Przyszłość CK Monarchii

(Wiktor Toghon at Atera) #50

Nigdy. Mam czas, poczekam aż legalna wladza wróci. Do tego czasu sam zadbam o Pobrzeże.

(Henryk von Groc Hrychowicz) #51

Pozostaje mi życzyć panu powodzenia i wytrwałości w czekaniu na Cesarza i Regenta, którzy jak widać porzucili Austro-Węgier i wedle postanowień Ugody utracili prawo do sprawowania władzy w Monarchii.

(Tomisław II) #52

Drogi Andrzeju von Lichtenstein

Drogi Borysie Targersdorf

Drogi Henryku von Groc Hrynowiczu

Drogi Wiktorze Taghon at Alera

ja podjąłem drogę odejścia z Monarchii Austro - Węgierskiej. 13 czerwca 2018 roku w Zagrzebiu ogłosiłem Akt Niepodległości. Natomiast 16 czerwca 2018 roku w Katedrze Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Zagrzebiu koronowałem się na pierwszego od 923 lat niezależnego Króla Chorwacji jako Tomisław II. Imię to wybrałem nie przypadkiem, gdyż Tomisław I , był twórcą Królestwa Chorwacji z X wieku.

Uważam, iż odejście z Austro - Węgier w tym momencie było najsensowniejszym wyjściem. Wolę budować nową mikronację w oparciu o wypróbowanych ludzi, gdyż jest to najlepsze rozwiązanie.

Dlatego w imieniu swoim i mieszkańców chorwackiej ziemi zapraszam do budowania nowego kraju, który jest młody, ale ma ambitne cele. Jeżeli ktoś z was chcę dołączyć do budowy Królestwa Chorwacji, to zapraszam na nowo otwarte forum na stronie: http://croatia.oxn.pl/.

Chcę również zapewnić, iż jako władca będę aktywnie uczestniczył w budowie i współistnieniu Królestwa Chorwacji.

Z podrowieniem

Leszek van der Fryssau

zwany jako Tomisław II

Król Chorwacji

Książę Dalmacji

Książę Istrii

Uksiążęcony Hrabia Slawonii

Wielki Mistrz Orderów Chorwackich

Marszałek i Zwierzchnik Sił Zbrojnych

(Andrew von Lichtenstein) #53

Zyczę szczęścia. To nie oderwanie części ziem od Monarchii tylko nowe Państwo. Integralność MAW została zachowana. Przypominam tylko, że nie widzę złożonej dymisji z Burmistrza Wiednia i Namiestnika Dolnej Austrii

(Henryk von Groc Hrychowicz) #54

Również życzę powodzenia. Cieszy mnie pana zaproszenie do współpracy przy budowie Królestwa Chorwacji, aczkolwiek szkoda że nie skorzystał pan z mojego zaproszenia. To co może budzić niepokój to roszczenia terytorialne do Dalmacji i Istrii, które nie wchodziły w skład Trójjedynego Królestwa Chorwacji, Slawonii i Dalmacji. To nie najlepiej wróży wzajemnym relacjom. Proszę więc o sprecyzowanie granic Królestwa Chorwacji.

(Wiktor Toghon at Atera) #55

To inna Chorwacja niż Nasza. Na tej samej zasadzie wg której istnieje RON i inne wersje Polski. Tak więc roszczeń nie ma.

PS: Mapa źle pokazuje obszar Pobrzeża ale to raczej bez znaczenia.

(Tomisław II) #56

Królestwo Chorwacji, odwołuje się we swojej państwowości do obszaru historycznego Chorwacji. Krainy jak Chorwacja, Slawonia, Istria, Dalmacja to nasze rodzime ziemie. Królestwo Chorwacji wzięło również pod opiekę terytorium Bośni i Hercegowiny, który w większości zamieszkują Chorwaci (87%). Również zamieszkują ją Serbowie (10%) i Bośniacy(3%). Owe trzy narodowości wyraziły aprobatę dla włączenia w przyszłości w struktury monarchii chorwackiej.

Po za tym Austro - Węgry nie mogą zgłaszać jakkolwiek żadnych pretensji do tych ziem, gdyż nie należą do ich państwa. Tym samym Austro - Węgry straciły kontrole na Morzem Adriatyckim. Zgodnie z prawem Kaiserliche und Königliche Kriegsmarine nie ma własnego portu, gdyż porty w Triescie i Splicie są własnością państwa chorwackiego, którego w imieniu zarządza Kraljevska Mornarica Hrvatske(Królewska Marynarka Wojenna Chorwacji). Więc powinna marynarka być rozwiązana.

W załączeniu przysyłam wam mapę.

