Miejscowość przygraniczna

(Ludwik Tomović) #1

Pomysł przedstawiałem na starym forum, chciałbym do niego wrócić :slight_smile:

Chodzi o miejscowość przygraniczną, pół leży w Monarchii, a pół w Slawonii. Dzięki tej oryginalnej symbiozie, mieszkańcy żyją w przyjaznych stosunkach i wzajemnie się wspierają. Oczywiście jest to dla nas pole do popisu narracyjnego.

Co Szanowni Sądzą? :slight_smile:

(Jan Dagobard von Thorn-Maikowski) #2

Moje stanowisko jest takie samo jak wcześniej. Ten “eksperyment” można by wprowadzić w życie. :slight_smile: Każdy z krajów utworzyłby dział dla swojej połowy miasta i tam tworzył otoczkę fabularną, która napędzałaby media.

(Ludwik Tomović) #3

No o to chodzi :slight_smile:

(Borys Targersdorf) #4

a jak nazywa się tam miejscowość ???

(Ludwik Tomović) #5

Miejscowość nie ma nazwy, sami ją musimy wymyślić :slight_smile: Najlepiej zeby byla dwujęzyczna

(Jan Dagobard von Thorn-Maikowski) #6

Z tą dwujęzycznością może być problem… Proponuje po prostu podział miasta na część zachodnią i wschodnią, np.: West Erdroch i Vzhodni Erdroch. Albo jak w przypadku realnego Cieszyna, niemiecka nazwa miasta: Erdroch i slawońska wersja: Slavenski Erdroh. Zaznaczam, że opierałem się o język słoweński, bo nie wiem czy macie utworzony język slawoński. :wink: Co Ekscelencja sądzi o tej propozycji?

(Ludwik Tomović) #7

Mamy język slawoński :slight_smile: A co oznacza nazwa Erdoch?

(Jan Dagobard von Thorn-Maikowski) #8

Erdroch wymyśliłem na poczekaniu żeby mieć jak zaprezentować przykład. :stuck_out_tongue: Według mnie taka nazwa mogłaby zostać przyjęta. W końcu tu nie o piękną nazwę chodzi tylko o krzepką narrację, która ożywi życie na granicy austro-węgiersko-slawońskiej. :wink:

(Ludwik Tomović) #9

Zastanowię się chwilę i dam znac :slight_smile:

(Ludwik Tomović) #10

A może nazwy Neustadt i Nove Mesto? Ewentualnie można coś dodać przed Neustadt tak aby nazwa była dwuczłonowa.

Narracyjnie możemy opisać ze podział miasta powstał na mocy traktatu po konflikcie zbrojnym albo po wspólnej likwidacji jakiegoś zbuntowanego minipaństwa

(Jan Dagobard von Thorn-Maikowski) #11

Proste i klimatyczne. Podoba mi się. :slight_smile: Co do narracyjnego powstania tej miejscowości to można przyjąć, że w trakcie wytyczania austro-węgiersko-slawońskiej granicy miasto zostało przedzielone na pół z powodu wzajemnych roszczeń do tejże miejscowości. Odpowiada Ekscelencji ta propozycja?

(Ludwik Tomović) #12

Bardzo dobra propozycja :slight_smile:

(Jan Dagobard von Thorn-Maikowski) #13

Sehr Gut! A zatem bierzmy się do pracy. Niedługo utworzony zostanie dział dla Neustadt. Co do gazety to Kurier Galicyjski będzie informował o wydarzeniach związanych z tym miastem, gdyż leży ono w granicach Galicji i Lodomerii. Jak grunt pod narrację będzie u Nas gotowy to dam Ekscelencji znać. Jeśli zaś Slawonia szybciej się urządzi to liczę na odzew ze strony Ekscelencji. :wink:

(Ludwik Tomović) #14

Slawonia utworzyła już dział dla miasta :slight_smile:

(Ludwik Tomović) #15

Proponuję wspólną budowę stadionu, tak aby jedna połowa znajdowała się po stronie austro-węgierskiej a jedna po slawońskiej. :wink: