Podróże inspekcyjne

(Franciszek Józef II) #1

Szanowni,

Dwór jest wprawdzie ostatnio mniej aktywny, aczkolwiek k. u. k. Hofarzt przewiduje zakończenie tych napadów realiozy wraz z 1 grudnia 1917. Chciałbym zapowiedzieć na grudzień podróże inspekcyjne po krajach koronnych Monarchii. Chciałbym w tym zakresie wspomóc Rząd i zrealizować dawno już zapowiadane uporządkowanie sytuacji lokalnej. Dwór w związku z tym chciałby zamówić u austro-węgierskich przedsiębiorców jak najwięcej usług i przedmiotów, umożliwiających taką podróż. W każdym kraju koronnym chciałbym zatrzymać się na kilka dni, by porozmawiać z jego władzami (i sprawdzić, czy takowe w ogóle działają), zapoznać się lokalnymi problemami etc. Koniec podróży przewiduję na kilka dni przed Świętami Bożego Narodzenia. Jeżeli się to nie uda, zostaną wznowione po około 6 stycznia.

(Andrew von Lichtenstein) #2

Proponuję salonkę do podróży koleją. Widziałem salonkę Cesarzowej Sissi jest piekna choć skromna

(Franciszek Józef II) #3

Salonka FJ1 jest w Pradze w Narodowym Muzeum Techniki, też ciekawy okaz :-).

(Xavery edler Kłopocki) #4

Nie lepiej pociąg pancerny?

(Borys Targersdorf) #5

Pociągi pancerne posiadają tylko wojska krajowe Bośni i Czech.

(Xavery edler Kłopocki) #6

Jestem pewien że czeska armia z radością dostarczy Jego Cesarskiej Mości pociąg wraz z obstawą.

(Andrew von Lichtenstein) #7

A mnie sie wydaje że Jego Cesarska Mość może jechać salonką, nie masię kogo obawiać

(Erik Blume) #8

Przezorny zawsze ubezpieczony. :wink: a juz z pewnością w tak wazkim przypadku.

(Borys Targersdorf) #9

Ależ oczywiście.