Kontynuacja

(Borys Targersdorf) #141

Już raz napisałem,że z Pana marny strateg. Drugi raz wdaje się Pan w awanturę mając za plecami Czechów. Ostrzegam drugi raz ich nie zatrzymam!!!

(Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg) #142

Wojska tyrolskiej są w gotowości wesprzeć wojska czeskie i galicyjskie

(Tomisław II) #143

Wojska Austriackie zajęły Węgry, przy 100% aprobacie Armii Węgierskiej, Ludu Węgier i Władz Budapesztu. Tak więc będziemy opijać moją Regencje. Już dziś legalną.

(Borys Targersdorf) #144

No cóż sam Pan wie co robi.

(Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg) #145

Szanowni Panowie
Chciałem zaproponować przywrócenie Jego Cesarsko-Królewskiej Mości Franciszka Józefa II na tron Cesarza Austrii i Króla Węgier ect, ect.

(Tomasz Dostojewski) #146

Jako współrządca Bośni i Hercegowiny popieram wniosek Andrew von Lichtensteina ws. powrotu na tron Jego Wysokości Franciszka Józefa II.
Uważam iż to jedyne rozwiązanie.

(Tomisław II) #147

Ja, wniosku nie popieram.

(Borys Targersdorf) #148

Panowie to nie wątek aby wnioski, nawet jak najbardziej słuszne, wznosić, popierać czy nie.

(Henryk von Groc Hrychowicz) #149

Czy sadzi pan, że gdy sam sobie nałoży koronę na głowę to zostanie cesarzem i wszyscy złożą panu hołd lenny. Zdaje się że pańskie ambicje pana przerosły.

Może to i nie miejsce na takie wnioski, ale z pewnością najwyższy na nie czas. Inaczej monarchia zostanie rozszarpana na kawałki. Popieram powrót na tron Jego Wysokości Franciszka Józefa II.

(Franciszek Leopold I) #150

Wiwat Franciszek Józef II! Wiwat Monarchia!

(Borys Targersdorf) #151

Rozumiem Panów intencję. Ale czy ktoś spytał się Jego Wysokości czy on tez ma taką wolę ??
Co do Herr van der Fryssau to od początku narzuca się jako ewentualny władca i właśnie doszedł do momentu w którym dalsza jego obecność na Terytoriach Powierniczych jest niepożądana.

(Wiktor Toghon) #152

Mówiąc i mało dyplomatycznie:

Spodziewałem się. Chcąc nie chcąc natknąłem się na działalność naszego Pana Burmistrza, Arcyksięcia czy tam Imperatora wielokrotnie. Gdy go ujrzałem na tej ziemi nie byłem zadowolony, jednak nie dzieliłem się swoimi przeżyciami. To był błąd.

Tak więc Panowie, ambicja (choć pycha to lepsza nazwa) tego człowieka wymaga ukrócenia.

(Borys Targersdorf) #153

Tak,też spotkałem się z podobnymi opiniami.

(Tomasz Dostojewski) #154

Niech Żyje Jego Wysokość Franciszek Józef II.

(Moritz von Oranien-Nassau) #155

[quote=“Andrew von Lichtenstein”]Szanowny Panie Burmistrzu

“… jednak zachowuje godność arcyksięcia i prawo pierwszeństwa do tronów austriackiego i węgierskiego.”

Na jakiej podstawie, jest trzynaście krajów w Cesarstwie Austrii i tylko Dolna Austria o wszystkim decyduje ?
Tak jak pisałem wcześniej tytuł arcyksiążęcy mają prawo nosić tylko członkowie rodu Habsburgów.[/quote]

Mnie tylko to rzuciło się w oczy.

P.S. Jak w końcu z tym powrotem na tron?

(Franciszek Leopold I) #156

[quote=“Jacek Ostrogski-Radziwiłł”]
Mnie tylko to rzuciło się w oczy.[/quote]

Pozazdrościć :laughing:

(Moritz von Oranien-Nassau) #157

Ja jestem obecni władcą w Galicji.

(Moritz von Oranien-Nassau) #158

Ja jestem obecnie władcą w Galicji

(Franciszek Leopold I) #159

No mnie się tyle rzuciło w oczy że aż mnie głowa rozbolała :laughing:

A to już w zasadzie zależy od punktu widzenia :wink:

(Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg) #160

Panie Jacku
My wszyscy jesteśmy tylko namiestnikami lub gubernatorami danych prowincji, księstw itp.
Władcą wszystkiego jest Cesarz, a w tym szczególnym wypadku Rada