Liga Orientyki

fussball

(Wiktor Maretzky) #1

Liga skupiająca drużyny z Kontynentu Wschodniego (ID ligi: 410794). Założona 18 maja 2016 r. Na dzień dzisiejszy zrzesza 16 drużyn. Obecnie trwa przerwa między sezonowa. Niebawem ruszy, 6 sezon rozgrywek. Do ligi zostały zgłoszone drużyny Bukowiny Czernowitz (prowadzona przeze mnie) oraz Bohemiansu Praha 1905 zgłoszona do rozgrywek przez jednego z najsławniejszych managerów mikroświata, Timiosa Kiechajasa z Sarmacji (popularny Sthurmhowy).

(Andrew von Lichtenstein) #2

Gdzie można dowiedzieć się czegoś więcej o tej lidze, jak w to się gra.

(Xavery edler Kłopocki) #3

Też miałem pytać! Może jakiś poradnik zachęcający do udziału w rozgrywkach, Herr Maretzky?

(Wiktor Toghon at Atera) #4

W Księstwie Sarmacji powstał swego czasu dobry poradnik, sam z niego korzystałem i szczerze polecam.

sarmacja.org/artykul/pokaz/8601

(Wiktor Maretzky) #5

[quote=“Wiktor von Vihren”]W Księstwie Sarmacji powstał swego czasu dobry poradnik, sam z niego korzystałem i szczerze polecam.

sarmacja.org/artykul/pokaz/8601[/quote]

Dobra kompilacja. Szczegółowy poradnik:xperteleven.com/ruler.aspx?RuleID=34 Od siebie dodam, że na początku warto nieco przemeblować skład. Wraz z nową drużyną dostajemy zawodników nadających się raczej do “wypasania owiec” niż do gry. Do szkolenia warto zakupić np. 20-latków/ z 6 “cegiełkami”(niedrogo kosztują, trzeba tylko trafić na okazję), a dla wzmocnienia składu piłkarskich “emerytów” np. wiek ok. 30 i z “cegiełkami” 10+ (oczywiście, tylko za rozsądną cenę). Bukowina i Bohemians właśnie “szaleją” na rynku transferowym :smiley: .

Dla zainteresowanych podaję linki zaproszeń do najciekawszych lig mikroświata: Liga Orientyki: xperteleven.com/?lid=410794 Sarmacka Liga Piłkarska: xperteleven.com/?lid=71065 - trwa nabór do nowego sezonu: sarmacja.org/artykul/pokaz/10025/4 [Vienna FC powraca do gry!] Liga Królewska: xperteleven.com/?lid=248703 - sezon trwa - są wolne kluby do przejęcia

(Xavery edler Kłopocki) #6

Wiktorze, przydałoby się coś takiego, wiesz, krok po kroku :wink: Zaczynając od tego co to za platforma i jak się na niej zarejestrować może? :slight_smile: A co to są “cegiełki” o których piszesz to już nawet nie zgaduję. Może mógłbym pomóc Ci przygotować taki poradnik?

(Wiktor Maretzky) #7

Ano tak, zapędziłem się trochę :blush:.

Przy rejestracji potrzebny jest aktualny adres e-mail, potrzebny do aktywacji konta. “Cegiełki” to inaczej skile, czyli wskaźnik umiejętności danego zawodnika. Pomyślę w wolnym czasie o stworzeniu jakiegoś poradnika.

(Borys Targersdorf) #8

kurcze, wystawiłbym Sigmę Ołomuniec w rozgrywkach. doszło by do Grand Derby Czech :laughing:

(Tomasz Dostojewski) #9

Proponuję reaktywować Austro-Węgierską Federację Piłkarską. Czy są jacyś chętni ?

(Wiktor Maretzky) #10

Na co czekać! Wystawiać!

Najpierw proponuję reaktywować Monarchię… Potem pomyślimy… :wink: .

(Leszek van der Fryssau) #11

Właśnie do Ligi Orientyki dołączył kolejny klub. Podzący z Wiednia - FK Austria Wiedeń.

(Tomasz Dostojewski) #12

Sport w A-W kwitnie :smiley:

(Miroslav Barbarez) #13

Ach, pamiętam jak się zakładało Napredak Sarajevo… I cóż z tego, że ryło się przy tym dno tabeli, ważne że była drużyna. :smiley:

(Wiktor Maretzky) #14

Coś w tym jest. Prowadzenie drużyn w ligach spoza mikronacji, nie daje takiej satysfakcji.

(Tomasz Dostojewski) #15

FK Olimpik Sarajevo kolejnym klubem w Lidze Orientyki.

(Wiktor Maretzky) #16

Coś czuję, że nasze drużyny zdominują Ligę Orientyki :wink: .

(Tomasz Dostojewski) #17

Tak jak już wspomniałem w dziale FK olimpic Sarajevo, 20 maja o godz. 19.00 rozpoczyna się nowy sezon Ligi Orientyki. Liga dzieli się na Ekstraklasę oraz dwa Divisiony , Division 1a i Division 1b .

W Ekstraklasie zagrają : FK Olimpik Sarajewo - KS Morscy Vihren Inter Gerandum - Saint-Vienbien Modena Clube FC - NK Spartak Njitica

W Division 1a : Sclav Vronenberg - Drog - Bud Nove Mesto Bukowina Czernowitz - Gryf Lemberg Carscy Izniewsk - Huragan Broskwa

W Division 1b : Odeza Kapaxonea - Bohemians Praha 1905 KS Tivoli - FK Austria Wieden Dynamo Hronieck - Iuvenes San Silvestro

Życzymy powodzenia Naszym drużynom :smile:

(Tomasz Dostojewski) #18

II kolejka Ligi Orientyki 2017-05-27

Extraklasa KS Morscy Vihren - Inter Gerandum 3 - 1 (0 - 1) Saint-Vienbien - NK Spartak Njitica 1 - 3 (0 - 2) FK Olimpik Sarajewo - Modena Clube FC 4 - 1 (2 - 1)

Grupa A Drog - Bud Nove Mesto - Bukowina Czernowitz 0 - 2 (0 - 0) Gryf Lemberg - Huragan Broskwa 1 - 1 (0 - 0) Sclav Vronenberg - Carscy Izniewsk 6 - 0 (3 - 0)

Grupa B Bohemians Praha 1905 - KS Tivoli 6 - 0 (2 - 0) FK Austria Wieden - Iuvenes San Silvestro 1 - 3 (1 - 2) Odeza Kapaxonea - Dynamo Hronieck 4 - 0 (2 - 0)

(Ludwik Tomović) #19

Czemu Drog - Bud jest pogrubiony? :slight_smile:

(Tomasz Dostojewski) #20

Już poprawiłem.