Przyszłość CK Monarchii

(Borys Targersdorf) #43

Lechu zawsze miał ciąg na gronostaje i tytułu. Pojawił się na Terytoriach Naddunajskich i zaczął się głosić jedynym i prawdziwym arcyksięciem, prawowitym kandydatem do cesarsko-królewskiej koronny. Kiedy Ludy i Narody Monarchii oddały władzę @FJ2 zniknął. Pojawia się teraz i znowu ubiera się w szaty Pater patriae. Panie der Fryssau powodzenia.

(Borys Targersdorf) #44

Herr @Groc napisał, w innym wątku, że Rada Państwa nie ma kworum. Jest szansa aby wyjść z tego pata.

(Andrew von Lichtenstein) #45

Ale jak ja reprezentuje mniejszość

(Borys Targersdorf) #46

Delegaci zebrani na IV Sesji Sejmu Krajowego wysłali do Jego Cesarskiej i Królewskiej Mości @FJ2 wiernopoddańczy adres i wezwali Cesarz do powrotu. Bez odpowiedzi.

Serdecznie wszystkim dziękuję za cztery lata zabawy, do zobaczenie w lepszych czasach.

(Andrew von Lichtenstein) #47

Wielmożny Borysie Bardzo proszę zostań, bez Ciebie jeszcze trudniej będzie utrzymać MAW

(Borys Targersdorf) #48

Drogi Andrzeju

tylko na przyjaźń jaka nas łączy odpowiadam na Twój post. Etap odbudowy Monarchii zamykam w moim v-życiu definitywnie.

(Henryk von Groc Hrychowicz) #49

Ja zaś jeszcze raz proszę panów o przemyślenie, czy w obecnej sytuacji nie zechcą przyłączyć Tyrolu i Pobrzeża do Królestwa Styrii.

(Wiktor Toghon at Atera) #50

Nigdy. Mam czas, poczekam aż legalna wladza wróci. Do tego czasu sam zadbam o Pobrzeże.

(Henryk von Groc Hrychowicz) #51

Pozostaje mi życzyć panu powodzenia i wytrwałości w czekaniu na Cesarza i Regenta, którzy jak widać porzucili Austro-Węgier i wedle postanowień Ugody utracili prawo do sprawowania władzy w Monarchii.

(Tomisław II) #52

Drogi Andrzeju von Lichtenstein

Drogi Borysie Targersdorf

Drogi Henryku von Groc Hrynowiczu

Drogi Wiktorze Taghon at Alera

ja podjąłem drogę odejścia z Monarchii Austro - Węgierskiej. 13 czerwca 2018 roku w Zagrzebiu ogłosiłem Akt Niepodległości. Natomiast 16 czerwca 2018 roku w Katedrze Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Zagrzebiu koronowałem się na pierwszego od 923 lat niezależnego Króla Chorwacji jako Tomisław II. Imię to wybrałem nie przypadkiem, gdyż Tomisław I , był twórcą Królestwa Chorwacji z X wieku.

Uważam, iż odejście z Austro - Węgier w tym momencie było najsensowniejszym wyjściem. Wolę budować nową mikronację w oparciu o wypróbowanych ludzi, gdyż jest to najlepsze rozwiązanie.

Dlatego w imieniu swoim i mieszkańców chorwackiej ziemi zapraszam do budowania nowego kraju, który jest młody, ale ma ambitne cele. Jeżeli ktoś z was chcę dołączyć do budowy Królestwa Chorwacji, to zapraszam na nowo otwarte forum na stronie: http://croatia.oxn.pl/.

Chcę również zapewnić, iż jako władca będę aktywnie uczestniczył w budowie i współistnieniu Królestwa Chorwacji.

