Przyszłość CK Monarchii


(Wiktor Toghon at Atera) #70

Mówiąc krótko. Wg Nas Leszek przebywa w szpitalu psychiatrycznym. Wg Niego jest władcą czego tam chce. Żyjemy dalej, życzę powodzenia w tworzeniu państwa, byle nie pokazywał się Pan na tym forum.


(Andrew von Lichtenstein) #71

Wielmożny Książe Prossę się nie denerwować, a wezwać karetkę. Ona się bardziej przyda


(Borys Targersdorf) #72

Syn marnotrawny powrócił.


(Andrew von Lichtenstein) #73

Ja się z tego cieszę, każdemu może się coś takiego zdarzyć


(Andrew von Lichtenstein) #74

Panowie Wydaje mi się, że należy się zastanowić i przygotować przepisy, aby nieobecność Jego Cesarsko-Królewskiej Mości i Regenta nie paraliżowały życia w MAW Mam może ktoś jakieś propozycję ?


(Andrew von Lichtenstein) #75

Taka tu cisza może by się ktoś odezwał


(Henryk von Groc Hrychowicz) #76

Nie licząc pana aktywności jest jak przewidziałem, wszyscy poszli znowu “spać”.


(Andrew von Lichtenstein) #77

Ma Pan rację, ale trzeba trwać


(Henryk von Groc Hrychowicz) #78

Może pan trwać na tym oktecie, z którego na powierzchni zostały jedynie kominy. Albo skorzystać z ponownej propozycji dołączenia do CESARSTWO AUSTRII. Książęce Hrabstwo Tyrolu będzie miało pełną autonomię. Podobnie Księstwo Pobrzeża jeśli również zdecyduje dołączyć. Natomiast jeśli panowie mimo wszystko zdecydują się tkwić przy trumnie, to nie będę więcej zakłócał miłej atmosfery która tu panuje.


(Andrew von Lichtenstein) #79

Her General Proszę o 48 godzin, abym mógł się zastanowić. Obiecuję, że dam odpowiedź przed upływem czasu. Na ten czas wstrzymam oddziały, które kierują się w stronę Wiednia


(Tomisław II) #80

Drodzy moi, wiedziałem, iż Austro - Węgry z takimi władzami to upadnie. Jako Król Chorwacji i Naczelnik Państwa Bośni i Hercegowiny mam propozycje nie do odrzucenia. Przejmijmy Austro - Węgry od Kłopotnickiego i Franciszka Józefa II. Jako Tomisław I obejmę tron Austro - Węgier. Henryk von Groc Hrychowicz obejmie tekę Kaclerza Austro - Węgier i Ministra Spraw Zagranicznych, a Adrew von Lichtenstein Wicepremiera Austro - Węgier i Ministra Obrony Narodowej. Tak rządzący triumwirat doprowadzi do nowej jakości Austro - Węgier. Wszystkie kraje koronne Austro - Węgier uzyskają dużą autonomię wewnętrzną.


(Andrew von Lichtenstein) #81

Admirał von Lichtenstain, wraz z adiutantami udał się do kwatery gen. Henryka von Groc Hryniewicza, wręczył Generałowi swoją szpadę i oddał się do Jego dyspozycji


(Henryk von Groc Hrychowicz) #82

Dziękuję Panie Admirale. Jestem przekonany, ze to bardzo dobra decyzja.


(Wiktor Toghon at Atera) #83

To może i ja się wypowiem. Przykro patrzeć jak robicie z tej ziemi poletko do zaspokajania swoich ambicji. Skoro nie ma Cesarza, Pobrzeże niechetnie i nie z własnej inicjatywy zyskuje niepodległość. Czekamy na nowe, legalne władzę. Jako Książę, informuje że wszelkie próby przejęcia władzy nad moim terytorium spotkają się z moją zdecydowaną odpowiedniął. Boże chroń Cesarza!


(Henryk von Groc Hrychowicz) #84

Pan mówi o zaspokajaniu ambicji? Nigdy pan nie był księciem Pobrzeża tylko Namiestnikiem Księstwa Pobrzeża, ale pana wybór, pana decyzja. Tu nasze drogi się rozchodzą. Życzę powodzenia.


(Wiktor Toghon at Atera) #85

Jak można podważać moje prawa do pobrzeskiego tronu i jednocześnie uważać się za Cesarza? Myślałem że jest Pan tym rozsądniejszym samozwańczem, chyba się jednak myliłem.


