Ogłoszenia i komunikaty K.u.K Verwaltungsbureau

verwaltungsbureau
techniczne
administracja
lemberg

(Franciszek Leopold I) #1

K.U.K VERWALTUNGSBUREAU LEMBERG

Tablica ogłoszeń o infrastrukturze i administracji


Własność państwowa Monarchii Austro-Węgierskiej, wszelaki wandalizm ściganym będzie z pełną surowością!
image


(Franciszek Leopold I) #2

(Franciszek Leopold I) #3

(Franciszek Leopold I) #4

K.U.K VERWALTUNGSBUREAU LEMBERG

20 Februar 1918r

Cesarskie i Królewskie Biuro Administracji spieszy ostrzec wszystkich mieszkańców Pragi, że w związku z naprawą sieci wodociągowej w okolicy Hradczan, drogi tamtejsze mogą być nieprzejezdne do końca miesiąca. Dziękuje się wszystkim mieszkańcom za cierpliwość oraz zrozumienie, że działania te prowadzone są dla wspólnego naszego dobra.

Informuje się także, że zaprowadzono od dnia dzisiejszego możliwość logowania przez pocztę – dzięki temu w razie zapomnienia hasła na forum, przy wybraniu odpowiedniego przycisku w menu logowania i podaniu swego adresu pocztowego, znajdziemy w swej skrzynce pocztowej odnośnik, którego użycie pozwoli nam uzyskać dostęp do forum bez konieczności zmiany haseł dostępu i innych komplikacyj.

Zawiadamia się wreszcie uniżenie, iż w najbliższych dniach prowadzone będą konsultacje społeczne, dotyczące wartości użytkowej czata, jego lepszej widoczności tudzież w ogóle celowości jego istnienia. Odpowiednie biuro podawcze otworzone będzie w siedzibie Biura w Lemberg jeszcze dziś wieczorem.

Verwaltungsbureaudirektor

X. Kłopocki


(Franciszek Leopold I) #5

K.U.K VERWALTUNGSBUREAU LEMBERG

1 Marz 1918r

Cesarskie i Królewskie Biuro Administracji informuje z przykrością, że z powodu awarii trakcji elektrycznej wywołanej czynnikami niezależnymi, niestety dziś i jutro nie będą kursować tramwaje w piękniejszej z naszych stolic. Mieszkańców Wiednia przepraszamy za utrudnienia, i stanowczo zachęcamy do zażycia przechadzki – pogoda wszak dzisiaj piękna!

Zawiadamia się także, że w związku z dymisją Rządu, jaką wczoraj przyjął Najjaśniejszy Pan, obowiązki oficera Feldgandarmerie — moderatora złożył herr Mikołaj von Gröc. Panu Prezydentowi dziękujemy serdecznie za okazaną pomoc i współpracę oraz liczymy na dalsze, równie owocne wspólne działania dla naszej drogiej Ojczyzny.

Z przykrością musimy także poinformować, że szeregi załogi naszego małego, wirtualnego okrętu na czas jakiś opuścił też herr Borys Targersdorf, ze względu na urlop dla poratowania zdrowia. Przesyłamy serdeczne życzenia pomyślności i rychłego powrotu do formy oraz kosz owoców zakupiony z funduszu wydatków pracowniczych. Do zobaczenia, oby wkrótce!

Życząc promiennego dnia wszystkim Obywatelkom i Obywatelom -

Verwaltungsbureaudirektor

X. Kłopocki


(Franciszek Leopold I) #6

K.U.K VERWALTUNGSBUREAU LEMBERG

21 Marz 1918r

Cesarskie i Królewskie Biuro Administracji z przyjemnością donosi wszystkim Mieszkankom i Mieszkańcom pięknego miasta Budapeszt, że zakończył się remont wodociągów w rejonie Belváros (Innenstadt). Wiosnę tegoroczną każdy będzie mógł powitać długą i odprężającą kąpielą. Dyrekcja stołecznego metra prosi także o przekazanie, że każdy uczynić to również powinien.

Z innych informacji, z równie wielką przyjemnością pragniemy zawiadomić, że zakończyły się przenosiny naszego forum na nowy serwer, i przy okazji nową - starą domenę. Tak jest, Damen und Herren, z początkiem wiosny 1918r powracamy do historycznego adresu https://austro-wegry.org! Sponsorem domeny jest Dwór JCKM.

Dla uczczenia tego jakże doniosłego faktu, Verwaltungsbureau prezentuje nowy wygląd forum.
Mamy nadzieję że będzie on bardziej przejrzysty i wygodniejszy dla każdego, wszelkie uwagi, pomysły i wnioski tradycyjnie zgłaszać można na forum, w temacie Sprawy Techniczne - pytania, zgłoszenia i problemy.

