Przemysł i gospodarka

(Borys Targersdorf) #1

*Dzięki stabilnej sytuacji w krajach koronny św. Wacława budzi się do życia przemysł i rolnictwo. Przerwaną produkcję wznawiają kopalnie , huty i zakłady włókiennicze. *

(Andrew von Lichtenstein) #2

Czy mogę liczyć na współpracę gospodarczą między Krajami Św. Wacława a Tyrolem ?

(Borys Targersdorf) #3

Jak najbardziej.

(Borys Targersdorf) #4

W Zagłębi Ostrawsko-Karwińskim działalność wznowiła ZG Maikowski & Targersdorf, jedna z najstarszych firm Monarchii, w skład której wchodzą : kopalnie węgla Maria Teresa i Metternich w Karwinie oraz Silesia w Dziedzicach, huta Trzyniec. Trwają prace nad uruchomieniem walcowni. Na terenie Księstwa Cieszyńskiego jak grzyby po deszczu wyrastają fabryki i fabryczki włókiennicze, organizują się Izby Handlowe, Związki Rękodzielników. jedyna bolączką odradzającego się przemysłu są przeciągające się prace nad uruchomieniem kolei koszycko-bogumińskiej. Na południu Moraw odradza się winiarstwo i to jest bardzo dobra wiadomość :laughing:

(Thimoteus ik Hohentsolern) #5

Czy Królestwo Węgier może liczyć na współpracę gospodarczą? Jeżeli posiadacie, to kupimy trochę żelaza.

(Borys Targersdorf) #6

jak najbardziej, współpraca mile widziana.

(Thimoteus ik Hohentsolern) #7

Więc czego brakuje Krajom Św. Wacława?

(Borys Targersdorf) #8

koncesji na wydobywanie rud żelaza, ołowiu w okolicach Segendynu i dzierżawa terenów na jednej z wysp na Dunaju, w Budapeszcie, dla portu rzecznego.

(Thimoteus ik Hohentsolern) #9

Chodziło mi o to czego nie macie w magazynach a potrzebujecie :wink:

(Andrew von Lichtenstein) #10

Czy mógłbym się dowiedzieć jak może wyglądać współpraca między naszymi krainami Przypominam, że Tyrolowi nadal zagraża Królestwo Włoch i republikanie

(Thimoteus ik Hohentsolern) #11

To ja zadam to samo pytanie Prezydentowi Czech, Moraw i Śląska

(Borys Targersdorf) #12

[quote=“Tymoteusz von Hohenzollern”]

To ja zadam to samo pytanie Prezydentowi Czech, Moraw i Śląska[/quote]

Tyrol i Kraje Koronne razem z Galicją utworzyły Unię Gospodarczą wiec sprawa jest prosta . Kraje spoza Unii muszą układać się z Radą Gospodarczą.

(Thimoteus ik Hohentsolern) #13

[quote=“Borys Targersdorf”]

To ja zadam to samo pytanie Prezydentowi Czech, Moraw i Śląska Tyrol i Kraje Koronne razem z Galicją utworzyły Unię Gospodarczą wiec sprawa jest prosta . Kraje spoza Unii muszą układać się z Radą Gospodarczą.[/quote]

Wiec na czyim forum skladac prosbe o wlaczenie do uni? przepraszam za brak polskich znakow tak juz jest z angielskich komputerow :frowning:

(Jerzy III von Oranien-Nassau) #14

U mnie jest wątek o radzie. można też na pw.

(Borys Targersdorf) #15

[quote=“Tymoteusz von Hohenzollern”]

[quote=“Borys Targersdorf”]

Tyrol i Kraje Koronne razem z Galicją utworzyły Unię Gospodarczą wiec sprawa jest prosta . Kraje spoza Unii muszą układać się z Radą Gospodarczą.

Wiec na czyim forum skladac prosbe o wlaczenie do uni? przepraszam za brak polskich znakow tak juz jest z angielskich komputerow :frowning:[/quote]

na dzień dzisiejszy Rada nie planuje rozszerzenia Unii.

(Andrew von Lichtenstein) #16

K.u.K. Kriegsmarine Triest

Do Dyrekcji Fabryki “Skoda”

W 1914 roku K.u.K. Kriegsmarine odebrało pierwsze działo 42 cm L/15 Kustenhsubitze, które zostało zamontowane w Baterii Gomila chroniące Port Wojenny w Poli Niestety w tej chwili działo i cale jego wyposażenie jest w bardzo złym stanie. Proszę o przesłanie ekspertów, którzy stwierdzą co należy nareperować i jaki będzie koszt remontu. Jeżeli porozumiemy się w sprawie ceny remontu, to proszę w jak najszybszym rozpoczęcie prac remontowych.

z poważaniem Andrew von. Lichtenstein Kontradmirał

Triest 23.05.1917

(Borys Targersdorf) #17

Do Jego Ekscelencji kontradmirała von Lichtensteina

Grupa inżynierów dotrze do Poli w sobotę, gdzie przeprowadzi potrzebne badania.

Targersdorf