Koniec panowania

ron

(Marcin Zagłoba) #1

Czcigodni!
W dniu 16 stycznia Jego Wysokość August V oddał insygnia królewskie pod pieczę Podskarbiego. Oznacza to, że w najbliższym czasie w RON odbędzie się Sejm elekcyjny, który wybierze nowego Monarchę.


(Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg) #2

Eminencjo
Gratuluję kapelusza kardynalskiego, życzę długich lat posługi.
Mam nadzieję, że w RON szybko szybko zostanie wybrany Król, z którego będą zadowoleni wszyscy mieszkańcy


(Borys Targersdorf) #3

Eminencjo
dziękuję za przedstawienie informacji. Rzeczpospolita Obojga Narodów i Panowie Bracia to nasi Przyjaciele, życzymy dobrego wyboru i z niecierpliwością oczekujemy radosnych wiadomości z Warszawy.


(Franciszek Leopold I) #4

Ekscelencjo Ambasadorze!

Jego Królewska Mość August dał się poznać jako szczery przyjaciel wszystkich Ludów i Narodów Monarchii, pragnę więc na Pańskie ręce przekazać podziękowania i życzenia wszelkiej pomyślności dla niego, jak również wyrazić nadzieję, że jego następca wykaże się wobec Monarchii równie wielką sympatią i wolą współpracy.
Franz Leopold I, rex et imperator


(Marcin Zagłoba) #5

Dziękuję Waszej Cesarskiej Mości, Dostojnym Panom, za dobre słowo, które skierowane są w stronę Najjaśniejszej Rzeczpospolitej :slight_smile: Dziękuję za gratulacje z powodu kapelusza kardynalskiego i przepraszam za słabą aktywność ale realioza i tak ciesze się, że dałem radę uczestniczyć w elekcji w RON