Przyszłość CK Monarchii


(Henryk von Groc Hrychowicz) #64

No właśnie, Królestwo Styrii powstało w oparciu o księstwo, które zgodnie z prawem pozostawało pod moim zarządem i kontrolą. Proponowałem panom współpracę i wspólne działanie. Gdy ta nie została przyjęta, nie poszedłem na to by naruszać terytoria nad którymi nie miałem żadnej kontroli. Tym się różni Królestwo Styrii od Królestwa Chorwacji.

Panie Leszku przykro mi to mówić, ale nie aprobuję pańskich działań. Odwołuje się pan do historycznej przynależności ziem do których zgłasza roszczenia. Tylko pan jako pan jakie ma umocowanie prawne do zarządzania ziemiami Księstwa Pobrzeża czy Bośni i Hercegowiny. Nie znalazłem też pańskich umocowań prawnych do zarządzania Trójjedynym Królestwem Chorwacji, Slawonii i Dalmacji. Pisze pan, że Austro-Węgry nie mogą zgłaszać jakichkolwiek pretensji do ziem które pan próbuje zagarnąć, zapominając że to pan ogłasza suwerenność Chorwacji, która wchodzi w skład Monarchii, a nie odwrotnie. Zapomina pan również o tym, że nie pan posiada prawne umocowania do zarządzania Księstwem Pobrzeża czy Bośnią i Hercegowiną. Idąc pańskim tokiem myślenia, też powinienem był zagarnąć wszystkie obszary które mi się spodobają i utworzyć Cesarstwo Austrii nie pytając nikogo o zdanie.

Proszę, bardzo proszę się zastanowić, czy ambicje nie przekraczają pańskich możliwości. Chce pan zagarnąć tereny, które pozostają pod kontrola i zwierzchnictwem innych osób i nie respektuje ich uprawnień i władzy nad tymi terenami. Sam pragnie by go uznano. Stworzył pan Królestwo Chorwacji, fajnie. Tylko puki co niewiele się w nim dzieje i jest pan sam. Może warto zadbać o rozwój wewnętrzny państwa którego chce pan być władcą, a nie budować gigantyczne imperium na mapie za którym nic więcej nie idzie.


(Andrew von Lichtenstein) #65

Herr General Bardzo dziękuję za tak trafne przedstawienie sprawy. Nikt lepiej by tego nie mógł zrobić


(Borys Targersdorf) #66

Czy to nie paradoks,że honoru upadłej Monarchii broni pierwszy ck. secesjonista :wink:


(Andrew von Lichtenstein) #67

albo pierwszy secesjonista, albo najwierniejszy z wiernych. Ja jeszcze raz dziękuje


(Otto von Dubrovnik) #68
Ja jestem namiestnikiem Trójjedynego Królestwa Chorwacji, Slawonii i Dalmacji. Mam wyłączne prawo do ogłoszenia secesji Królestwa. Jeżeli jegomość van der Fryssau chce, możemy prowadzić wojnę. Jeden żołnierz w Waści osobie z pewnością zwycięży 1450 żołnierzy Królewskiej Straży Chorwacji. W przeciwnym razie, jeżeli tego Waszmość nie chcesz, proszę o opuszczenie mojej ziemi, inaczej zostaniesz Waść do tego zmuszony przez KSC.

(Andrew von Lichtenstein) #69

Witam serdecznie Ekscelencje Namiestnika Cieszę się, że Ekscelencja wrócił. Mam nadzieję, że na długi. Jeżeli będzie potrzeba podeśle cześć oddziałów z XIV Korpusu do wsparcia.


(Wiktor Toghon at Atera) #70

Mówiąc krótko. Wg Nas Leszek przebywa w szpitalu psychiatrycznym. Wg Niego jest władcą czego tam chce. Żyjemy dalej, życzę powodzenia w tworzeniu państwa, byle nie pokazywał się Pan na tym forum.


(Andrew von Lichtenstein) #71

Wielmożny Książe Prossę się nie denerwować, a wezwać karetkę. Ona się bardziej przyda


(Borys Targersdorf) #72

Syn marnotrawny powrócił.


(Andrew von Lichtenstein) #73

Ja się z tego cieszę, każdemu może się coś takiego zdarzyć


(Andrew von Lichtenstein) #74

Panowie Wydaje mi się, że należy się zastanowić i przygotować przepisy, aby nieobecność Jego Cesarsko-Królewskiej Mości i Regenta nie paraliżowały życia w MAW Mam może ktoś jakieś propozycję ?


(Andrew von Lichtenstein) #75

Taka tu cisza może by się ktoś odezwał


(Henryk von Groc Hrychowicz) #76

Nie licząc pana aktywności jest jak przewidziałem, wszyscy poszli znowu “spać”.


(Andrew von Lichtenstein) #77

Ma Pan rację, ale trzeba trwać


(Henryk von Groc Hrychowicz) #78

Może pan trwać na tym oktecie, z którego na powierzchni zostały jedynie kominy. Albo skorzystać z ponownej propozycji dołączenia do CESARSTWO AUSTRII. Książęce Hrabstwo Tyrolu będzie miało pełną autonomię. Podobnie Księstwo Pobrzeża jeśli również zdecyduje dołączyć. Natomiast jeśli panowie mimo wszystko zdecydują się tkwić przy trumnie, to nie będę więcej zakłócał miłej atmosfery która tu panuje.


(Andrew von Lichtenstein) #79

Her General Proszę o 48 godzin, abym mógł się zastanowić. Obiecuję, że dam odpowiedź przed upływem czasu. Na ten czas wstrzymam oddziały, które kierują się w stronę Wiednia


(Tomisław II) #80

Drodzy moi, wiedziałem, iż Austro - Węgry z takimi władzami to upadnie. Jako Król Chorwacji i Naczelnik Państwa Bośni i Hercegowiny mam propozycje nie do odrzucenia. Przejmijmy Austro - Węgry od Kłopotnickiego i Franciszka Józefa II. Jako Tomisław I obejmę tron Austro - Węgier. Henryk von Groc Hrychowicz obejmie tekę Kaclerza Austro - Węgier i Ministra Spraw Zagranicznych, a Adrew von Lichtenstein Wicepremiera Austro - Węgier i Ministra Obrony Narodowej. Tak rządzący triumwirat doprowadzi do nowej jakości Austro - Węgier. Wszystkie kraje koronne Austro - Węgier uzyskają dużą autonomię wewnętrzną.


(Andrew von Lichtenstein) #81

Admirał von Lichtenstain, wraz z adiutantami udał się do kwatery gen. Henryka von Groc Hryniewicza, wręczył Generałowi swoją szpadę i oddał się do Jego dyspozycji


(Henryk von Groc Hrychowicz) #82

Dziękuję Panie Admirale. Jestem przekonany, ze to bardzo dobra decyzja.


(Wiktor Toghon at Atera) #83

To może i ja się wypowiem. Przykro patrzeć jak robicie z tej ziemi poletko do zaspokajania swoich ambicji. Skoro nie ma Cesarza, Pobrzeże niechetnie i nie z własnej inicjatywy zyskuje niepodległość. Czekamy na nowe, legalne władzę. Jako Książę, informuje że wszelkie próby przejęcia władzy nad moim terytorium spotkają się z moją zdecydowaną odpowiedniął. Boże chroń Cesarza!