Polecony do JE Roberta hrabiego von Thorn, ambasadora Księstwa Sarmacji przy JCKM

(Xavery edler Kłopocki) #1

Kontynuując dyskusję z Ambasada Księstwa Sarmacji:

Jego Ekscelencja Ambasador Księstwa Sarmacji Robert @RCA hrabia von Thorn Ambasada Księstwa Sarmacji Parkringstrasse 12, Statutstadt Wien

10 December 1917(2017)r Lemberg, Krch Galizien und Lodomerien
Wasza Ekscelencjo Ambasadorze! Miły przyjacielu! Robercie!

Wiadomość o Twej nominacji na stanowisko Ambasdora przy Jego Cesarskiej i Królewskiej Mości napełniła moje serce niezmierną radością! Jestem przekonany że jesteś najlepszym z możliwych kandydatów na tę placówkę, i decyzja o przedstawieniu Twej kandydatury, jakkolwiek podjęta przez JXM Tomasza Ivo Hugona w przeddzień abdykacji, okaże się wielce korzystna dla obu naszych wielkich Państw, i rozwoju przyjaźni między nimi.

Pragnąc godnie powitać Cię na gościnnych ziemiach austrowęgierskich, zamierzam w swej rezydencji w Lemberg wydać na Twą cześć, a zarazem dla uczczenia Twej nominacji, bal.

Bądź proszę łaskaw odpowiedzieć tą samą drogą, czy przybycie 16. bieżącego miesiąca o godzinie 20 do Lemberg będzie dla Ciebie wygodne, oraz rzecz jasna czy będziesz sam czy z osobą (osobami) towarzyszącą.

Załączając ukłony, kreślę się

Xavery Franciszek Edler Kłopocki, Regent Monarchii Twój oddany Przyjaciel

(Robert Fryderyk) #2

Jego Wysokość Regent Monarchii @xavery Franciszek Edler Kłopocki Lemberg, Krch Galizien und Lodomerien

Robert hrabia von Thorn Ambasada Księstwa Sarmacji Parkringstrasse 12, Statutstadt Wien

Wasza Wysokość Regencie!
Drogi Przyjacielu!

Jest mi niezmiernie miło z okazji otrzymania od Ciebie zaproszenia na tak znamienite wydarzenie jakim bez wątpienia będzie organizowany przez Ciebie bal. Będzie dla mnie ogromnym zaszczytem przybyć nań i wziąć w nim udział. Przybędę bez osoby towarzyszącej.

Pozwól jednocześnie, że zapytam — czy z okazji mego przybycia planujesz organizację biegu z jajkiem? Albo chociaż jakiś konkurs w rymowaniu zwanym rapem?

Do zobaczenia w sobotę. Kłaniam się.

Robert hrabia von Thorn Ambasador Księstwa Sarmacji Twój Przyjaciel zza morza

(Xavery edler Kłopocki) #3

Robert hrabia von Thorn Ambasada Księstwa Sarmacji Parkringstrasse 12, Statutstadt Wien

Lieber Robercie!

Obawiam się że nie zdążę przygotować wyścigu z jajkiem, ani innych typowo sarmackich rozrywek do jakich jesteś przyzwyczajony!

Ale może jakiś mały konkurs poetycki dostarczy Ci nieco zajęcia?

Z serdecznym pozdrowieniem -Kłopocki