(Andrew von Lichtenstein) #57

marynarka Austro Węgier ma się dobrze ije porty również. Nikt w MAW nie zna i nie uznał Królestwa Chorwacji A Książe Podbrzeża nadal jest Namietnikiem tych terenów

(Tomisław II) #58

Austriaccy namiestnicy z dniem 13 czerwca nie są zarządcami Chorwacji i Pobrzeża. Również namiestnik Bośni i Hercegowiny traci urząd. W jego miejsce powołany zostanie namiestnik powołany w drodze wyborów w Bośni i Hercegowinie. W miejsce namiestnika Pobrzeża w najbliższych dniach powołanie zostanie Tymczasowy Namiestnik Istrii i Tymczasowy Namiestnik Dalmacji. Również Slawonia będzie miała własnego namiestnika.

(Andrew von Lichtenstein) #59

Szanowny Panie Zmiany może Pan wprowadzać w swoim panstwie, a nie w forum MAW. Widać u siebie nie mam Pan nikogo dlatego pojawia się w MAW

(Tomisław II) #60

Widać pan jest człowiek pozbawionym zasad moralnych. Gdy Austro - Węgry się rozwalają, to Chorwaci wolą zwiać i tworzyć na własny rachunek. Austro - Węgry to upadłe państwo, które upadnie pod ciężarem własnej pychy i nie tolerancji innych nacji po za niemieckim i węgierskim.

(Borys Targersdorf) #61

Powiedział Lechu i…został sam :slight_smile:

(Tomisław II) #62

Wolę nie dokładać do tego interesu jakim jest Austro - Węgry. To worek bez dna.

(Andrew von Lichtenstein) #63

To proszę nie dokładać i zająć się swym państwem. Rozumiem, że złożył Pan dymisję ze swoich funkcji w MAW, bo nie wyobrażam sobie Wielkiego Króla będącego Burmistrzem Stilocy innego Państwa

(Henryk von Groc Hrychowicz) #64

No właśnie, Królestwo Styrii powstało w oparciu o księstwo, które zgodnie z prawem pozostawało pod moim zarządem i kontrolą. Proponowałem panom współpracę i wspólne działanie. Gdy ta nie została przyjęta, nie poszedłem na to by naruszać terytoria nad którymi nie miałem żadnej kontroli. Tym się różni Królestwo Styrii od Królestwa Chorwacji.

Panie Leszku przykro mi to mówić, ale nie aprobuję pańskich działań. Odwołuje się pan do historycznej przynależności ziem do których zgłasza roszczenia. Tylko pan jako pan jakie ma umocowanie prawne do zarządzania ziemiami Księstwa Pobrzeża czy Bośni i Hercegowiny. Nie znalazłem też pańskich umocowań prawnych do zarządzania Trójjedynym Królestwem Chorwacji, Slawonii i Dalmacji. Pisze pan, że Austro-Węgry nie mogą zgłaszać jakichkolwiek pretensji do ziem które pan próbuje zagarnąć, zapominając że to pan ogłasza suwerenność Chorwacji, która wchodzi w skład Monarchii, a nie odwrotnie. Zapomina pan również o tym, że nie pan posiada prawne umocowania do zarządzania Księstwem Pobrzeża czy Bośnią i Hercegowiną. Idąc pańskim tokiem myślenia, też powinienem był zagarnąć wszystkie obszary które mi się spodobają i utworzyć Cesarstwo Austrii nie pytając nikogo o zdanie.

Proszę, bardzo proszę się zastanowić, czy ambicje nie przekraczają pańskich możliwości. Chce pan zagarnąć tereny, które pozostają pod kontrola i zwierzchnictwem innych osób i nie respektuje ich uprawnień i władzy nad tymi terenami. Sam pragnie by go uznano. Stworzył pan Królestwo Chorwacji, fajnie. Tylko puki co niewiele się w nim dzieje i jest pan sam. Może warto zadbać o rozwój wewnętrzny państwa którego chce pan być władcą, a nie budować gigantyczne imperium na mapie za którym nic więcej nie idzie.

(Andrew von Lichtenstein) #65

Herr General Bardzo dziękuję za tak trafne przedstawienie sprawy. Nikt lepiej by tego nie mógł zrobić

(Borys Targersdorf) #66

Czy to nie paradoks,że honoru upadłej Monarchii broni pierwszy ck. secesjonista :wink:

(Andrew von Lichtenstein) #67

albo pierwszy secesjonista, albo najwierniejszy z wiernych. Ja jeszcze raz dziękuje

(Otto von Dubrovnik) #68
Ja jestem namiestnikiem Trójjedynego Królestwa Chorwacji, Slawonii i Dalmacji. Mam wyłączne prawo do ogłoszenia secesji Królestwa. Jeżeli jegomość van der Fryssau chce, możemy prowadzić wojnę. Jeden żołnierz w Waści osobie z pewnością zwycięży 1450 żołnierzy Królewskiej Straży Chorwacji. W przeciwnym razie, jeżeli tego Waszmość nie chcesz, proszę o opuszczenie mojej ziemi, inaczej zostaniesz Waść do tego zmuszony przez KSC.

(Andrew von Lichtenstein) #69

Witam serdecznie Ekscelencje Namiestnika Cieszę się, że Ekscelencja wrócił. Mam nadzieję, że na długi. Jeżeli będzie potrzeba podeśle cześć oddziałów z XIV Korpusu do wsparcia.