Ogłoszenia i komunikaty K.u.K Verwaltungsbureau


(Xavery edler Kłopocki) #1

K.U.K VERWALTUNGSBUREAU LEMBERG

Tablica ogłoszeń o infrastrukturze i administracji


Własność państwowa Monarchii Austro-Węgierskiej, wszelaki wandalizm ściganym będzie z pełną surowością! image


(Xavery edler Kłopocki) #2

(Xavery edler Kłopocki) #3

(Xavery edler Kłopocki) #4

K.U.K VERWALTUNGSBUREAU LEMBERG

20 Februar 1918r

Cesarskie i Królewskie Biuro Administracji spieszy ostrzec wszystkich mieszkańców Pragi, że w związku z naprawą sieci wodociągowej w okolicy Hradczan, drogi tamtejsze mogą być nieprzejezdne do końca miesiąca. Dziękuje się wszystkim mieszkańcom za cierpliwość oraz zrozumienie, że działania te prowadzone są dla wspólnego naszego dobra.
Informuje się także, że zaprowadzono od dnia dzisiejszego możliwość logowania przez pocztę – dzięki temu w razie zapomnienia hasła na forum, przy wybraniu odpowiedniego przycisku w menu logowania i podaniu swego adresu pocztowego, znajdziemy w swej skrzynce pocztowej odnośnik, którego użycie pozwoli nam uzyskać dostęp do forum bez konieczności zmiany haseł dostępu i innych komplikacyj.

Zawiadamia się wreszcie uniżenie, iż w najbliższych dniach prowadzone będą konsultacje społeczne, dotyczące wartości użytkowej czata, jego lepszej widoczności tudzież w ogóle celowości jego istnienia. Odpowiednie biuro podawcze otworzone będzie w siedzibie Biura w Lemberg jeszcze dziś wieczorem.

Verwaltungsbureaudirektor X. Kłopocki


(Xavery edler Kłopocki) #5

K.U.K VERWALTUNGSBUREAU LEMBERG

1 Marz 1918r

Cesarskie i Królewskie Biuro Administracji informuje z przykrością, że z powodu awarii trakcji elektrycznej wywołanej czynnikami niezależnymi, niestety dziś i jutro nie będą kursować tramwaje w piękniejszej z naszych stolic. Mieszkańców Wiednia przepraszamy za utrudnienia, i stanowczo zachęcamy do zażycia przechadzki – pogoda wszak dzisiaj piękna!

Zawiadamia się także, że w związku z dymisją Rządu, jaką wczoraj przyjął Najjaśniejszy Pan, obowiązki oficera Feldgandarmerie — moderatora złożył herr Mikołaj von Gröc. Panu Prezydentowi dziękujemy serdecznie za okazaną pomoc i współpracę oraz liczymy na dalsze, równie owocne wspólne działania dla naszej drogiej Ojczyzny.

Z przykrością musimy także poinformować, że szeregi załogi naszego małego, wirtualnego okrętu na czas jakiś opuścił też herr Borys Targersdorf, ze względu na urlop dla poratowania zdrowia. Przesyłamy serdeczne życzenia pomyślności i rychłego powrotu do formy oraz kosz owoców zakupiony z funduszu wydatków pracowniczych. Do zobaczenia, oby wkrótce!

Życząc promiennego dnia wszystkim Obywatelkom i Obywatelom -

Verwaltungsbureaudirektor X. Kłopocki


(Xavery edler Kłopocki) #6

K.U.K VERWALTUNGSBUREAU LEMBERG

21 Marz 1918r

Cesarskie i Królewskie Biuro Administracji z przyjemnością donosi wszystkim Mieszkankom i Mieszkańcom pięknego miasta Budapeszt, że zakończył się remont wodociągów w rejonie Belváros (Innenstadt). Wiosnę tegoroczną każdy będzie mógł powitać długą i odprężającą kąpielą. Dyrekcja stołecznego metra prosi także o przekazanie, że każdy uczynić to również powinien.

Z innych informacji, z równie wielką przyjemnością pragniemy zawiadomić, że zakończyły się przenosiny naszego forum na nowy serwer, i przy okazji nową - starą domenę. Tak jest, Damen und Herren, z początkiem wiosny 1918r powracamy do historycznego adresu https://austro-wegry.org! Sponsorem domeny jest Dwór JCKM.

Dla uczczenia tego jakże doniosłego faktu, Verwaltungsbureau prezentuje nowy wygląd forum. Mamy nadzieję że będzie on bardziej przejrzysty i wygodniejszy dla każdego, wszelkie uwagi, pomysły i wnioski tradycyjnie zgłaszać można na forum, w temacie Sprawy Techniczne - pytania, zgłoszenia i problemy.

Życząc wszystkim wspaniałej, ciepłej wiosny i dużo uśmiechu -

Verwaltungsbureaudirektor image X. Kłopocki


(Xavery edler Kłopocki) #7

K.U.K VERWALTUNGSBUREAU LEMBERG

4 April 1918r

W dniu dzisiejszym przez wzgląd na problemy kadrowe i czasowe, komunikat skrócony:
  • z przyjemnością informuję że załatwiliśmy wszystkie kwestie techniczne wymagane do regularnego publikowania wysoce zajmującego a pouczającego czasopisma, jakie się ukazuje ostatnimi czasy w Galicji, tj.Nieregularnik Galicyjski
    Wszystkich Państwa zachęcam do lektury zarówno na stronach MAWpress jak i rzecz jasna na naszym forum w kategorii #media:nieregularnik, zaś herr Jasniewskiemu życzę powodzenia w tym przedsięwzięciu
  • nie mniej przyjemnie jest mi poinformować, że nasz drogi Dzielny Wojak(@szwejku) już zaczął zbieranie stamtąd publikacji, abyśmy mogli omawiać je na żywo w serdecznym gronie. Co prawda do swego nowego zadania Szwejk podszedł z pewną dozą nadgorliwości, ale już jestem w trakcie porządkowania nadmiernie wybujałych postów, to nie potrwa długo. Serdeczne przeprosiny składam na ręce herr Maretzkiego, który jako administrator zakątka prasowego zapewne dostał ładnych kilka wiadomości automatycznych.
  • na ukończeniu są już prace wdrożeniowe naszej strony głównej jak również Dziennika Ustaw. W związku z tym chciałbym prosić wszystkie organy administracji, ze szczególnym uwzględnieniem władz krajowych o kontakt najlepiej klikając ten link. Wszystkich zaś pozostałych chciałbym zaprosić do dyskusji na temat tego jak właściwie nasza strona główna wyglądać powinna, i co się na niej powinno znajdować. Jestem otwarty na wszystkie propozycje!
  • wreszcie chciałbym przypomnieć wszystkim, że w razie nagłych problemów, niespodziewanych awarii, kłopotów z logowaniem, a nawet jeśli trzeba będzie pomóc z formatowaniem wiadomości albo wyjaśnić działanie jakiejś funkcji forum, ja osobiście, jak i całe Biuro jesteśmy do dyspozycji mieszkańców Monarchii.

Z wyrazami szacunku i oczekując na wiadomości od Szanownych -
Verwaltungsbureaudirektor
image
X. Kłopocki

Post Scriptum dla wytrwałych

Na razie nie możemy jeszcze mówić o sukcesie w tej kwestii, ale dziś rozpoczynamy testy bardzo potrzebnego nam od dawna rozwiązania - mianowicie możliwości ustanawiania moderatorów dla poszczególnych działów.
O rozwoju sytuacji będziemy rzecz jasna informować :slight_smile:
Kłopocki