Mapa - aktualny podział polityczny

(Franciszek Leopold I) #41

Do dzieła, podobno jest Pan zawołanym grafikiem.

(Tomisław II) #42

Jestem zawodowym grafikiem heraldycznym nie kartograficznym.

(Henryk von Groc Hrychowicz) #43

Mój Boże, to zmiana dwóch nazw na mapie jest takim problemem. Znajdę wolną chwilkę to zrobię.

(Henryk von Groc Hrychowicz) #44

(Thimoteus ik Hohentsolern) #45

Tak by was brzydko mówić wk*rwić. Węgry teraz posiadają kontrolę nad całym południem.

Hihi

(Thimoteus ik Hohentsolern) #46

Południowym wschodem*

(Henryk von Groc Hrychowicz) #47

Konkretnie o jakim obszarze mówimy, bo nie znalazłem nigdzie informacji o przejęciu przez Królestwo Węgier kontroli nad jakimś obszarem po za tym zaznaczonym na mapie.

(Franz Joseph von Habsburg) #48

Dobrze by było, zanim się dopisze Ugoda (ech, miała być w ten weekend…), żeby zagospodarować wszystkie tereny :-).

(Wiktor Toghon) #49

Planuje już działa mające w tym trochę pomóc.

(Henryk von Groc Hrychowicz) #50

Wasza Cesarska Mość, ja mogę jedynie powtórzyć przedłożone wcześniej propozycje powołania na terenach niezagospodarowanych Trójjedynego Królestwa Chorwacji, Slawonii i Dalmacji i Hospodarstwa Siedmiogrodu. Oba pod zarządem Rady Nadzwyczajnej do chwili powołania namiestników. Natomiast, Dalmację właściwą proponuję włączyć do Księstwa Pobrzeża, a porzuconej Republiki Vorelbergu do Tyrolu.

PROPOZYCJA

(Moritz von Oranien-Nassau) #51

Hospodarstwo Siedmiogrodu? Nie powinno być księstwo?

(Henryk von Groc Hrychowicz) #52

Hospodarstwo to księstwo, ale nie ma przeszkód by stało czarno na białym jako Księstwo. Poprawiłem :slight_smile:

(Thimoteus ik Hohentsolern) #53

brakuje tylko tego Siedmiogrodu, który też wyssałem.

Bijcie mnie.

Hihi

(Franciszek Leopold I) #54

Herr @Groc
na ile powyższa mapa jest aktualna?

(Miroslav Barbarez) #55

Sądzę, że i tak wypadałoby ją zaktualizować, biorąc pod uwagę aktywność obywateli poszczególnych Krajów Koronnych…

(Franciszek Leopold I) #56

Co herr ma na myśli?

(Miroslav Barbarez) #57

Chociażby fakt, że mieszkańcy takich terytoriów jak Słowacja, Bukowina czy Siedmiogród od dawien dawna się nie aktywizowali. Nie mówiąc o Węgrach.

(Franciszek Leopold I) #58

Ach, natürlich, teraz rozumiem.

(Henryk von Groc Hrychowicz) #59

Myślę, że ta będzie w miarę aktualna i zdaje się odpowiada zapisom z Ugody.

(Franciszek Leopold I) #60

Vielen Dank, General!