Partia Konserwatywna


(Borys Targersdorf) #1

Wszystkich którym na sercu leży dobro Monarchii i podzielają konserwatywne wartości zapraszam do współpracy. Najstarsza partia polityczna Austro-Węgier wznawia działalność.


(Andrew von Lichtenstein) #2

a jaki jest program partii ? Jaki ma pomysł na osobę monarchy ?


(Borys Targersdorf) #3

Szanowny Panie cel główny to odbudowa Monarchii w oparciu o tradycje w kwestiach społeczno-obyczajowych, politycznych w gospodarce o wolny rynek. Co do osoby monarchy i dynastii, to Partia Konserwatywna będzie opowiadała się za tronem elekcyjnym. To że odtwarzamy państwo historyczne nie znaczy,że w każdym elemencie naszej wirtualnej egzystencji musimy wzorować się na realnej Cekanii. Jeżeli przyszły ustrój Austro-Węgier będzie monarchią to nie oznacza że Tron zostanie powierzony Domowi Habsbursko-lotaryńskiemu, ja swoja kandydaturę mam ale jeżeli Pan pozwoli zachowam karty przy orderach :wink: na to jeszcze za wcześnie.


(Jerzy III von Oranien-Nassau) #4

Ja chętnie do Partii wstąpię.


(Wiktor Toghon at Atera) #5

Ja również jestem zainteresowany


(Leszek van der Fryssau) #6

Jestem zainteresowany również wstąpieniem w szeregi Partii Konserwatywnej.


(Andrew von Lichtenstein) #7

Szanowny Panie Borysie zgadzam się z założeniami przedstawionymi przez Pana, oprócz monarchii. Będziemy mieli wybory do parlamentu, możemy mięć też na Premiera, Monarchię zostawiłbym poza wyborami. Rząd i Parlament działa w imieniu Cesarza i Króla. Więc Monarcha może panować, a parlament i Premier rządzić. Wg mnie najlepszym monarchą byłby Cesarz wirtualny Moim faworytem jest Cesarz Franciszek Józef I, a jeżeli mamy podtrzymywać historię, że odbudowujemy się po 1918 roku, to oczywiście Cesarz Karol I

Jeszcze jedno pytanie. Czy oficer CK Armii, może być członkiem partii i służyć w wojsku ?


(Leszek van der Fryssau) #8

Drodzy moi, dla mnie pasuje monarchia konstytucyjna. Co do wirtualnego władcy. Nie zgadzam się na takie rozwiązanie, gdyż inne mikronacje mogą pomyśleć, iż MAW jest zbytnio słaba. Sam chcę objąć władzę Cesarza i Króla. Mam nie małe doświadczenie. Ostatnio władałem Królestwem Obojga Sycylii. Gdy zostawiałem państwo, to było w dobrej kondycji.

Jednak musimy zwołać Radę Regencyjną, która będzie przygotowywała grunt, pod przyszłą koronacje. To jest dobre rozwiązanie.


(Wiktor Toghon at Atera) #9

Moim zdaniem wirtualny monarcha to ciekawe rozwiązanie. Co do argumentu co inni pomyślą, wydaje mi się że budujemy MAW dla Siebie a nie dla opinie innych mikronacji. Ale oczywiście mogę się mylić. Reasumując albo elekcja albo wirtualny władca. Innej opcji nie widzę


(Andrew von Lichtenstein) #10

Gdyby był monarcha wirtualny Premier będzie rządził państwem. Premiera wybiera się na kadencje, może być wybrany na kolejną. Czy tak samo mamy postępować z Cesarzem ?. Panowie to nie RON


(Jerzy III von Oranien-Nassau) #11

Masz pan coś do RON? :stuck_out_tongue: Przypomnę jeszcze że w Święte Cesarstwo Rzymskie, poprzednik cesarstwa Austrii było monarchią elekcyjną.


(Borys Targersdorf) #12

Panowie nie spodziewałem się tak wielkiego odzewu. Mam nadzieję, że praca jaką wykonamy pomoże jednoczyć Monarchię, ale łatwo nie będzie na początek musimy opracować statu partii i wybrać nowego przewodniczącego.


(Borys Targersdorf) #13

Panowie ja powiedziałem że będę sie opowiadał za tronem elekcyjnym co nie znaczy takie rozwiązanie będzie funkcjonowało. Panowie po pierwsze statu po drugie przewodniczący.


(Andrew von Lichtenstein) #14

W RON wolnaxelekcja jest tradycją. W MAW nie. Szanowny Panie Borysie Może na początku wykorzystamy stary Statut i inne przepisy partii. Będzie szybciej i łatwiej. Czy oficerowie, służący w K.u.K. Army, będą mogli być członkami partii ?


(Jerzy III von Oranien-Nassau) #15

Oficerów na razie nie widzę. Są podoficerowie.


(Borys Targersdorf) #16

[quote=“Andrew von Lichtenstein”] Szanowny Panie Borysie Może na początku wykorzystamy stary Statut i inne przepisy partii. Będzie szybciej i łatwiej. Czy oficerowie, służący w K.u.K. Army, będą mogli być członkami partii ?[/quote]

żadne stare przepisy i statut nie istnieją i żołnierze mogą byc członkami partii.


(Leszek van der Fryssau) #17

Drodzy!

Władca wirtualny oraz rządy premiera, doprowadzą do Monarchii Autorytarnej. Do takiej monarchii nie można dopuścić.

Realny władca oraz Kanclerz we austriackiej części MAW oraz Premier we węgierskiej części. To recepta na monarchię konstytucyjną.


(Andrew von Lichtenstein) #18

Nad poczynaniami Kanclerza, może i Premiera będzie czuwać Parlament. Wybrany Cesarz po upływie kadencji przestanie być władcą. Co z nim dalej ? Czy dużo osób, jak przestanie być monarchą będzie chciała pozostacć w MAW


(Leszek van der Fryssau) #19

To możemy optować za monarchią dziedziczną. Lepsze rozwiązanie niż monarchia elekcyjna.


(Andrew von Lichtenstein) #20

Monarchią dziedziczną będzie monarchia wirtualna. Franciszek Józef I lub Karol I Manarchia dziedziczna jest zagrożeniem, jeżeli obywatelem nie będzie odpowiadał monarcha i nie będą widzieć możliwości zmiany cesarza to po prostu odejdą. I znowu będzie katastrofa.