr Barbareza i Rada Regencyjna w pełnym składzie .
moja propozycja jest następująca niech dalsze obrady prowadzi Pan Maretzky jako wiceprzewodniczący , kolejna sesje Rady poprowadzi Przewodniczący Rady . proszę też aby Administracja forum stworzyła subfora dla poszczególnych Sekretariatów .

Pan Maretzy chce zabrać głos i przedstawić swoja wizję Monarchii nie będę taił ,że z wielkim zainteresowaniem czekam na wystąpienie Wiceszefa Rady , proszę też aby przed głosowaniem nad odwołaniem Herr Maikowskiego z funkcji Przewodniczącego Rady Regencyjnej On sam zabrał głos i przedstawił swoje stanowisko dalsza odbudowa czy rozdrobnienie swojego potencjału na kilka v-państw .

jeżeli znajdzie się czas podczas II sesji Rady jako minister gospodarki chciałbym przedstawić plan gospodarczy , który powinien rozruszać Monarchię . pragnę zauważyć ,że w granice Monarchii przybywają wciąż nowi obywatele nie zmarnujmy tego potencjału !!!


(Jan Dagobard von Thorn-Maikowski) #6

Szanowni, po dość trudnych doświadczeniach z aktywnym udzielaniem się w kilku mikronacjach naraz stwierdziłem, że skończę z ta praktyką. Aktualnie żywo udzielać się będę w Monarchii, którą stawiam na pierwszym miejscu z racji, że to właśnie nad Dunajem rozpocząłem swą przygodę z v-światem. Będę zaglądać także do naszych południowych sąsiadów - Winktown. Kto tam kiedyś był ten wie, że tamtejsza atmosfera i życie codzienne nie wymaga zbyt dużego poświęcania czasu. Może to także wpłynąć na pozytywne relacje pomiędzy Winkami, a Monarchią.

A teraz wracając do sedna obrad… Najgorsze już mamy za sobą Panowie! :slight_smile: Stworzyliśmy Prawo Fundamentalne, a dzięki zdolnościom Herr Maretzkiego mamy wreszcie własne forum. Teraz moim zdaniem powinniśmy utworzyć namiastkę C. K. Rządu i ustabilizować jego działania. Z chęcią odciążę Was jeśli znajdziecie dla mnie jakiś sekretariat. Trzeba także zastanowić się co począć z tronem Monarchii. Nie będziemy przecież przeciągać regencji w nieskończoność. Postaram się również dopełnić złożonej Wam obietnicy dotyczącej kampanii wojennej na wschodzie Austro-Węgier. Nadchodzi lato, a wraz z latem więcej czasu wolnego co mam nadzieję bardzo pomoże naszej Ojczyźnie.

A teraz z niecierpliwością czekam na kilka słów od Was. A zatem, Herr Maretzky, jaka jest Pańska wizja dotycząca przyszłej Monarchii? :slight_smile:


(Borys Targersdorf) #7

biorę słowa Pana Przewodniczącego za dobrą monetę .


(Jan Dagobard von Thorn-Maikowski) #8

Borysie, jak widać Herr Maretzky ma trochę spraw na głowie w realu. Proponuje zatem pójść krok dalej aby nie tworzyć zastoju w obradach. Czy jesteś gotów przedstawić swój plan gospodarczy? Wiktor zabierze głos, gdy ponownie zawita do Wiednia. Ja w zanadrzu mam przygotowany projekt reformy administracyjnej oraz ustrojowej. Oba do przedyskutowania.


(Borys Targersdorf) #9

szanowni Koledzy , mieszkańcy Monarchii
przedstawię w kilku słowach plan gospodarczy :

1 bank , stworzenie banku w formie jakiej istniał przed upadkiem lub w formie opisowej wszystko zależy od możliwości technicznej nowego forum,
2 pieniądz oparty na parytecie złota a ten liczony do liczby obywateli + środki które zalegają w kazamatach naszego Fortu Knox :slight_smile:
3 reforma rolna , majątki dla każdego obywatela , który chce posiadać ziemię z tzw. "rentą roczną " , majątki z tytułami nadawane za zasługi przez Monarchę lub Radę Regencyjną i majątki dla mieszkańców którzy zamieszkują Cekanię a nie posiadają obywatelstwa .
te reform będę chciał przeprowadzić do 15 VI jeżeli sie nie uda podam sie do dymisji !!!
4 przemysł , tu jest najmniejszy problem patrząc na ilość przemysłowców , którzy działają na terenie C.K Monarchii , tu Ministerstwo ograniczy się tylko do jednorazowych pożyczek bezzwrotnych ,
5 no i zamówienia rządowe , w powietrzu wisi zbrojna rozprawa z buntownikami . tworzy się armia , która potrzebuję prowiantu , broni , koni nie pozwolę aby to wszystko została wyciągnięte z kapelusza jak królik na jarmarku .
MUSIMY TO WSZYSTKO STWORZYĆ OD PODSTAW !!!

Szanowni Koledzy , Współobywatele czekam na sugestię i pytania .


(Jan Dagobard von Thorn-Maikowski) #10

Odpowiedziałem już w drugim wątku. [Plan Gospodarczy Cekanii)


(Borys Targersdorf) #11

Panowie Deputowani Ustawa Gospodarcza

art. 1 podejmowanie i prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Monarchii Austro-Wegierskiej jest wolne i dozwolone każdemu na równych prawach z zachowaniem warunków określonych w Ugodzie Tymczasowej .
art. 2 działalność gospodarcza w rozumieniu ustawy to działalność budowlana , usługowa , handlowa i usługowa .
art. 3 podmiotem prowadzącym działalność gospodarczą może być osoba fizyczna , osoba prawna a także jednostka organizacyjna nie mająca osobowości prawnej
art. 4 podmioty gospodarcze w ramach działalności gospodarczej mogą dokonywać czynności oraz działania które nie są zabronione przez prawo .
art. 5 podjęcie działalności gospodarczej wymaga sie poprzez założenie tematu w dziele gospodarka , watek firmy .
art. 6 podmioty gospodarcze podlegają jednolitym zasadom z korzystania kredytów bankowych oraz jednorazowych pożyczek bezzwrotnych .
art. 7 zasady przyznawania jednorazowych pożyczek bankowych reguluje rozporządzenie sekretarza ds. gospodarki i finansów
art. 8 ustawa wchodzi w życie z dniem…


(Samuel Cunard ) #12

Wiem,że nie mam prawa zabierać głosu,ale zgłaszam chęć pomocy w praca Rady lub jakimś Sekretariacie.


(Borys Targersdorf) #13

Panie Przewodniczący proszę przyjąć moją dymisje z zajmowanych funkcji .


(Samuel Cunard ) #14

W razie przyjęcia dymisji zgłaszam swoją kandydaturę na wakujące funkcje.


(Samuel Cunard ) #15

Jeżeli do 20 czerwca Rada nie zacznie działalości uznam,że Monarchia przestała istnieć.


(Jan Dagobard von Thorn-Maikowski) #16

Na podstawie ust. 2, Art. 35, Rozdziału V, Tymczasowej Ustawy Zasadniczej Monarchii Austro-Węgierskiej zamykam II Posiedzenie Rady Nadzwyczajnej.