Kłaniam się Państwu

(Laura Margit af Lillalejonet) #1

Majowa burza przygnała mnie wreszcie z zimnej Skandynawii do kraju mojej matki-Austriaczki. Coś mi mówi, że pozostanę tu dłużej, niż ostatnim razem. ^^

W zamierzchłych czasach, na starych forach nosiłam jakieś inne nazwisko, którego nie pomnę, portretu też mi użyczał ktoś inny. Ale może część z Państwa pamięta mnie jako Nifelinord. Jeśli nie, to nie szkodzi - i tak wkrótce się poznamy.

Kłaniam się JCKW i wszystkim obecnym.

(Andrew von Lichtenstein) #2

Witam Panią, a może Pannę W Monarchii Austro-Węgierskiej i zapraszam do pięknego Tyrolu

(Xavery edler Kłopocki) #3

Witam serdecznie, Frau Lillalejonet! Cóż za piękne nazwisko! Można sobie połamać język, czy klawiaturę. Zapraszam serdecznie do Lemberg, będziemy właśnie ogłaszać oferty pracy w Kurjerze Lwowskim, może Panią zainteresuje?

(Jerzy III von Oranien-Nassau) #4

Również witam i zapraszam do Krakowa.

(Laura Margit af Lillalejonet) #5

Szanowny Panie von Lichtensein, na razie pannę, coraz starszą i brzydszą. ^^ Z chęcią odwiedzę jeden z najpiękniejszych zakątków Monarchii.

Kochany panie Xavery, Pan jak zwykle w formie vuv Tęskniłam za Pańskim ciętym dowcipem i oczywiście za Lwowem. Propozycję z radością rozważę. ^^

Szanowny Panie Ostrogski, również dziękuję za zaproszenie. ^^

(Wiktor Toghon at Atera) #6

To ja też zaproszę, konkretnie na Pobrzeże. Słońce, plaże, szampan i jaki młody Włoch się znajdzie :wink:

(Henryk von Groc Hrychowicz) #7

Pozwoli Waćpanna, że i ja się pokłonię witając w odradzającej się monarchii.

(Tomasz Dostojewski) #8

Witam i Ja, Waćpannę . Zapraszam w odwiedziny do Bośni i Hercegowiny.

(Leszek van der Fryssau) #9

Witam Madame, w Austro - Węgrzech. Zapraszam do Dolnej Austrii. Najlepiej do Wiednia. Mamy dla Drogiej Madame, piękne hotele w tym sławny Hotel Imperial.

(Borys Targersdorf) #10

Witam serdecznie :slight_smile:

(Laura Margit af Lillalejonet) #11

Szanowny Panie von Vihren, z wielką ochotą! Uwielbiam szampana i morze, to miła dla mnie odmiana po całych latach spędzonych na przemian w zimnych górach i pełnych kurzu miastach ^^

Szanowny Panie von Groc, i ja się kłaniam. ^^ Bardzo miło jest mi tu wracać.

Szanowny Panie Pasza, serdecznie dziękuję za zaproszenie! Wszystkie fragmenty Monarchii bardzo mnie interesują i wkrótce poznam je osobiście.

Szanowny Panie van der Fryssau, cóż za ciekawe nazwisko - czy i Pan, jak ja, ma zamorskie korzenie? Dziękuję serdecznie za zaproszenie do stolicy - znam ją tylko z opowieści, ale nie wątpię, że będę olśniona :3

Miło mi poznać i Pana, Szanowny Panie Targersdorf :wink: Czy będzie grubym nietaktem zapytać Pana o właściwy sposób zwracania się doń? Rozumiem, że w czasie mojej długiej nieobecności stał się Pan następcą tronu, ale nie jestem tego pewna. ^^ Proszę o wybaczenie mi mojej impertynencji.

(Leszek van der Fryssau) #12

Droga Madam,

moje korzenie są dreamlandzkie.

(Miroslav Barbarez) #13

Dobro došla, Gospođa af Lillalejonet!

Mój szacowny kolega Ahmed Pasza zdążył już Panią zaprosić do Bośni i Hercegowiny, nie będę się zatem powtarzać. :slight_smile:

Życzę za to udanego i przyjemnego pobytu w całej Monarchii. :slight_smile:

(Wiktor Maretzky) #14

Witam i całuję rączki :kiss:

(Borys Targersdorf) #15

Proszę sobie nie robić wyrzutów. Nie jestem następcą tronu za wysokie to progi dla mnie. :wink: zwykły urzędas ze mnie.

(Laura Margit af Lillalejonet) #16

Szanowny Panie Barbarez, miło mi słyszeć ten piękny język już w pierwszych dniach pobytu w Monarchii! Widzę, że wszystkie ludy, które JKCW zwykł mienić swoimi, mają się tu dobrze i kwitną kulturalnie. To bardzo dobrze. ^^ Dziękuję za miłe życzenia!

Szanowny Panie Maretzki, dziękuję za tak wylewne powitanie vuv Już zaczynam się tu czuć jak ryba w wodzie. ^^

Dziękuję wszystkim Panom raz jeszcze - czuję się nieomal jak księżniczka, która wraca do swego pałacu, choć bynajmniej na to nie zasługuję. ^^

(Ludwik Tomović) #17

Serdeczne powitania ślę :slight_smile:

(Laura Margit af Lillalejonet) #18

Miło mi poznać i Pana, Szanowny Panie Tomović ^^

(Thimoteus ik Hohentsolern) #19

Witam Madame. Jak widać nie tylko ja lubię klimaty skandynawskie, brakuje mi tego lodu :slight_smile:

Edition Magition: Wow, mój ojciec jest też Austriakiem. Dopiero to teraz odkryłem ^^

(Laura Margit af Lillalejonet) #20

Szanowny Panie von Hohenzollern, ogromnie miło mi to słyszeć! ^^ Czy mam rozumieć, iż Pańska matka jest innej nacji? Skandynawia jest przepiękna, to prawda, niestety obecnie niestabilna politycznie chyba bardziej jeszcze niż nasza piękna Monarchia Naddunajska. Norwegia kilka lat temu wypowiedziała nam posłuszeństwo i ogłosiła niepodległość, mój ojciec stracił tam rozległe włości i musieliśmy wracać do Sztokholmu… Przykro opowiadać. Każda z moich sióstr postanowiła szukać szczęścia w innym kraju, rodzice zostali w stolicy. A ja mam tylko nadzieję, że przydam się tu, przy odbudowie Austrii. ^^ Gdy zatęsknimy za śniegiem, zawsze możemy wybrać się w Alpy. I tylko zórz polarnych szkoda…