Rezygnacja z urzędów

(Jerzy III von Oranien-Nassau) #1

Wasza Cesarska i Królewska Mość! W związku z objęciem przeze mnie tronu w Warszawie składam rezygnację z wszystkich piastowanych przeze mnie urzędów. Zapewniam jednak że zaraz po złożeniu korony będę chciał powrócić do służby Monarchii. z wyrazami rewerencji, Maurycy Orański-Nassau

(Franciszek Józef II) #3

Z przykrością przyjmuję rezygnację i pragnę złożyć gratulacje i najlepsze życzenia z okazji objęcia tronu w Warszawie!

(Henryk von Groc Hrychowicz) #4

Wasza Cesarska i Królewska Mość

Proszę z dniem dzisiejszym przyjąć moja rezygnację ze stanowiska Prezydenta Rządu JCiKM oraz mandatu członka Rady Państwa. Mija dokładnie połowa XIII kadencji ale wiem, że nie uda mi się zrealizować złożonych obietnic, bowiem członkowie rządu z wyjątkiem pana von Targensdorfa nie wypełniają swoich podstawowych obowiązków. Członkowie Rady Państwa po za udziałem w głosowaniach również nie przejawiają objawów aktywności na jakimkolwiek polu. W tej sytuacji trudno bym dalej dźwigał odpowiedzialność za działania rządu i Rady Państwa wyłącznie na swoich barkach.

Rada Raństwa uchwaliła w sumie 8 ustaw. Z tego 4 nie zostały opublikowane: Ustawa Prawo Karne z 17.11.2017 Ustawa o ratyfikacji Traktatu z Republika Suderlandu z 6 12.2017. Ustawa o ratyfikacji Traktatu z Księstwem Sarmacji z 17.12.2017 Ustawa o funkcjonowaniu gospodarki z 17.12.2017.

Aktywność w Królestwie Węgier i pozostałych Krajach jest praktycznie zerowa. Liczę więc, że rozpisanie nowych wyborów pobudzi aktywność obywateli monarchii i da impuls do dalszego rozwoju.

Z wyrazami estymy (-) Henryk Mikołaj von Groc Hrychowicz

(Franciszek Józef II) #5

Herr Ministerpraesident,

Wstrzymam się z przyjęciem rezygnacji, bo chciałbym tę sprawę jeszcze omówić.

Ws. publikacji ustaw, bo czuję się wywołany do tablicy - z tego, co wiem, nie została opublikowana jedna ustawa: https://gesetz.austro-wegry.org/home/ustawy - to jest wszak strona dziennika ustaw, certyfikowana przez biuro administracji. Za nieopublikowanie tej ustawy najmocniej przepraszam, aczkolwiek nie została ona skierowana do mego podpisu.

Obawiam się, że Pańska rezygnacja nie jest tożsama z rozpisaniem nowych wyborów; w tym celu musielibyśmy rozwiązać Radę Państwa.

Jednocześnie pragnę dodać, że cenię Pańską pracę i nie widzę powodu do jej zakończenia. Nie żyjemy w świecie realnym, a w mikroświecie. Można się zżymać, ale jednak jesteśmy tu hobbystycznie. Tak, jak ja mam swoją pracę, dziewczynę, przyjaciół, książki etc., tak i inni mają - czy to prace, czy też szkołę/uczelnię. Nie oczekujmy fajerwerków aktywności politycznej od każdego - po prostu nie pozwala na to rzeczywistość i nigdy pozwalać nie będzie. Oczywiście w porównaniu do działalności Pana i Pana von Targersdorfa reszta Rządu leży i kwiczy aktywnościowo, więc ma Pan jak najbardziej rację, choć pewnie za granicą wygląda to podobnie.

Jeśli wolno mi coś zasugerować wobec tego - wszak jednocześnie widzę niemoc Rady Państwa - miast dymisji Rządu sugerowałbym skrócenie kadencji Rady, zgodnie z art. 30 ust. 4 - chyba, że udałby się tryb art. 30 ust. 3, w co jednak nie wierzę. Nie sposób odmówić Panu racji, ale myślę, że to rozwiązanie będzie po prostu lepsze i będzie skutkowało wyborami, o których Pan był łaskaw wspomnieć. Czy możemy postąpić w ten sposób?

