Obwieszczenie


(Jan Dagobard von Thorn-Maikowski) #1

[quote][center]http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/2/28/Imperial_Coat_of_Arms_of_the_Empire_of_Austria.svg/97px-Imperial_Coat_of_Arms_of_the_Empire_of_Austria.svg.png

OBWIESZCZENIE

***N***iniejszym obwieszcza się wszystkim i każdemu z osobna, iż Monarchia Austro-Węgierska kończy swą dotychczasową działalność ze względu na rozległe problemy jakie nią targają. Utrata potężnego dziedzictwa narodowego jakim były efekty pracy wielu zacnych obywateli austro-węgierskich stanowi główne podłoże kryzysu, który pokonał Monarchię Habsburską. Cesarz i Król Leopold August opuścił kraj w potrzebie za co zasługuje na wieczne potępienie nie tylko ze strony obywateli, ale także historii i Boga. Dawna chwała i motywacja przeminęły z wiatrem. Liczne próby odbudowy trwające niemal dwa lata nie powiodły się. Nie chcę zatem oszukiwać siebie i mieszkańców, że jest jeszcze promyk nadziei. Nadzieja niestety zgasła wraz z odejściem ostatnich obywateli Monarchii ze mną włącznie.

**P**ragnę więc z tego miejsca przeprosić wszystkich, którym obiecywałem restaurację Austro-Węgier. Misja, której się podjąłem wraz z garstką przyjaciół była widocznie zbyt trudna by ją zrealizować. Dziękuje wszystkim, którzy starali się wspomóc Monarchię Austro-Węgierską w procesie restauracji. Dziękuje obywatelom Monarchii, zagranicznym przyjaciołom oraz ludziom dobrej woli, którzy we własnych krajach publiczne wyrażali swą sympatię do Państwa Habsburgów. Dziękuje przede wszystkim tym, których już z nami nie ma, starym obywatelom i Monarsze Franzowi Josefowi II, którzy wykreowali potęgę naszej wirtualnej Ojczyzny. Wszystkim tym, którzy przez ponad 11 lat tworzyli to wspaniałe społeczeństwo jakim była Monarchia Austro-Węgierska.

**P**ragnę również poinformować, iż wszelkie twory nawiązujące do niegdysiejszej Naddunajskiej Monarchii, które tworzone są przez osoby nie posiadające austro-węgierskiego obywatelstwa, nie są kontynuacjami państwowości Austro-Węgier. Zaś uzurpowanie sobie austro-węgierskiej tytulatury przez osoby do tego nieupoważnione stanowi jawną zniewagę i powinno spotkać się z publiczną naganą. Wszelkie szczegóły dotyczące zakończenia działalności Monarchii Austro-Węgierskiej zostaną omówione na Kongresie Państw Kontynentu Wschodniego.

Z ostatnim pozdrowieniem,

(-) Jan Dagobard Edler von Maikowski .[/center]
[/quote]


(Borys Targersdorf) #2

mam ostatnia prośbę . jako przewodniczący rady regencyjnej wydaj mi paszport potwierdzający uzyskanie obywatelstwa austro-wegierskiego , w grudniu 2014 roku , przez moja skromna osobę .


(Jan Dagobard von Thorn-Maikowski) #3

[quote]Wydano dnia 2 VII 2016 r. w Cesarskim Mieście Wiedniu

[center]http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/2/28/Imperial_Coat_of_Arms_of_the_Empire_of_Austria.svg/97px-Imperial_Coat_of_Arms_of_the_Empire_of_Austria.svg.png

Dokument potwierdzający nadanie obywatelstwa austro-węgierskiego

*Niniejszym potwierdzamy nadanie obywatelstwa Monarchii Austro-Węgierskiej Szanownemu Panu

Borysowi Targersdorfowi*

w Grudniu 2014 roku za panowania Jego Cesarskiej i Królewskiej Mości Maksymiliana Teodora I.[/center]

Podpisano:

(-) Jan Dagobard Edler von Maikowski .
Przewodniczący Rady Nadzwyczajnej

[/quote]


(Borys Targersdorf) #4

dziękuje . do zobaczenia w lepszych czasach . wpadnij na kielicha do VII-cznego Gdańska mamy wszak jeszcze spółkę .


(Samuel Cunard ) #5

Wy to możecie tylko krzyczeć.To My jesteśmy teraz Monarchą.Jeżeli ktoś uzna to obwieszczenie za legalne zostanie osądzony i ukarany z największą surowością.


(Borys Targersdorf) #6

ja uważam to obwieszczenie za legalne .


(Samuel Cunard ) #7

Powiedziałem,coś człowieku.Wydawało się,że jest Pan mężę stanu,a okazał się judaszem.Niech Wam Bóg przebaczy i ten grzech!!!


(Jan Dagobard von Thorn-Maikowski) #8

Herr Cunard, jest Pan uzurpatorem, który bezprawnie używa cesarskiej i królewskiej tytulatury. Austro-Węgry niebawem wyzioną resztki swego ducha więc proszę dać Nam zamknąć ten rozdział w sposób godny.


(Samuel Cunard ) #9

Nie dam,gdyż to teraz ja rządzę.Trzeba było się starać o odbudowę Austro-Węgier.W życiu nie dam zniszyć Monarchii.Będziemy Walczyć do końca.Choćby nie wiemy co.Choćby zabrakło nadzieji. Zamiast radzić nad zniszczeniem Monarchii pomóżcie w ratunku naszej Ojczyzny.


(Orjon von Thorn-Surma) #10

Jest Dostojny uzurpatorem, nielegalnie próbując objąć władzę w Monarchii. Niech Dostojny da legalnym władzom spokój; na ratunek MAW już nic nie przyjdzie. Nie ma z kim tego prowadzić.


(Samuel Cunard ) #11

To przecież zostaliśmy wybrani.A po drugie teraz to Ci ludzie uzurpują sobie władzę.Ja jeszcze wierzę w odrodzenie.


(Ciaran van Scharfschuetze) #12

Z wielkim smutkiem przyjmuję tę informację. Od dawna darzyłem Monarchię sympatią i z rozrzewnieniem wspominam Jego Cesarską i Królewską Mość Franza Josefa i nadal ubolewam nad jego utratą. Upadki innych państw mikronacyjnych, nawet mojej dawnej ojczyzny - Republiki Wirtualnego Świata, nie ukłuły mnie tak mocno jak upadek MAW. Tutaj, podobnie jak w mojej nowej ojczyźnie - Trizondalu, mogłem zazwyczaj czuć się dobrze i rozmawiać na poziomie. Proponuję jeszcze kilka razy zastanowić się nad przyszłością Monarchii oraz losami jej terytorium, aby pamięć o tym wspaniałym kraju nie upadła i nie została rozszarpana po kawałku przez uzurpatorów czy nowe mikropaństewka jak padlina przez sępy. Łączę się w bólu i pozdrawiam wszystkich dotychczasowych mieszkańców MAW.

Z sympatią i smutkiem, Ciaran van Scharfschuetze.


(Borys Targersdorf) #13

herr van Scharfschuetze pamiętam,że szczególną estymą darzył Pan zawsze jedną z najpiękniejszych krain Monarchii :slight_smile: mam nadzieję,żę Monarchia się odrodzi. zobaczymy.


(Andrew von Lichtenstein) #14

Choć wszystko padło, ale ja jestem dobrej myśli. Proszę o przyznanie mi obywatelstwa Monarchii Austro-Węgierskiej