Przyłączenie Królestwa Hasselandu do Sarmacji

zagranica
sarmacja
hasseland

(Xavery edler Kłopocki) #1

Muszę przyznać że przyjąłem tę wiadomość z pewnym zaskoczeniem, ale jak szanowni wiecie doskonale, miałem ostatnio tyle roboty w kraju, że nie miałem za bardzo czasu śledzić wydarzeń zagranicznych.
Cóż, nasuwa mi się pewna refleksja - zanim miałem przerwę w działalności mikronacyjnej, a było to prawie dekadę temu, najgoręcej dyskutowanym tematem w Mikroświecie był… Powrót Hasselandu do działania, najpierw na forum Surmenii, później niezależnie.
A dziś Hasseland powraca do Sarmacji, Surmenia przeszło rok temu - jak stwierdzili sami jej obvywatele - przeszła dumnie do historii… A jakie zmiany podczas działalności mikronacyjnej są najbardziej zauważalne dla Państwa?

(Wiktor Toghon at Atera) #2

Oczywiście odrodzenie Monarchii Austro-Węgierskiej! Tak się składa że gdy zaczynałem była państwem raczej historycznym a na pewno umierającym. A tu proszę, żyjemy, działamy i mamy się dobrze.

(Andrew von Lichtenstein) #3

Nie chwalimy dnia przed zachodem słońca Nie jest tak dobrze. Mogłoby być o wiele lepiej

(Borys Targersdorf) #4

Zmiany? Nie wiem, ale dużo do myślenia dał mi upadek Skarlandu.

(Miroslav Barbarez) #5

A mi właśnie upadek Surmenii. Przez kilka dni nie mogłem się z tego otrząsnąć (serio)…

(Xavery edler Kłopocki) #6

Mnie to też bardzo uderzyło, pewnie dlatego że po moim powrocie do Mikroświata to Surmenia była jednym z naprawdę nielicznych krajów, które w ogóle rozpoznawałem.
Ale nie dziwię się że zareagowaliśmy podobnie, w końcu staż też mamy podobny :wink:
Pamiętasz jeszcze jak Surmenia wraz z Brugią tworzyła Trójprzymierze?

(Miroslav Barbarez) #7

Mój Drogi, pamiętam jak się o tym mówiło, natomiast mój “staż” w Monarchii (jak również w Mikroświecie per se) zaczyna się od listopada 2011, zatem na Trójprzymierze z Surmenią w składzie już się niestety “nie załapałem”. :wink:

Swoją drogą, jestem ciekaw czy Dreamland cały czas aktualizuje mapę v-świata. :slight_smile:

(Wiktor Toghon at Atera) #8

W teorii tak. W praktyce od zeszłego roku nic nie słychać w tym temacie

(Borys Targersdorf) #9

Mapę v-świata aktualizował Królewski Instytut Kartograficzny pod kierownictwem Herr Witta, o ile dobrze pamiętam to wzeszłym roku Daniel de Witt sprywatyzował działalność KIK-u i teraz mapę aktualizuje jedna z Jego spółek, oczywiście odpłatnie.

(Xavery edler Kłopocki) #10

Wielkie zaskoczenie, prawdaż.

(Borys Targersdorf) #11

Raczej nie.

(Xavery edler Kłopocki) #12

Swoją drogą… Zaglądałem jakiś czas temu na forum Traumlandu, i zauważyłem wielce interesującą rzecz…
Jakby Ci się nudziło to spróbuj policzyć ile razy Daniel używa określenia „prywatny folwark” w jednym miesiącu :wink:

(Borys Targersdorf) #13

Z ciekawości zerknę, :wink:

(Henryk von Groc Hrychowicz) #14

Od jakiegoś roku, a może trochę wcześniej, wszystko co robi Herr Witta, skupia się wokół umacniania własnej pozycji i swego prywatnego folwarku nawet kosztem kraju w którym żyje. Zaś sztukę manipulowania ludźmi i faktami opanował niemal do perfekcji. Na szczęście coraz więcej osób dostrzega jego prawdziwe oblicze wilka w owczej skórze.

(Miroslav Barbarez) #15

Nie wiem czy Panowie pamiętają niesamowicie “interesującą” sytuację, kiedy to tereny Monarchii zostały zaatakowane przez Dreamland, a później było to tłumaczone “ćwiczeniami”. Fantazja Pana von Witta nie ma żadnych granic…

(Xavery edler Kłopocki) #16

Cóż mogę powiedzieć, Generale…
Wolę się zajmować bliskimi, niż sąsiadami „zza ściany”, po pierwsze więcej z tego pożytku, po drugie mniej zdrowia tracę :wink:

Żartujesz?

(Andrew von Lichtenstein) #17

Ja też czytałem, że były to ćwiczenia na żywym, czyli na MAW, organizmie. W podsumowaniu Pan Witt napisał, że działania udały się 4/5 80 % procentach. Było dawno i nie prawda.

(Miroslav Barbarez) #18

Może i dawno i nieprawda, Gospodine von Lichtenstein, ale niesmak pozostał.

Chciałbym być takim wesołkiem, uwierz mi… Było to swego czasu omawiane na jednym z Kongresów Orientyki, bodaj 2-3 lata temu.

(Borys Targersdorf) #19

Swego czasu podesłałem Waszej Wysokości link

(Xavery edler Kłopocki) #20

Himmelaudon…