Mapa - aktualny podział polityczny

(Xavery edler Kłopocki) #1

Pozwoliłem sobie przygotować mapę przedstawiającą prowincje które są aktywne na dzień dzisiejszy i tereny o których losie na razie nie mamy informacji. Proszę mi dawać znać czy są jakieś poprawki, będę nanosił na bieżąco.[attachment=0]posthabsburgia-min.png[/attachment]

(Jerzy III von Oranien-Nassau) #2

Nie widzę Słowacji.

(Xavery edler Kłopocki) #3

Hmm, mapę robiłem zanim dowiedziałem sie o jej powstaniu, skontaktuję się z Księciem i naniosę ją jutro :slight_smile:

(Daniel January von Tauer-Krak) #4

Mam nadzieje, że będę/byłem pomocny. /-/Daniel I January, Książę Słowacji

(Wiktor Maretzky) #5

Pozwoliłem sobie na przeniesienie postów do nowego tematu. Inicjatywa zacna, mam nadzieję, że mapka będzie na bieżąco aktualizowana :slight_smile: .

(Wiktor Maretzky) #6

Pozwoliłem sobie na aktualizację mapki sporządzonej przez Herr Kłopockiego. Nowe kraje obejmują tereny zajmowane w większości przez Słowaków i Węgrów, bez Ukraińców, Rumunów i Serbów. Gdy tylko Xawery zaktualizuję swoją mapę, usunę tego posta aby nie zaśmiecać tematu.

(Xavery edler Kłopocki) #7

Ależ Wiktorze! Nie ma mowy o żadnym “zaśmiecaniu”, bardzo się cieszę że nie jestem jedyną osobą która zajmuje się kartografią :slight_smile:

(Andrew von Lichtenstein) #8

Przepraszam, może mam głupie pytanie. Księstwo Słowacja jestakie duże ? Nawet teraz w składzie Słowacji są ziemie na których mieszkają Węgrzy (30 % w Słowacji to Węgrzy)

(Daniel January von Tauer-Krak) #9

No, jest takie spore…

(Xavery edler Kłopocki) #10

Na to by wyglądało :slight_smile:

(Wiktor Maretzky) #11

Mapka przedstawiająca zróżnicowanie narodowościowe Węgier za czasów Monarchii ma charakter bardzo uproszczony i nie przedstawia stanu realnego. Poszczególne komitaty(jednostki administracyjne) nie zostały podzielone wg. późniejszych międzynarodowych ustaleń ( często jeden komitat był rozparcelowany do trzech państw). Mapka została stworzona jedynie dla potrzeb narracji.

I tak:

• kolorem żółtym zaznaczono - Zakarpatię - przewaga ludności ukraińskiej
  • kolorem zielonym zaznaczono - Transylwanię - o przewadze ludności rumuńskiej
  • kolorem fioletowym zaznaczono - rejon Wojwodiny - o przewadze ludności serbskiej

(Thimoteus ik Hohentsolern) #12

Armia Wegierska przejela terytoria graniczace z Bukowina i Galicja i Lodomeria. tutaj mapa z przejetymi terenami. przepraszam za brak polskich znakow.

(Borys Targersdorf) #13

Herr Hohenzollern ja jednak zostawił bym aktualizacje mapy w rękach Herr Kłopockiego, co nie oznacz że nie podziwiam Pana dzieła.

(Thimoteus ik Hohentsolern) #14

Herr Targersdorf Bez sprzetu (jestem z szkolnego komputera) mam sie dobrze nie robi. Mape zrobilem sam by Herr Klopocki nie zaznaczyl zlych terenow. I niestety, zrobilem to w paintcie :slight_smile:

(Henryk von Groc Hrychowicz) #15

Mam prośbę. Jeśli nie będzie to kłopotem o zaznaczenie Księstwa Styrii.

(Xavery edler Kłopocki) #16

Zaktualizowaną mapę postaram się zamieścić koło północy :slight_smile:

(Wiktor Toghon at Atera) #17

Jak ja kocham mapy <3 Także Jaśnie Panowie, dobra robota !

(Daniel January von Tauer-Krak) #18

Stanowczo potępiam agresje Węgier :smiley:

(Wiktor Toghon at Atera) #19

A ja się chyba zainspiruje :wink:

(Henryk von Groc Hrychowicz) #20

Księstwo Styrii przejęło pełną kontrole nad swym terytorium.