(Henryk von Groc Hrychowicz) #86

Proszę więc pokazać mi akt prawny wynoszący pana do godności władcy Księstwa Pobrzeża. Nie rozumiem też ataków na moją osobę. Nigdy nie pretendowałem do godności cesarza. Nigdzie nie powiedziałem ze nim jestem i za cesarza się nie uważam. Opowiada pan po prostu brednie.


(Xavery edler Kłopocki) #87

Himmelaudon, doprawdy sam nie wiem, czy fakt że akurat Henryk von Groc usiłuje się kreować na legalistę któremu na sercy leży prawo mam uznać za przejaw ułańskiej fantazji, daleko posuniętej demencji, czy też - choć w to wierzyć bym nie chciał - najgorszego sortu obłudy i hipokryzji.
Przysięgam, obiecałem sobie nie wdawać się w dyskusje z przedstawicielami tego brudnego zamachu stanu, ale to przekracza już granice nie tyle przyzwoitości, co delirium!
Ja naprawdę rozumiem, że te wszystkie zaklinania o tym, jak to stopa jego więcej nie postanie na tym forum to najzwyklejsze łgarstwo - czego zresztą więcej można oczekiwać po spiskowcu i wiarołomcy, ale to jest po prostu nowym wymiarem szaleństwa.
Naprawdę, czekać pozostaje chyba aż Niebiosa ze wstydu otworzą się i spalą na popiół Henryka Groc, jeżeli to nie nastąpi - niechybnie znaczy że Cnota i Prawość opuściły ten nieszczęsny kraj.
Wstyd mnie ogarnia, niewysłowiona sromota, z tego li tylko tytułu, że kiedyś z dumą uznawałem się za krajana kogoś takiego.


(Andrew von Lichtenstein) #88

Wielmożni Panowie

Zwracam się do wszystkich i każdego z osobna. Proszę Was nie kłóćmy się, opanujmy się do puki jeszcze można. Każdemu z nas zależy na Austro-Węgrzech, więc dogadajmy się. Inną alternatywą jest stworzenie przez każdego swojego państwa z jednym mieszkańcem. Po pół roku niczego już nie będzie.

Wielmożny Książe nie wiem jakich trzech cesarzy Ekscelencja widzi, ale jeśli o mnie chodzi, to chcę abyśmy wybrali jednego cesarza i zaczęli żyć w zgodzie. Od razu oświadczam, ja nie będę kandydował bo po prostu do tej roli się nie nadaje.


(Henryk von Groc Hrychowicz) #89

W końcu szanowny Regent Kłopocki raczył zaznaczyć swą obecność na forum. Co za wspaniałomyślny czyn. Jeśli szuka pan ludzi najgorszego sortu obłudy i hipokryzji, to proszę spojrzeć w lustro, te cechy bardziej pasują do pana niż do mnie. To w jakim stanie znalazła się Monarchia, jej obywatele mogą zawdzięczać li tylko panu. Przez 6 miesięcy nie sformował pan rządu, a Rada Państwa odbyła 1 posiedzenie, przepraszam 2. Na pierwszym obrano pana za przewodniczącego, na drugim podjęto uchwałę o opróżnieniu tronu i to nie z pana inicjatywy. Pańska aktywność zaczynała się i kończyła na wizytach co 2 tygodnie po kilka, kilkanaście minut i polegała na obserwacji wydarzeń. Złożył pan wiele obietnic, a to uruchomienia systemu bankowego, a to poprawy swojej aktywności, a to przygotowania propozycji zmiany zapisów Ugody, itd. Nic pan nie zrealizował. Za to miał do mnie pretensje, że krytycznie oceniam stan państwa.

Przeniósł pan forum i trzyma je pod wyłączna, osobistą kontrolą. Ktokolwiek się zarejestruje musi czekać, aż łaskawie raczy pan kliknie i umożliwi mu wypowiadanie się na forum. Ambasador Księstwa Sarmacji czekał ponad miesiąc, już po przyjęciu listów uwierzytelniających, co jest skandalem. Karol Habsburg Radziwiłł nie dostał tej zgody do dziś, bo nie odpowiada pany jego obecność. O innych osobach które czekały lub czekają już nie wspomnę. I pan mówi o hipokryzji.

Chciałem utrzymać Austro-Węgry w kupie, ale jest to niewykonalne, bo panu zależy wyłącznie na utrzymaniu kontroli nad Austro-Węgrami. Wiele by pan zaakceptował o czym świadczy pana dotychczasowe milczenie wobec wydarzeń jakie miały i mają miejsce, gdyby odbywały się one na tym forum. Ponieważ jednak padła propozycja przenosin na inne, będące po za pańska kontrolą, to pana tolerancja się skończyła. Niestety moja też. Skoro nie akceptuje pan przedstawionych propozycji, trudno.