Życząc wszystkim wspaniałej, ciepłej wiosny i dużo uśmiechu -

Verwaltungsbureaudirektor
image
X. Kłopocki


(Franciszek Leopold I) #7

Z przyjemnością informuję, że ukończyłem prace nad nową Stroną Główną dla Monarchii.
Znaleźć ją można pod adresem
https://austro-wegry.org
Rzecz jasna to póki co li tylko wersja podstawowa, nowe elementy będą dodawane sukcesywnie.
Zapraszam wszystkie mieszkanki, mieszkańców oraz naszych szanownych Gości zagranicznych do testowania i przekazywania swoich wrażeń i uwag.


(Franciszek Leopold I) #8

11 Oktober 1918:

  • przeniesiono i powiększono przycisk prowadzący do utworzenia nowego tematu, gdyż jak słusznie zauważył Herr Farkas (@magz), był on trudny do znalezienia jeśli się dokładnie nie wiedziało gdzie go szukać :slight_smile:
    Obecnie znaleźć go można w prawej, górnej części forum.
Zobacz!

image


  • dodano na samej górze forum menu nawigacyjne z odnośnikami do wszystkich najważniejszych witryn Monarchii, w najbliższych dniach analogiczny pasek odnośników pojawi się także na innych witrynach.

Jak zwykle Biuro Administracji zachęca do dzielenia się swoimi przemyśleniami, uwagami, wnioskami i pomysłami dotyczącymi nowych i istniejących funkcjonalności naszych systemów.

Życzymy słonecznego dnia!


(Franciszek Leopold I) #9
17 Oktober 1918
  • uruchomiono kategorię #galizien:geschichtsverein dla C. i K. Towarzystwa Historycznego
  • wprowadzono drobną korektę kolorów Forum
  • dokonano ogólnego uporządkowania stylu forum

Wprowadzony dziś zestaw poprawek może w pierwszej chwili sprawiać wrażenie naprawdę niewielkiego - w końcu za wyjątkiem zmiany odcienia czy kroju pisma niektórych elementów tak naprawdę nic się na forum nie zmieniło.

Jednak wrażenie to byłoby wielce mylące. Tak naprawdę od wczoraj przepisany został każdy fragment kodu odpowiadającego za wygląd naszego forum. De facto mówić można o kompletnie nowym szablonie, który jednak wygląda niemal identycznie do dotychczasowego.
Jaki jednak stał za tym cel? Otóż jest to pierwszy etap kompleksowej i pełnej renowacji witryn Monarchii, mającej na celu ujednolicenie austro-węgierskiej obecności w polskim Internecie, a także, co jeszcze ważniejsze, jak największe ułatwienie wszystkim mieszkańcom i gościom Monarchii wspólnej zabawy w sposób możliwie łatwy, niezakłócony i przyjemny.

Etap drugi planu renowacyjnego będzie wdrażany podczas weekendu 2 - 4 listopada, kolejne zaś - jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem - w dwutygodniowych odstępach.

Rzecz jasna, jak zwykle, C. i K. Biuro Administracji życzy Państwu przyjemnych wrażeń podczas korzystania z naszych systemów oraz zachęca do dzielenia się wszelkimi uwagami, pomysłami i spostrzeżeniami!

podpis


(Franciszek Leopold I) #10

K.U.K. VERWALTUNGSBUREAU

7 December 1918

Komunikat


Informujemy

, że z dniem dzisiejszym do odwołania wyłączyliśmy moduł Forum odpowiadający za tzw. “szybkie wiadomości” (paski z czatem na dole przypominające zachowaniem wiadomości np. z portalu Facebook).
Wyłączenie konieczne jest ze względu na błąd w najnowszej wersji wzmiankowanego modułu skutkujący niewspółmiernie wysokim wykorzystaniem zasobów serwera.
Uspokajamy jednocześnie, że wszystkie wiadomości są nadal dostępne w “pełnym” widoku - aby je znaleźć wystarczy wejść pod adres https://dyskusje.austro-wegry.org/poczta.
Moduł zostanie ponownie uruchomiony kiedy tylko jego autorzy uporają się z w/w problemem.

Informujemy również, że w dniu dzisiejszym do wieczora mogą występować problemy z dostępem do Dziennika Praw, spowodowane jego przenosinami na nowocześniejszy skrypt.

Załączając życzenia pogodnego piątku -
F.L.I, i.r., Verwaltungsbureaudirektor

P.S.

I udało się wprowadzić prostszy adres: Poczta