Otto von Teller

(Otto von Teller) #1

Po długiej wędrówce do Monarchii przybywa Otto von Teller (@Talerz):

(Franciszek Leopold I) #2

Herr von Teller, z przyjemnością witam ponownie!

(Otto von Teller) #3

Hile Austro-Węgry!

Przybyłem, żeby zobaczyć jak wygląda sytuacja z odbudową Monarchii. Czy Regent tym razem będzie na miejscu?

(Henryk von Groc Hrychowicz) #4

Witam Waszą Ekscelencję. Jak widać, mimo przejściowego kryzysu wyszliśmy na prostą i powoli nabieramy rozpędu. :slight_smile:

(Otto von Dubrovnik) #5

Witam Waćpana. A jako się przedstawia sytuacya na pograniczu?

(Otto von Teller) #6

Na Pustkowiach sytuacja jest stabilna. Szału nie ma, ale też nie płaczemy, że upadamy od 12 lat.

(Franciszek Leopold I) #7

Ja tam się cieszę że każdy z krajów kontynentu ma swoją niepowtarzalną specyfikę :wink:

(Otto von Teller) #8
Na dobrą sprawę, Orientyka jest jedynym kontynentem który jako tako daje sobie radę. Na Vaarlandzie to chyba tylko Rzeczpospolita istnieje, na Nordacie mamy Bialenię (która jest wyspą), Brodrię, jakąś Unię Trzeciego Świata i Kugarię która najprawdopodobniej okazała się kolejnym przekrętem w stylu Federacji Al Rajn.
No okey, mamy problemy. Slawonia zawieszona, kiepska sytuacja w Trizondalu. Słyszałem, że MAW chce zorganizować Kongres. Liczę, że odbędzie to się szybciej niż później.

(Franciszek Leopold I) #9

Kugaria, o ile mi wiadomo, po prostu jest… Specyficzna. Wojnę domową (którąś kolejną :stuck_out_tongue: ) w Kugarii obserwowałem z prawdziwym zainteresowaniem, ale o tym chyba więcej może opowiedzieć prezydent @Wiktor_von_Vihren.
Kiepska sytuacja w Trizondalu jest o ile wiem od czasów RSiT, ale to trochę tak jak z regularnym “upadaniem” monarchii co jakieś pół roku – rok, kwestia lokalnej specyfiki :wink:
Natomiast co do Slawonii, to byłbym skłonny udzielić jakiejś pomocy technicznej, jeśli jest takie zapotrzebowanie, może @Ludwik_Tomovic zabierze głos w tej sprawie…

Masz jakieś konkretne propozycje odnośnie Kongresu?

(Wiktor Toghon) #10

A co tu opowiadać? Kugaria jest jaka jest, a o kloning jest oskarżana od kiedy powstała.
Śpiączki już się zdarzały, więc za wcześnie by wyrokować upadek.

Co do Kongresu to nominalnym organizatorem jest Garapenia. Doszedłem jednak do porozumienia z tamtejszymi władzami i przejąłem organizacje (czekam jeszcze na oficjalny dokument). A co do terminu, chciałbym się wyrobić w sierpniu.

(Otto von Teller) #11
Śpiączki spowodowane realiozą, śpiączkami ale nikt mi nie wmówi, że nagle wszyscy obywatele olali Kugarię jednocześnie.
Sama sytuacja w Garapenii byłaby inna o 180%, gdyby pozwolili wrócić Casmirowi do ojczyzny.
Również jestem zwolennikiem jak najszybszej organizacji Kongresu.

(Wiktor Toghon) #12

Oczywiście że byłaby inna, jednak fakt że udało mi się doprowadzić do banicji Kazika uważam za osobisty sukces.
Sprawiedliwość ponad aktywność. Zawsze i bezapelacyjnie.

Co do Kugarii. Nie znam wszystkich osobiście więc nie mogę stwierdzić z całą pewnością że nikt z nich nie jest klonem. Niestety jednak obawiam się że Pan również nie może stwierdzić że każdy z nich kolanem jest. Myślę że ten status jest wystarczający dla Nas obu.

(Borys Targersdorf) #13

Witaj Otto @Talerz

Szczury tęsknią? :wink:

(Otto von Teller) #14

Oczywiście! Kiedy je odwiedzisz? :slight_smile:

(Inger von Beillschmidt) #15

Witam w Monarchii Herr von Teller! Wiele słyszałam o Panu od obecnie panującego, zdarzyło mi się też przejeżdżać przez Pustkowia. To co widziałam z okien pociągu sprawiło, że chętnie wybrałabym się tam kiedyś na dłużej.

(Borys Targersdorf) #16

Już niebawem, ostatnie szczepienia i ruszam :wink:

(Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg) #17

W. Panie Regencie proszę jeszcze spisać testament

(Borys Targersdorf) #18

:smile:
Andrzeju, to będzie niepotrzebne, zresztą inteligentne szczury już tam zadbają o moje bezpieczeństwo.

(Otto von Teller) #19
Potwierdzam. Herr Borys jako jeden z niewielu Zagraniczniaków, może się czuć w miarę bezpiecznie przebywając na ulicach Wolnego Miasta Winktown, a to dzięki temu, że swojego czasu nawiązał dosyć przyjazne stosunki z familią inteligentnych szczurów. Gryzonie kazały przypomnieć o drobnym upominku dla nich w postaci walizki wypełnionej żółtym serem.

(Borys Targersdorf) #20

Będę pamiętał :wink: