Koleje Trizondalskie TriBahn


(Wiktor Maretzky) #1

24-03-2016, 12:01 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-04-2016, 08:58 PM przez Marcel Hans.)

Koleje Trizondalskie TriBahn to jeden z kilku przewoźników kolejowych działających na terenie Kontynentu Wschodniego. Ten temat chciałbym poświęcić promocji przedsiębiorstwa na terenie Austro-Węgier, ale także dyskusjom o kolei w kraju (o tym niżej). Koleje Trizondalskie działają nieprzerwanie od 2010 roku i dorobiły się własnego parku taborowego, rozkładów kolejowych oraz szerokiej narracji z tym związanej. Zapraszam Was na krótką prezentację o TriBahn!

Koleje Trizondalskie chcą łączyć mieszkańców:

Trizondalu 
ZSKHiW
Monderii
Austro-Węgier
Surmenii
Slawonii

Zapewniając im komforotwe podróże oraz dobrą narrację pragną ubogacić te państwa. W swojej polityce przewozowej naszemu przedsiębiorstwu zależy na wspieraniu krajowych przewoźników oraz współpracy z nimi, także na kooperacji z przewoźnikami nieszynowymi.

Strona internetowa Koleje Trizondalskie TriBahn prowadzą stronę internetową, na której znajdą Państwo zawsze aktualne informacje dotyczące rozkładów, ofert, a także taboru używanego przez przewoźnika. tribahn.webs.com/

Tabor Nasze przedsiębiorstwo korzysta z taboru produkowanego przez Rotterskie Zakłady Elektrowozów. Od kilku lat udostępniamy podróżnym internetową aplikację pozwalającą na zestawienie pociągu marzeń. Możemy z niej także skorzystać odwzorowując pociąg, którym jechaliśmy. W aplikacji Tabor Kolejowy zawsze znajdują się wszystkie używane aktualnie wagony i zespoły trakcyjne, dlatego warto do niej zaglądać.

Oto przykłady naszego taboru:

RZE 2309 Radowit

RZE - Podmiejski 407

LUX RZE - 1 s5.postimg.org/yo48dgtbb/LUX_RZE_1.png

SKORZYSTAJ Z APLIKACJI TABOR KOLEJOWY: finansierra.cba.pl/tribahn/pociagi.php Kupno biletu W chwili obecnej istnieje kilka metod kupna biletu na pociągi Kolei Trizondalskich TriBahn:

[ul][/ul]**Kupno za pośrednictwem aplikacji kolejowej Ostiaticket - bilet online** [finansierra.cba.pl/biletyiss/ostia.php](http://finansierra.cba.pl/biletyiss/ostia.php)
[ul][/ul]**Kupno za pośrednictwem aplikacji kolejowej Bilety Kolejowe - bilet online MKPT im. WS i PT w ZSKHiW, także na KT TriBahn ** [finansierra.cba.pl/biletyiss/bilet.php](http://finansierra.cba.pl/biletyiss/bilet.php)
[ul][/ul]Zamówienie biletu w tym temacie (bilet zostanie przesłany drogą pocztową do 3 dni roboczych od złożenia zamówienia)

Za bilety kupione online można zapłacić w pociągu na terenie Austro-Węgier bez żadnych dodatkowych opłat. W chwili obecnej w związku z brakiem możliwości technicznych należności od podróżnych z Austro-Węgier nie pobiera się, o ile trasa podróży nie przebiega przez więcej niż dwa sąsiadujące ze sobą państwa.

Karty Kolejowe Koleje Trizondalskie TriBahn działają na terenie sześciu państw, w każdym z nich istnieje osobny system ofert promocyjnych dopasowany do potrzeb mieszkańców. Jednak istnieje także oferta, która obowiązuje na terenie całego Kontynentu Wschodniego i gwarantuje nawet do 75% tańszy bilet (zawsze)! Mowa tutaj o Kartach Kolejowych, których wykupienie gwarantuje możliwość nabycia biletu z 25%/50%/75% zniżką na wybraną klasę pociągu.

Więcej o Kartach Kolejowych: finansierra.cba.pl/biletyiss/karty.html finansierra.cba.pl/tribahn/kartakolejowa.php

Koleje Trizondalskie TriBahn w Austro-Węgrzech W chwili obecnej nasze przedsiębiorstwo uruchamia kilka połączeń dziennie w relacji Wiedeń Dworzec Główny (Wien HBF) - Trizopolis Gł. (Trizondal), jednak od nowego rozkładu liczba połączeń ma drastycznie wzrosnąć. Miastami obsługiwanymi przez KTT w ruchu międzynarodowym będą: Wiedeń, Budapeszt, Innsbruck, Bergenz, Suczewa oraz Satu Mare. Planowane są połączenia bezpośrednie do Surmenii, Trizondalu, Slawonii oraz z jedną przesiadką do Elderlandu (Monderii) i ZSKHiW (na Żuławy). Opracowywany jest także system sprzedaży biletów międzynarodowych, który obejmie wszystkie obsługiwane przez KTT stacje, a będzie połączony z mechanizmem płatności bezgotówkowej dostępnym w każdym kraju. Zarząd Kolei Trizondalskich TriBahn chce zapewnić o wsparciu wszelkich poczynań zmierzających do tworzenia krajowych przewoźników kolejowych w Austro-Węgrzech.