Z podrowieniem

Leszek van der Fryssau

zwany jako Tomisław II

Król Chorwacji

Książę Dalmacji

Książę Istrii

Uksiążęcony Hrabia Slawonii

Wielki Mistrz Orderów Chorwackich

Marszałek i Zwierzchnik Sił Zbrojnych

(Andrew von Lichtenstein) #53

Zyczę szczęścia. To nie oderwanie części ziem od Monarchii tylko nowe Państwo. Integralność MAW została zachowana. Przypominam tylko, że nie widzę złożonej dymisji z Burmistrza Wiednia i Namiestnika Dolnej Austrii

(Henryk von Groc Hrychowicz) #54

Również życzę powodzenia. Cieszy mnie pana zaproszenie do współpracy przy budowie Królestwa Chorwacji, aczkolwiek szkoda że nie skorzystał pan z mojego zaproszenia. To co może budzić niepokój to roszczenia terytorialne do Dalmacji i Istrii, które nie wchodziły w skład Trójjedynego Królestwa Chorwacji, Slawonii i Dalmacji. To nie najlepiej wróży wzajemnym relacjom. Proszę więc o sprecyzowanie granic Królestwa Chorwacji.

(Wiktor Toghon at Atera) #55

To inna Chorwacja niż Nasza. Na tej samej zasadzie wg której istnieje RON i inne wersje Polski. Tak więc roszczeń nie ma.

PS: Mapa źle pokazuje obszar Pobrzeża ale to raczej bez znaczenia.

(Tomisław II) #56

Królestwo Chorwacji, odwołuje się we swojej państwowości do obszaru historycznego Chorwacji. Krainy jak Chorwacja, Slawonia, Istria, Dalmacja to nasze rodzime ziemie. Królestwo Chorwacji wzięło również pod opiekę terytorium Bośni i Hercegowiny, który w większości zamieszkują Chorwaci (87%). Również zamieszkują ją Serbowie (10%) i Bośniacy(3%). Owe trzy narodowości wyraziły aprobatę dla włączenia w przyszłości w struktury monarchii chorwackiej.

Po za tym Austro - Węgry nie mogą zgłaszać jakkolwiek żadnych pretensji do tych ziem, gdyż nie należą do ich państwa. Tym samym Austro - Węgry straciły kontrole na Morzem Adriatyckim. Zgodnie z prawem Kaiserliche und Königliche Kriegsmarine nie ma własnego portu, gdyż porty w Triescie i Splicie są własnością państwa chorwackiego, którego w imieniu zarządza Kraljevska Mornarica Hrvatske(Królewska Marynarka Wojenna Chorwacji). Więc powinna marynarka być rozwiązana.

W załączeniu przysyłam wam mapę.

(Andrew von Lichtenstein) #57

marynarka Austro Węgier ma się dobrze ije porty również. Nikt w MAW nie zna i nie uznał Królestwa Chorwacji A Książe Podbrzeża nadal jest Namietnikiem tych terenów

(Tomisław II) #58

Austriaccy namiestnicy z dniem 13 czerwca nie są zarządcami Chorwacji i Pobrzeża. Również namiestnik Bośni i Hercegowiny traci urząd. W jego miejsce powołany zostanie namiestnik powołany w drodze wyborów w Bośni i Hercegowinie. W miejsce namiestnika Pobrzeża w najbliższych dniach powołanie zostanie Tymczasowy Namiestnik Istrii i Tymczasowy Namiestnik Dalmacji. Również Slawonia będzie miała własnego namiestnika.

(Andrew von Lichtenstein) #59

Szanowny Panie Zmiany może Pan wprowadzać w swoim panstwie, a nie w forum MAW. Widać u siebie nie mam Pan nikogo dlatego pojawia się w MAW

(Tomisław II) #60

Widać pan jest człowiek pozbawionym zasad moralnych. Gdy Austro - Węgry się rozwalają, to Chorwaci wolą zwiać i tworzyć na własny rachunek. Austro - Węgry to upadłe państwo, które upadnie pod ciężarem własnej pychy i nie tolerancji innych nacji po za niemieckim i węgierskim.

(Borys Targersdorf) #61

Powiedział Lechu i…został sam :slight_smile:

(Tomisław II) #62

Wolę nie dokładać do tego interesu jakim jest Austro - Węgry. To worek bez dna.