­čôť Projekt ÔÇô Ratyfikacja umowy o nawi─ůzaniu stos. z Kr├│lestwem Dreamlandu

parlament
dreamland
dyplomacja

(Xavery edler Kłopocki) #1

Meine Herren! Jako ┼╝e w zwi─ůzku z nag┼é─ů niedyspozycj─ů herr Targersdorfa zosta┼éem oddelegowany z ramienia Dworu do opieki nad dyplomacj─ů Monarchii, przedstawiam projekt ustawy o ratyfikacji Traktatu o nawi─ůzaniu stosunk├│w dyplomatycznych z Kr├│lestwem Dreamlandu. Traktat zosta┼é parafowany przeze mnie i JE Premiera Prezerwatywa Radzieckiego podczas jego wizyty w Wiedniu w dniu 13 Marz 1918r. Traktat zosta┼é zaakceptowany przez Jego Cesarsk─ů i Kr├│lewsk─ů Mo┼Ť─ç @FJ2, a tak┼╝e ratyfikowany przez stron─Ö dreamlandzk─ů

Za┼é─ůcznik N┬░1 do ww. ustawy

Rozpocz─Öcie obrad
(Andrew von Lichtenstein) #2

Jestem za, choc wydaje mi się, że Ekscelencja Regent powinien głosować pierwszy

(Xavery edler Kłopocki) #3

Szanowni @Reichsrat.
Jako nowowybrany Przewodnicz─ůcy Rady Pa┼ästwa kieruje projekt ustawy pod obrady.
Otwieram debat─Ö nad projektem, potrwa ona do po┼éudnia 28 Marz, mo┼╝e ulec przed┼éu┼╝eniu je┼Ťli zajdzie taka konieczno┼Ť─ç.

(Andrew von Lichtenstein) #4

Ekscelencjo Prosz─Ö wybaczy─ç ale wydaje mi si─Ö, ┼╝e nie ma nad czym deliberowa─ç

(Xavery edler Kłopocki) #5

Herr von Lichtenstein,
Zgadzam si─Ö w ca┼éej rozci─ůg┼éo┼Ťci. Skoro zatem jeste┼Ťmy jednomy┼Ťlni, zamykam debat─Ö i przechodzimy do g┼éosowania.

G┼éosowanie w/s Ustawy z dnia 27 Marz 1918r o ratyfikacji Traktatu o nawi─ůzaniu stosunk├│w dyplomatycznych pomi─Ödzy Kr├│lestwem Dreamlandu a Monarchi─ů Austro-W─Ögiersk─ů

• ZA PRZYJ─śCIEM USTAWY
  • PRZECIW PRZYJ─śCIU USTAWY
  • WSTRZYMUJ─ś SI─ś

0 g┼éosuj─ůcych

(Andrew von Lichtenstein) #6

Gratulacje Panie Przewodnicz─ůcy,

(Xavery edler Kłopocki) #7

Herzlichen Dank!
Tymczasem, jako że wszyscy deputowani oddali swoje głosy, zamykam głosowanie nad projektem ustawy.
Stwierdzam, ┼╝e Reichsrat przyj─Ö┼éa ustaw─Ö o ratyfikacji Traktatu o nawi─ůzaniu stosunk├│w dyplomatycznych pomi─Ödzy Kr├│lestwem Dreamlandu a Monarchi─ů Austro-W─Ögiersk─ů poprzez aklamacj─Ö, tj. 353 g┼éosami ZA, przy braku g┼éos├│w przeciw i wstrzymuj─ůcych si─Ö.
Ustaw─Ö kieruj─Ö do podpisu przez Najja┼Ťniejszego Pana - @FJ2, obrady nad projektem zamykam i serdecznie dzi─Ökuj─Ö wszystkim Deputowanym.