Nowy rozkład kolejowy od 29.03.2016

Wejdź na portal z rozkładami jazdy pociągów dla każdej stacji obsługiwanej przez Koleje Trizondalskie TriBahn: finansierra.cba.pl/tribahn/rozklad/

Na stronie Kolei Trizondalskich TriBahn (tribahn.webs.com/rozkladykolejowe.htm) znajdują się także rozkłady innych przewoźników.

Rozkład w powyższej formie wprowadza dwie nowe kategorie pociągów: Pi - międzynarodowy pociąg pospieszny, którego zasadniczą cechą odróżniającą od zwykłego pociągu pospiesznego jest fakt postojów w różnych krajach. PN - Pociąg Nocny zastąpi pociągi pospieszne i osobowe kursujące od godziny 22:00 do godziny 4:30 dnia następnego (PN rozpoczyna bieg najwcześniej o godzinie 22:00, a najpóźniej przed godzina 4:30). Oprócz PN na sieci kolejowej w nocy kuroswać będą Ekspresy Międzynarodowe (oznaczenie rozkładowe: EIN) oraz wybrane Ekspresy (Ex) i nieliczne pociągi pospieszne §.

Powyższy rozkład jazdy będzie aktualizowany w przyszłości w związku z:

  • uruchomieniem połączenia Petropolis - Trizopolis - Budapeszt - Wiedeń - Innsbruck - Siczyn - Menia ,
  • zagęszczeniem siatki połączeń międzynarodowych,
  • uruchomieniem nowych stacji na sieci kolejowej.

Przypominam, że bilety można kupić online lub zamówić w tym temacie! Uśmiech

Autor: Marcel Hans


(Marcel Hans) #2

Koleje Trizondalskie TriBahn wprowadziły system sprzedaży biletów z bezgotówkową płatnością. Oznacza to, że bez żadnych problemów także obywatele Monarchii mogą podróżować po całym Kontynencie Wschodnim pociągami KTT.

Więcej o podróżowaniu z Kolejami Trizondalskimi TriBahn tutaj (klik).

P.S Mapki kolejowe Austro-Węgier: tramways.at/files/map02_m.jpg tramways.at/files/map11_m.jpg

Z nich korzystam przy ustalaniu rozkładów.

P.S 2 Bardzo dziękuję za przeniesienie tematu!


(Marcel Hans) #3

Chciałbym poinformować, że od czerwca (dokładny termin zostanie podany) ruszy bezpośrednie połączenie z Wiednia do Kaharonei (w Surmenii) i dalej do Menii. Będziemy mieli pierwsze bezpośrednie połączenie na linii Austro-Węgier i Surmenii.

Tym czasem dotarły do mnie wieści, że ekspres międzynarodowy EIN 823 relacji Rottera Gł. (w. o 15:50, dziś) - Wien HBF (p. jutro o 2:08) mimo takiego składu: finansierra.cba.pl/tribahn/zesta … T-471.html miał problemy z wolnymi miejscami, wielu pasażerów, którzy wsiedli w Suczewie stali.


(Jan Dagobard von Thorn-Maikowski) #4

Świetna wiadomość Ekscelencjo! :slight_smile: Co prawda wschodnie obszary Monarchii stały się ostatnio dość zapalnym miejscem co może utrudniać transport kolejowy, ale widzę, że TriBahn ma doświadczonych pracowników. Jak tylko powołamy C. i K. Siły Zbrojne dołożę starań aby odpowiednio zabezpieczyć szlaki kolejowe prowadzące do Wiednia. A co do informacji o problemie z wolnymi miejscami to najwidoczniej Koleje Trizondalskie stały się bardziej popularne niż oczekiwano. :smiley:


(Marcel Hans) #5

Mamy doświadczenie, bo nasze pociągi kursują po Ziemiach Niczyich, a tam jednak jest dużo niebezpieczniej niż w Austro-Węgrzech :slight_smile: Jednak oczywiście pomoc i ochrona CiK SZ byłaby bardzo mile widziana! Wogóle pociągi z Trizondalu do Wiednia są bardzo mocno obłożone. KT TriBahn chciałoby też uruchomić połączenie z Wiednia na wybrzeże, do Triestu, gdzie dopływają promy Jantar Ferries. To byłaby świetna oferta na lato.


(Xavery edler Kłopocki) #6