K. u K. Videogames


(Miroslav Barbarez) #1

Drodzy Państwo,

wydaje mi się, że mimo wszystko takie forum (“Wydarzenia kulturalne”) jest najodpowiedniejszym miejscem na prezentację niniejszego tematu, mianowicie: jakie znają Państwo gry komputerowe, w których Monarchia Austro-Wegier się pojawia i jakie jest Państwa ogólne na nie zapatrywanie: czy dobrym jest fakt, że Nasza Monarchia pojawia się w takim medium, goszcząc w świadomości coraz większej ilości graczy, czy też z goła na odwrót, że gry wideo nie są dla Monarchii godnym do pojawiania się środkiem przekazu?

Jestem ciekaw Państwa zdania w tym zakresie. :wink:


(Wiktor Toghon at Atera) #2

Gdy komputerowe, mimo że niedoceniane, są świetnym sposobem nauki historii. Ja osobiście, dzięki grze Europa Universalis III do dziś pamiętam nazwy większości krain historycznych w europie.

A moja propozycja to Battlefield 1 jest to FPS (Strzelanka pierwszoosobowa) osadzony w realiach I Wojny Światowej

battlefield.com/pl-pl/games/battlefield-1 (oficjalna strona gry)


(Andrew von Lichtenstein) #3

Gra “The World War I Battlefields”


(Borys Targersdorf) #4

Proszę zauważyć co w lewej ręce trzyma bohater gry. Najczęściej I wś. będzie nam sie kojarzyła z pierwszym użyciem czołgu, gazu bojowego i samolotu a tu proszę w reku maczuga bardzo popularna broń na froncie zachodnim w walkach pozycyjnych.


(Andrew von Lichtenstein) #5

Wszystko wv opisie

gry-online.pl/galeria/gry13/244996218.jpg


(Andrew von Lichtenstein) #6

Polecam “To End All Wars”. Do kupienia na Steam-ie za jedyne +40 euro, ale podono warto.

youtube.com/watch?v=fj9kz94FML4


(Wiktor Toghon at Atera) #7

Ja jednak wolę Victorię II

gry-online.pl/S016.asp?ID=13991


(Jerzy III von Oranien-Nassau) #8

A chodzi o Cekanie jako MAW czy święte cesarstwo też?


(Miroslav Barbarez) #9

Chodzi Panu o okres sprzed 1867 roku? Sądzę, że nie byłoby problemu z poszerzeniem tego zakresu o czasy cesarstwa. :slight_smile:


(Miroslav Barbarez) #10

Jeszcze takie ad vocem odnośnie Battlefield 1: w kolejnym dodatku, zatytułowanym W imię cara, jedna z map będzie się rozgrywać w okolicach Przełęczy Łupkowskiej, gdzie dzielne wojska K. u. K. Armee będą się mierzyć z siłami Imperium Rosyjskiego. Do tej pory wojska austro-węgierskie pojawiły się w związku z walkami na froncie włoskim, w rejonie Monte Grappa.