Jó reggelt!

(Lajos Szilárd) #1

_Mizerna łódka Lajosa dobiła do brzegu. Gruby człowiek ociężale wywlókł się zeń. Długi płaszcz zahaczył o ostry brzeg burty, Lajos szarpnął materiałem, uwalniając go. Ciało miał zdrętwiałe, długo siedział prawie w bezruchu. _

Jó reggelt!

Zwą mnie Lajosem, rodu Szilárd. Jestem w nieustannej podróży po mikroświatowych bezkresach. Jednak trud podróży nie współgra już z moim wiekiem. Kiedyś to były czasy! Młodość burzliwa dała się we znaki. Ale możliwości już nie te. I żadna kolorowa pigułka nie pomoże. Tak i teraz, po wielu tygodniach w górach z północy przybywam. Zima zdaje się być łaskawa dla Austro-Węgier. Pora roztopić tu swoje zamarznięte, stare kości.

Witajcie! Opowiedzcie mi o sobie, warto zapuścić tu korzenie?

(Erik Blume) #2

(Napisałbym jakaś ładną wstawkę jak to spotkaliśmy się na wybrzeżu, ale teoretycznie mnie tu nie ma, a nie wiem, na ile bilokacje są możliwe) Dzień Dobry Panu, Panie Szilárd! Cóż, jeśli o moją skromną osobę chodzi, to niepowtarzalny klimat po prostu wessał bezlitośnie, a w przeciwieństwie do Pana, ja nie znałem wcześniej w ogóle pojęcia “mikroświata”. Więc wniosek nasuwa się sam- warto, oj warto. Liczę na spotkanie Pana jeszcze czy to w bogatych instytucjach kultury, czy to przy rozgrzewającej,wiedeńskiej kawie :wink: A legjobbakat!

(Patryk I Labacki) #3

Witam serdecznie Panie Lajos Wybrał Pan idealne miejsce do życia w wirtualnym świecie :slightly_smiling_face: Gdybym mógł w czymś pomóc to zapraszam serdecznie do Wiednia :slight_smile:

(Franciszek Józef II) #4

Jó napot! Cóż… warto. Od 2005 roku jest to moja pierwsza mikronacja i choć odchodziłem, to jednak też zawsze wracałem :-).

(Patryk I Labacki) #5

@FJ2 skąd ja to znam :wink:

(Jerzy III von Oranien-Nassau) #6

Witam serdecznie Panie Szilárd.

(Borys Targersdorf) #7

No ba, latem zimne brackie z Cieszyna, piana na dwa palce. zimą galicyjski grzaniec albo morawskie wina grzane, dla zdrowia travarica dla zabawy rakija. i niech Pan zwróci uwagę, że temat nie został wyczerpany a to tylko alkohole :wink: