Parlament, regent oraz impreza

(Franciszek Leopold I) #1

Damen und Herren!
Chciałbym przede wszystkim najpierw przeprosić za obniżoną moją aktywność w ostatnim tygodniu, wiązała się ona z kwestiami realowo–zawodowymi.
Nie próżnowałem w tym czasie, jak zapewne wiecie pojawiła się nowa wersja strony głównej Monarchii oraz wersja “demonstracyjna” systemu prasowego, która agregowana już jest na Planecie Mikronacje.
Poświęciłem także trochę czasu na planowanie najbliższych posunięć.
Tak więc chciałbym gorąco powitać po urlopie drogiego mojego przyjaciela - @Borys_Targersdorf, mam nadzieję że wypocząłeś, bo przed nami dużo pracy!
Szanowne i szanowni, pragnę z dumą ogłosić, że ekscelencja Targersdorf – człowiek którego przedstawiać nie trzeba, obywatel powszechnie znany i szanowany jak Monarchia długa i szeroka – zgodził się stanąć u mego boku jako Regent Monarchii, aby wesprzeć mnie w tej wielkiej misji jaką jest zarządzanie krajem. Stosowne postanowienie opublikuję w najbliższym czasie.

Kolejna kwestia którą pragnę poruszyć, to kwestia sformalizowania rozpoczęcia mojego panowania – czyli uroczystość koronacji Koroną Świętego Stefana oraz przekazania insygniów cesarskich. Po konsultacjach z mym Ojcem postanowiłem że uroczystości odbędą się za tydzień, pierwszego września 1918. Liczę na to, że wszyscy pomożecie w organizacji tego wydarzenia.

Ostatnią kwestią na dziś jest bieżąca sytuacja w Radzie Państwa.
Wszyscy wiemy, że klimat w parlamencie jest cokolwiek trudny – długo zastanawiałem się jakie będzie najlepsze rozwiązanie. Po konsultacjach z paroma osobami ze swego najbliższego otoczenia, postanowiłem skorzystać z prawa jakie nadaje mi Ugoda i skrócić XV kadencję Rady Państwa i rozpisać nowe wybory. Nie ukrywam, że liczę na więcej kandydatur i przeprowadzenie kampanii wyborczej z prawdziwego zdarzenia, dlatego chciałbym, aby nowe wybory odbyły się w tydzień po koronacji, tj. 8 i 9 września.

Proszę także aby zaprzysiężeni ministrowie pod kierunkiem herr Wiktora et Atera pełnili swoje obowiązki do zaprzysiężenia nowego Rządu.

Załączam serdeczne pozdrowienia z zasnutego deszczem Hofburga;
Franz Leopold I
podpis_maly
Imperator et rex

(Borys Targersdorf) #2

Wasza Cesarska Mość
wypocząłem :wink: