Ruszają testy systemu bankowego!

(Franciszek Leopold I) #1

16 September 1918, Hofburgpalast Vien

Damen und Herren!

Z ogromną przyjemnością mogę dziś oznajmić, że dzięki wytężonej pracy całego zespołu Cesarskiego i Królewskiego Biura Administracji prace nad systemem Banku Państwowego są na ukończeniu!
Zanim zostanie on oddany do użytku Ludów i Narodów Austro-Węgier, konieczne będą rzecz jasna odpowiednie regulacje prawne jego działalności oraz “doszlifowanie” pewnych niedoskonałości technicznych.
Tym niemniej chciałbym już dziś zaprosić chętne mieszkanki i mieszkańców Monarchii do udziału w szeroko zakrojonych testach systemu bankowości.
Ze względu na strategiczny charakter systemu, testy póki co są zamknięte, osoby chętne do udziału w programie testów uprzejmie proszone są o zgłoszenie chęci udziału na załączonym formularzu.

Z wyrazami najwyższej estymy i życzeniami słonecznego poranka;

podpis_maly
Franz Leopold I I. R., m. p.
KuK Verwaltungsbureaudirektor

(Franciszek Leopold I) #2

:point_right: Formularz zgłoszenia do testów systemu bankowego

(Borys Targersdorf) #3

Najjaśniejszy Panie

poranek jest słoneczny…ale głowa i oczy bolą :wink:

(Franciszek Leopold I) #4

Mam jednakowoż nadzieję, że to, co Wasza Wysokość w świetle poranka zastał okazało się wartym tych drobnych dyskomfortów :wink:

(Borys Targersdorf) #5

O tak, warto było.

(Franciszek Leopold I) #6

Kontent jestem słysząc to, Hocheit.
Nawiasem mówiąc, dzięki wdrożeniu programu testów dowiedziałem się o dosyć interesującym… Może nie tyle “problemie” co chochliku elektronowym, otóż zdarzyć się może problem z zalogowaniem do Banku, ale wymaga on naprawdę dosyć szczególnych okoliczności aby wystąpić :slight_smile:
Otóż imaginujcie sobie, mili Państwo, że pojawia się li tylko wtedy, gdy ktoś spełnia te oto warunki:

1. Ma już konto w naszym systemie witryn (na który obecnie składają się Kiosk, Bank oraz Strona Główna);
  2. Otrzyma od kogoś przekaz pieniężny, ale wyłącznie jeśli nastąpi to zanim zaloguje się w Banku po raz pierwszy.

Wiem że brzmi to skomplikowanie, ale opisałem całą procedurę ażebyście mieli, Damen und Herren, niejakie pojęcie o oporze materii elektronowej, z jakim to zmaga się na codzień Biuro. Pragnę zawczasu uspokoić, sytuację udało się opanować szybko i sprawnie, a to dzięki nadliczbowym godzinom jakie w pracy spędził jeden z naszych inżynierów, Pavel Nedospal.

Po zejściu ze zmiany na Pavla czekała już zacna premia, kufel zimnego ležáka, oraz ku jego ogromnemu wzruszeniu – kosz owoców podarowany przez dzieci i kadrę z jednej ze lwowskich szkół elementarnych.

Przypadek ten, choć jednostkowy i nieomal niemożliwy do powtórzenia, zaraportowany został nie przez kogo innego, jak mojego własnego Ojca - Jego Cesarską i Królewską Wysokość Franza Josepha! Wiem, że za swoją obywatelską postawę nie oczekuje on nagrody ani pochwał, ja zaś nie śmiałbym go obrażać podobną supozycją.

Jednakże po krótkiej naradzie z naczelnikami wydziałów Biura, postanowiliśmy uhonorować JCKW @FJ2 pamiątkowym, pozłacanym kluczem nastawnym z wygrawerowaną datą dzisiejszą oraz podziękowaniami, oraz symbolicznym czekiem na 500 koron.

Postanowiliśmy także, iż od dzisiejszego wieczora licząc, system jest wystarczająco stabilny, aby testy otworzyć dla wszystkich zainteresowanych, jak również wyznaczyć taką samą nagrodę, w postaci pamiątkowego bibelotu oraz pięciuset koron austro-węgierskich[1] dla każdej osoby, która podobny (bądź zupełnie inny) błąd systemu wykryje.

Zapraszam więc do odwiedzania poniższego adresu, zaglądania we wszystkie zakamarki, zdobywania nagród pieniężnych, a przede wszystkim czynu społecznego na rzecz naszej drogiej Cekanii!

:point_down:

https://staatsbank.austro-wegry.org

1. Rzecz jasna mowa tutaj nie o “tymczasowych pieniądzach testowych”, tylko jak najbardziej funkcjonalnych austro-węgierskich koronach. ↩︎

(Franz Joseph von Habsburg) #7

Cu-do-wno-ści! I już jest symbol “Kr.”, wspaniale! :slight_smile:

A ten pomysł o nagradzaniu za pierwsze wejście dnia takoż cudowny, miejmy nadzieję że pomoże to wzbogacić się poddanym Najjaśniejszego Pana. Dreimal hoch!