Jednocześnie pragnę zrewidować swój pogląd nt. ustawy o działach adm. rządowej (i przeprosić za błąd) - okazuje się, że to Pan miał rację, a nie ja. Jeżeli przyszła Rada Państwa zechce zmienić tę ustawę, będę z całą pewnością przychylny.

(Henryk von Groc Hrychowicz) #6

Wasza Cesarska i Królewska Mość Proszę wybaczyć mój brak rozeznania w publikacji ustaw. Niestety nie miałem wglądu w stronę Dziennika Ustaw, która Wasza Cesarska Mość podał. Sugerowałem się tym co stoi na końcu forum. https://dyskusje.austro-wegry.org/c/dziennik-ustaw

Postanowiłem przyjąć przedstawione sugestie przez Waszą Cesarską Mość i jeszcze dziś przedłożę pod obrady Rady Państwa projekt uchwały o skróceniu XII kadencji Rady Państwa.

(Xavery edler Kłopocki) #7

Herr Präsident von Gröc. To ja w tej sytuacji upraszam o wybaczenie, bo to moim zadaniem było przecież zadbanie o właściwy przepływ informacji. Najwyraźniej nie stanąłem na wysokości zadania, skoro oznaczenia były nie dość wymowne. Natomiast mogę obiecać, że jeszcze w tym tygodniu sytuacja ta ulegnie pewnej poprawie.

Pozostaję z nadzieją, że przemyśli Pan swoją decyzję, i zaraz po tym jak wdrożę poprawki, będę mógł służyć Panu swoją wiedzą z zakresu rachunkowo-fiskalnego – wszak ustawa bankowa nie napisze się sama! Pozdrawiam serdecznie :slight_smile:

(Borys Targersdorf) #8

Kibicuję i trzymam kciuki.

(Andrew von Lichtenstein) #9

Proszę wybaczyć brak mojej aktywności, ale za trzy dni jest rocznica śmierci Ojca i nie do końca daję sobię z tym radę.

(Xavery edler Kłopocki) #10

Andrew, przyjmij proszę moje najserdeczniejsze kondolencje… Gdybyś tylko czegoś potrzebował, nie wahaj się proszę pisać, mówię poważnie. A aktywnością się w żadnym razie nie przejmuj - przecież niezależnie od tego, jak bardzo się każdy z nas angażuje, niezależnie jak bardzo nam zależy, każdy ma życie realne, które ma swoje prawa, czy nam się to podoba czy nie. Z rzeczywistością się nie wygra… Trzymaj się, wspieramy bardzo!

(Borys Targersdorf) #11

Drogi Przyjacielu miałem honor pracować z Twoim Ojcem, wprawdzie krótko ale cel był ten sam.

łącze się w modlitwie.

(Patryk I Labacki) #12

Niestety realioza dopada wszystkich to jest nieuniknione. Panie Andrew w razie czego ja również służę swoją pomocą.

(Borys Targersdorf) #13

Herr Ministerpraesident, może mała rekonstrukcja Rządu?

(Henryk von Groc Hrychowicz) #14

Prawda jest taka, że obecnie pan i ja to cały rząd.

(Borys Targersdorf) #15

To całkiem doborowe i kompetentne towarzystwo :wink:

(Xavery edler Kłopocki) #16

No cóż, jestem pewien że herr @Andrew_von_Lichtenst powróci do nas rychło, musimy mu dać z szacunkiem czas na przeżycie tego co ma do przeżycia, natomiast oprócz tego? Cóż, mieliśmy jeszcze ministra zajmującego się głównie głosowaniem przeciwko projektom własnego rządu i ministra Jednego Mema.

Jako że staram się unikać krytyki publicznej z której raczej nic nie wyniknie, mogę stwierdzić jedynie: Według mnie zmniejszenie liczebności Rządu JCKM w znaczący sposób nie wpływa na jego zdolność bojową :wink:

(Andrew von Lichtenstein) #17

Wielmożny PAnie Premierze Od 1 lutego zobowiązuję się być aktywny w ministerstwie Czy mogę i gdzie ząłożyć stronę Ministerstwo Wojny