Kontynuacja

(Thimoteus ik Hohentsolern) #61

Właśnie się dowiedziałem że Śląsk ma już władcę, przepraszam…

(Moritz von Oranien-Nassau) #62

To bierze pan Serbie?

(Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg) #63

Szanowni Panowie
Przypominam, że w latach 1914 - 1915 wojska A-W walczyły, a końcu okupowała Serbię.
Serbia nigdy nie należała do Monarchii

(Moritz von Oranien-Nassau) #64

Coś mi tak właśnie nie pasowało…

(Thimoteus ik Hohentsolern) #65

A no tak :frowning:, przez jedną piosenkę wydawało mi się przez chwile że Sajerewo jest stolicą Serbii :smiley:

(Borys Targersdorf) #66

to jest właśnie pruskie pojmowanie świata :slight_smile:

(Thimoteus ik Hohentsolern) #67

Więc biorę Węgry lub Styrie jeśli nikt nie ma nic przeciwko:) … Oczywiście jeśli mogę :wink:

(Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg) #68

Jeżeli mogę poradzić to radzę Węgry
Sam chętnie zarządzałbym Madziarami

(Wiktor Maretzky) #69

Pan się w końcu zdecyduję :wink: . Mniejszość serbska, również istniała w dawnej Monarchii. Można więc stworzyć państwo serbskie.

(Thimoteus ik Hohentsolern) #70

A kij, biorę Węgry. Chociaż że kocham Serbską kulturę :smiley:

(Wiktor Maretzky) #71

Dobra. Węgry w etnicznych granicach, w przybliżeniu odpowiadającym ustaleniom traktatu w Trianon pl.wikipedia.org/wiki/Traktat_w_Trianon

(Thimoteus ik Hohentsolern) #72

W etnicznych, a według tej pierwszej mapki Węgry są o wiele większe.

(Wiktor Maretzky) #73

Wydzielono już z ich terenów Księstwo Słowacji.

(Thimoteus ik Hohentsolern) #74

Hm… Nieźle by było zrobić na chwilę Kogres Austro-Węgierski, składał by się on z członków Rady Nadzwyczajnej i przedstawicieli Terytoriów (Nie licząc Wiednia), ew. każdy by mógł w nich dyskutować, na pierwszy strzał powinnismy ustalić terytoria, bo ja nadal nie wiem jak dużo mam części Węgier z pierwszej mapki której Wiktor pokazał.

(Franciszek Leopold I) #75

Zaktualizowana przez herr Maretzkiego mapa jest w osobnym wątku :slight_smile:

(Thimoteus ik Hohentsolern) #76

Dzięki :smiley:

(Borys Targersdorf) #77

**1 maja o godz. 11.00 oddziały weteranów VIII Korpusu i Wojskowego Korpusu Porządkowego przekroczyły granicę i zajęły terytorium Górnej Austrii. **

(Thimoteus ik Hohentsolern) #78
  • 45 minut po tym Tereny Monarchii obiegła plotka o zajęciu przez Królewską Armie Węgierską małych terytoriów graniczących z Bukowiną, Słowacja oraz Galicją i Lodomerią. Okazała się ona prawdą… *

(Thimoteus ik Hohentsolern) #79

A może zająć tak tylko polowe górnej Austrii? Założę się że władza Wiednia nie będzie zadowolona z takiego obrotu faktów. Tak samo ja, jako Królestwo Węgierskie, oburza się z przejęcia całej Austrii górnej.

(Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg) #80

A ja popieram ruchy wojsk Krajów Koronnych, a Wiedeń leży w Austrii Dolnej, a nie Górnej