Lista przebojów Cekanii

(Borys Targersdorf) #1

Bawimy się ???
zasady będą proste. Na początku każdy zgłosi propozycję trzy utwory maksymalnie **od poniedziałku do środy **, od środy do piątku głosowanie i notowanie w niedzielę. Każdy będzie mógł oddać powiedzmy trzy głosy na propozycję i trzy na listę.
po pierwszym notowaniu najgorsze trzy utwory spadają w ich miejsce wejdą trzy najlepsze z propozycji. i tak w kółeczko aż nam się znudzi. :wink:

(Tomasz Dostojewski) #2

Mi osobiście się pomysł bardzo podoba :slight_smile:

(Wiktor Toghon) #3

Jestem Za

(Miroslav Barbarez) #4

Pomysł super, mam jednak pytanie organizacyjne: mówimy tutaj o utworach wszelakich, czy pochodzących z terenów “realnej” Monarchii?

(Tomasz Dostojewski) #5

Sądzę że chodzi o utwory wszelakie.

(Borys Targersdorf) #6

jeżeli znajdą sie chętni do pracy to można, tak jak ma to zrobione Radio Split, mieć “top wszelaki” i " top cekania" ale ja bym brał pod uwagę tylko wykonawców z krajów, które wchodziły w skład tej realnej Monarchii.
Mogą to być utwory retro i współczesne.

(Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg) #7

Jestem ZA

(Tomasz Dostojewski) #8

jutro zaczynamy pierwsze zgłoszenia :smiley:

(Borys Targersdorf) #9

Na razie nie ma na co głosować :smiley:

(Tomasz Dostojewski) #10

[quote=“Borys Targersdorf”]

Na razie nie ma na co głosować :smiley:[/quote]

Przecież napisałem że od jutra zaczynamy zgłaszać utwory, a nie że zaczynamy głosować :smiley:

(Borys Targersdorf) #11

[quote=“Ahmed Pasza”]

Na razie nie ma na co głosować :smiley:

Przecież napisałem że od jutra zaczynamy zgłaszać utwory, a nie że zaczynamy głosować :smiley:[/quote]

oj :blush:

(Borys Targersdorf) #12

zaczynamy !!! zgłoszenia
do środy do 22.00

(Wiktor Maretzky) #13

Wyniki 1-szego notowania CLP:

Miejsce pierwsze:

Na miejscu pierwszym notowania bez większego zaskoczenia - walc “Nad pięknym, modrym Dunajem” Johanna Straussa (syna), określany przez niektórych jako “Walc wszystkich walców”, melodia niewątpliwie ponadczasowa, która w głosowaniu otrzymała pięć głosów.

Na miejscu drugim naszego notowania ex aequo Strauss senior z Marszem Radetzkyego oraz energiczny duet wiolonczelistów z Chorwacji pod nazwą “2 Cellos” z utworem “The Trooper Overture”

Na miejscu trzecim ponownie remis - trzy głosy zdobywają utwory “Straja” grupy Bucovina oraz kolejny utwór Straussa młodszego - Annen-Polka.

Na czwartej pozycji Jelena Rozga - Bizuterija

oraz Mahala Raï Banda vs. Shantel - Mahalageasca

Miejsce piąte to Colonia - Oduzimas mi Dah

Colonia - Svijet voli pobjednike

Oraz Shantel - Disko Partizani

Negura Bunget - Dacia hiperboreana

Rytmus - AKM

Na ostatnim miejscu, bez oddanego głosu Colonia - Za tvoje snene oči]

Zachęcamy do zgłaszania kandydatów do kolejnego notowania!.

(Franciszek Leopold I) #14

Tymczasem u naszych sąsiadów w Slawonii odpowienik naszej listy:

http://slawonia.cba.pl/viewtopic.php?f=28&t=242

Zachęcam do posłuchania :wink:

Oraz dodam że całe notowanie można przesłuchać na jednej playliście o tutaj:

(Tomasz Dostojewski) #15

Niestety nie doczekaliśmy się drugiego notowania Listy, a za pasem już powinno być trzecie.

(Wiktor Maretzky) #16

Jakoś nie mam serca do prowadzenia takiej tradycyjnej listy. Tak sobie myślę nad zmianą koncepcji naszej rywalizacji. Może warto by było zorganizować coś takiego jak muzyczne Grand Prix. Zasada jest taka, że poszczególne kraje naddunajskie organizują cykliczne festiwale (koncerty) muzyczne, z których najlepsze utwory (ilość do ustalenia) wyłonione w głosowaniu otwartym, kwalifikowały by się do koncertu finałowego. Utwory na krajowe eliminacje zgłaszają mieszkańcy danej prowincji (np. 10). Cotygodniowy festiwal w innym kraju i finał Muzycznego Grand Prix we Wiedniu i Budapeszcie (naprzemiennie). Co o tym myślicie?