Poglądy polityczne

(Franciszek Józef II) #1

Nie chcę zaczynać “zadymy” i zatruwać realiozą, ale ciekaw jestem jednej rzeczy. O ile w świecie mikronacji poglądy polityczne kształtują się raczej na zasadzie “lubię - nie lubię” + jakaś wizja funkcjonowania mikronacji, tyle że ciężko czasem nazwać tę wizję całą ideologią, o tyle interesuje mnie dość mocno, jakie Austriacy i Węgrzy mają poglądy polityczne? Jak widzieliby idealne państwo, co też państwo powinno robić? Jak takie poglądy odnoszą się wg Was do mikronacji? Czy jest to tylko pewna “narracyjność”, czy też może poglądy mogą mieć wpływ na prawdziwe procesy w ramach świata mikronacji? I w jaki sposób?

(Borys Targersdorf) #2

Miłościwy Panie, Szanowni Koledzy,

Podobno są dwie szkoły;

• jedna z nich mówi,że realne poglądy mają wpływ na nasze wirtualne poglądy np. monarchista wybierze monarchię, demokrata demokrację itd. -druga zaś szkoła mówi wprost coś odwrotnego, monarchista zabawi się w socjalistę , demokrata w dyktatora itd. Na wybór państwa mikronacji historycznej zapewne mają nasze zainteresowania czy hobby, chociaż w moim przypadku na wybór MA-W miały wpływ dwie sprawy; mój śp, Dziadek jako 18 letni młodzieniec przelewał krew za cysorza na froncie włoskim i bardzo silnie rozwinięte u Targersdorfów przywiązanie do “małej ojczyzny” ( W-w to dla mnie zagranica i do tego strasznie daleka :wink: ) . No i teraz na to wszytko nakładają się poglądy polityczne, zapewne gdybym był socjalistą to walczyłby o A-W Republikę Rad :smile:

I tradycyjnie Czesi, Morawianie i Polacy cieszyńscy w II kategorii obywateli :wink:

(Franciszek Józef II) #3

Hm, nie jestem monarchistą, ale też nie jestem przeciwnikiem monarchii :-).

Raczej to kwestia hobby i zainteresowań, ostatnio przeglądałem swoje książki i materiały na ten temat i sam się zdziwiłem :-).

Czesi, Morawianie i Polacy cieszyńscy to też Austriacy :-).

(Wiktor Toghon at Atera) #4

Ja tam nie przekładam moich realnych poglądów na mikro. Traktuje to trochę jak praktykę argumentacji a trochę jak poszukiwania sens życia. A prywatnie jestem wolnościowcem, podobno nawet utopijnym

(Franciszek Józef II) #5

Hm, no chyba najbardziej jaskrawym przykładem nie przekładania poglądów na mikro jest Wandystan, choć i tu by się znalazło parę osób, z całą pewnością :-).

(Wiktor Toghon at Atera) #6

Komunistą też już byłem :wink:

(Borys Targersdorf) #7

Wasza Cesarska Mość obawiam się,że wrzucenie wszystkich ludów i narodów Przedlitawii do jednego worka z etykietką “Austriacy” to juz historia :wink:

(Franciszek Józef II) #8

@Borys_Targersdorf Dlaczego?

(Borys Targersdorf) #9

Lokomotywa świadomości narodowej przetoczyła się przez kraje koronny św. Wacława :wink:

(Franciszek Józef II) #10

A to, prosím Vás, kdy?

(Andrew von Lichtenstein) #11

Ja od dawna jestem monarchistą i miłośnikiem A-W. Chyba nie pasuję do schematu