Rangi na forum

(Wiktor Maretzky) #1

Co myślicie o wprowadzeniu wojskowych stopni na naszym forum (w zależności od liczby postów)? Aktualizacja: 02.05.2017r.

Pytania odnośnie nowego forum
Pytania odnośnie nowego forum
(Borys Targersdorf) #2

nie będzie chaosu rangi na forum , tytuły i funkcje państwowe oraz rangi wojskowe ?

(Wiktor Maretzky) #3

Nie powinno być z tym kłopotów. Tytuły i funkcje państwowe można oznaczać kolorami, lub wprowadzić dodatkowe odznaczenia (awanse) za zasługi dla Ojczyzny. Np. za napisanie dajmy na to, 10 artykułów prasowych awans na stopień Feldfebel/ Pisarz. Tutaj ogranicza nas tylko wyobraźnia.

(Marcel Hans) #4

Bardzo fajna narracja :slight_smile:

(Tomasz Dostojewski) #5

Bardzo fajny i oryginalny pomysł

(Andrew von Lichtenstein) #6

Bardzo fajna narracja, ale przy wyższych stopniach dałbym większe odstępy, aby dojść do 2000 postów przy Felfmarschall

(Andrew von Lichtenstein) #7

Zgodnie z prawem wszyscy obywatele powinni służyć w armii Proponuję nie nadawać dodatkowych stopni wojskowych w armii, tylko korzystać z rang. Część będzie w armii zawodowej, a część w rezerwie i nie będą się myliły stopnie z rangami,

(Jerzy III von Oranien-Nassau) #8

Pomysł wcale nie głupi tylko niektórzy mogliby robić tak że piszą byle co aby tylko dostać awans.

(Andrew von Lichtenstein) #9

Panowie Wszyscy pracujemy intensywnie i zdobywamy stopnie. Niedługo może nam im zabraknąć albo wszyscy będziemy Feldmarschall i co dalej. Proponuję zmianę punktacji

Infanterist 0 gefreiter 10 Korporal 25 Zugsfuhrer 50 Feldfebel 100 Kadet-Feldwebel 150 Stabs-Feldfebel 200 Offiziersstellverstreter 250 Fahnrich 300 Leutnant 400 Oberleuutnant 500 Hauptman 600 Major 750 Oberstleutnant 900 Oberst 1050 Generalmajor 1250 Feldmarchalleutnant 1450 Generaloberst 1650 Feldmarchall 2000

Co Panowie na taki podział, nikomu nie odbiera zdobytego stopnia. Tylko jeżeli będzie na to zgodą przybędzie pracy Ekscelencji Wiktorowi Maretzky

(Jerzy III von Oranien-Nassau) #10

Moim zdaniem to nie ma większego sensu. Taka sytuacja może się zdarzyć za rok,dwa.

(Wiktor Maretzky) #11

Ależ z Panów optymiści :smiley:. Byłbym bardzo szczęśliwy, gdyby za 2 lata, po naszym forum hasało nawet 10 Feldmarchall-ków. Ale, jeśli chcecie mogę zmienić punktację zgodnie z sugestią Pana von Lichtenstein’a

(Jerzy III von Oranien-Nassau) #12

Myślę że nie trzeba

(Andrew von Lichtenstein) #13

Ja też nie wierzę 10 feldmarchall. Ale stopnie trzeba zdobywać z dużą wytwałością. Jeszcze raz, proszę o rozszerzenie skali punktów

(Leszek van der Fryssau) #14

Punktacja zaproponowana przez von Lichtensteina jest dla mnie do przyjęcia.

(Jan Dagobard von Thorn-Maikowski) #15

System rang aktualnie ma najmniejsze znaczenie. :wink:

(Andrew von Lichtenstein) #16

Ale cokolwiek byśmy mieli wspólnie ustalone, a to już coś

(Henryk von Groc Hrychowicz) #17

Zaczynam dopiero tu swój pobyt, ale pozwolą panowie ze zabiorę głos. Wydaje mi się że propozycja pana von Lichtensteina choć wybiega w przyszłość ma swoje uzasadnienie, zwłaszcza gdy stopnie na forum maja odzwierciedlać posiadany stopień wojskowy. Sadzę że im większa randa tym wysiłek włożony by ją osiągnąć powinien być większy. Powinniśmy jednak zwrócić uwagę by nikt kto już posiada dany stopień go nie stracił. Bodaj najwyższym jest Kadet-Feldwebel, stopnie podoficerskie powinny zostać po staremu. Stopnie wyższe proponuję ustawić na :

nfanterist 0 gefreiter 10 Korporal 25 Zugsfuhrer 50 Feldfebel 75 Kadet-Feldwebel 100 Stabs-Feldfebel 125 Offiziersstellverstreter 150 Fahnrich 175

Leutnant 200 Oberleuutnant 300 Hauptman 400 Major 550 Oberstleutnant 700 Oberst 850 Generalmajor 1000 Feldmarchalleutnant 1250 Feldzeugmeister 1500 * (dołożony) https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/5/57/K.u.k._Feldzeugmeister.png/50px-K.u.k._Feldzeugmeister.png Generaloberst 1750 Feldmarchall 2000

(Henryk von Groc Hrychowicz) #18

Widzę że moje propozycje nie zdobyły w oczach panów uznania. Proszę jednak rozważyć wprowadzenie stopnia Feldzeugmeister.

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/5/57/K.u.k._Feldzeugmeister.png/48px-K.u.k._Feldzeugmeister.png

Pozwoli to na podniesienie wymagań względem pozyskania stopni generalskich. Mam nadzieje że tu panowie się ze mną zgodzą, iż posiadanie tak wysokiej rangi powinno być związane naprawdę z dużym wkładem w budowę aktywności.

**Proponuję odpowiednio: ** Generalmajor / 600 Feldmarchalleutnant /750 Feldzeugmeister / 900 Generalobest / 1200 Feldmarschal / 1500

(Jerzy III von Oranien-Nassau) #19

Może to być

(Xavery edler Kłopocki) #20

Przepraszam, Herr von Groc, nie odpowiedziałem bo osobiście wydaje mi się to akurat najmniej istotna kwestia w bieżącej sytuacji kraju, ale jeżeli propozycja Pańska spotka się z uznaniem to oczywiście nie widzę nic przeciwko!