Stan floty

(Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg) #78

Po otrzymaniu rozkaz o zdjęciu blokady, okręty natychmiast wyruszyły w drogę powrotną.

Na czele płynęły trałowce, trałując drogę większym jednostkom. Za nimi płynęły pancerniki, potem krążowniki

4 Likes
(Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg) #79

Okręty dopłynęły do portów i zacumowały.

oficerowie i marynarze udali się na przepustki, na okrętach została tylko wzmocniona warta.

2 Likes
(Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg) #80

Jako, że w tym roku wiosna przyszła bardzo wcześnie i ruch w bazach marynarki zaczął się wcześnie. Ludzie powracali z urlopów, przepustek. Okręty wróciły z remontów, lśniące czystością i nowością. Sprawdzano, kotły, działa, oprzyrządowanie celownicze. Uzupełniano zapasy na okrętach i magazynach. Porty zaczęły tętnic życiem.
Wszystko zaczynało się jak co roku.

2 Likes
(Maksymilian Rudolf von Habsburg) #81

Wynurza się spod pokładu jednego ze statków w charakterystycznej fryzurze i z doczepioną brodą, szczodrze oprószony mąką ziemniaczaną. Rozdaje jakieś broszury drukowane na czerwonym papierze i pokrzykuje niczym średniowieczny kaznodzieja wędrowny

Ja, duch Dziada Marksa, nawołuję lud pracujący portów do rewolucji! Zrzućcie kajdany! Rozłóżcie żagle na powierzchni wody! Wypowiedzcie wojnę Posejdonowi i oficerom k. u. k. Marine! Nie oszczędzajcie nikogo! Zjedzcie swoich panów, wywłaszczcie ich z portfeli i idźcie na dobry obiad do Sachera za wszystko, co w nich znajdziecie!

Jedynym prawdziwym komunizmem jest pałyzm, ale ten mój jest lepszy, bo dopuszcza grzech jerozolimski.

2 Likes
(Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg) #82

Do Arcyksięcia Maksymiliana Rudolfa podeszło paru wyższych oficerów K.u.K. Kriegsmarine na czele z dowódcą Floty i grzecznie zaprowadzili go do Dowództwa Floty, gdzie zjedzono obiad. Po obiedzie pod opieką oficerów marynarki Arcyksiążę Maksymilian został odwieziony do Wiednia pod skrzydła Jego Cesarsko-Królewskiej Mości

Oficer, który pełnił wartę i wpuścił Arcyksięcia na teren portu wojennego i nie powiadomił dowództwa o o przybyciu ważnego Gościa został w trybie natychmiastowym wydalony z wojska

2 Likes
(Maksymilian Rudolf von Habsburg) #83

Wyrażam swoje najgłębsze oburzenie zwolnieniem tego oficera z powodu moich żartów.

2 Likes
(Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg) #84

Rozumiem oburzenie Waszej Arcyksiążecej Wysokości ale ten oficer nie wypełnił swoich obowiązków.
Zawsze luzymie możesz go wziąść ma swojego adiutanta lub oficera ordynansowego

1 Like
(Alexander von Beillschmidt) #85

Charakterystycznie a zarazem tak teatralnie wyglądający osobnik nie mógł nie przykuć uwagi Alexandra, który ochoczo poczęstował się stosikiem czerwonej bibuły. Wracał właśnie z miejscowego szpitala, gdzie ubiegał się o posadę, następujące wydarzenia miały jednak odsunąć w czasie jego plany stabilizacji.

Nazajutrz po zwolnieniu oficera pod biurem K. u. K. Kriegsmarine pojawiła się jednoosobowa pikieta uzbrojona w pojedynczy transparent nagłaśniający niesprawiedliwość władzy i wzywający do przywrócenia poszkodowanego na stanowisko.

3 Likes
(Erik Blume) #86

Zażywający właśnie dobrodziejstw popołudniowego spaceru, odziany na czarno, z rozwianą grzywą chłopak zauważył co wyrabia się pod rzeczonym biurem. Obszedł więc teren dookoła budynku i namówił parę osób do wspomożenia protestu, po czym wraz z nimi podszedł do pikietującego Saszy. Po drodze zgarnął porzuconą skrzynkę po pomarańczach i zaproponował przyjacielowi potrzymanie transparentu, podczas gdy ten mógłby przemówić wstąpiwszy na skrzynię ku lepszej widoczności jego pośród ludu.
-Całym sercem popieram ów protest, gdyż nie tylko w tym wypadku objawia się niesprawiedliwość rządu. Każda władza ludzi zdradza!
Krzyknął dźwięcznym głosem.
-Warto przy okazji wspomnieć, co ostatnio dzieje się na wysokich szczeblach. Mam na myśli wyprawy kolonizacyjne. Czymże jest imperializm, jeśli nie parszywym zawłaszczeniem w imieniu chciwości i szerzenia idei niewolnictwa? Działanie pod przykrywką bycia “badaczami” obcych cywilizacji, “zaprowadzania porządku i kultury” tak naprawdę stanowi brak szacunku dla owych kultur. Jest niebezpieczne i nosi znamiona ostrza obosiecznego.
Dostrzegł, iż jego słowa zainteresowały większą ilość ludzi, jak i przypatrzył się podejrzanie wyglądającym, stojącym na poboczu smutnym osobnikom w długich płaszczach

2 Likes
(Alexander von Beillschmidt) #87

Widząc, że jego bądź co bądź skromna inicjatywa znalazła poparcie z chęcią uniósł transparent wyżej i stanął tak by nie tracąc czytelności napisu stworzyć odpowiednie tło dla mówcy.

2 Likes
(Maksymilian Rudolf von Habsburg) #88

Poinformowany o tej pierwszorzędnej drace - i, nie ukrywajmy, wciąż pragnący oddać zwolnionemu oficerowi sprawiedliwość - kręci się po porcie i obserwuje przebieg wypadków. Na widok Eryka podstawiającego skrzynkę uśmiecha się ślicznie

1 Like
(Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg) #89

jeżeli Kuzynie nie zgadzasz się z decyzją, zwróć się do Cesarza, może ulituje się i przywróci oficera do służby.

1 Like
(Moritz von Oranien-Nassau) #90

Poinformowany o całej sprawie Moritz postawił swój orszak w stan gotowości, ale nie kazał zbliżać się do protestujących, jedynie sam w mundurze K.u.K Heer i z pistoletem przy pasie poszedł rozeznać się osobiście w sytuacji.

1 Like
(Erik Blume) #91

Erik, nieco onieśmielony obecnością tak szanowanych jegomości, z początku począł się jąkać, a potem pomyślał sobie, że to, w czym właśnie bierze udział, może być odebrane conajmniej źle. Kontynuował jednak przemowę, widząc, że tak czy siak, ma całkiem sporo odbiorców i że jest ich zdecydowanie więcej, niż możnych i ich agentów. Jedyne, co go zaniepokoiło, to późniejsza reakcja jego ukochanego Maksymiliana i samego Cesarza.

1 Like
(Alexander von Beillschmidt) #92

Zerknął z niepokojem na jąkającego się Erika i sam zaczął pewniej wykrzykiwać hasła gromkim głosem, aby dodać mu otuchy. Wszak to nie był dla niego pierwszy raz w takich okolicznościach, choć miał nadzieję, że w ojczyźnie nie będzie musiał do tego wracać.
Na widok Arcyksięcia uniósł wyżej głowę i uśmiechnął się w sposób cokolwiek zuchwały, ale niewątpliwie przy tym serdeczny, mówiący “Wiem, że z definicji jesteś wrogiem ludu, ale podoba mi się to co robisz.”.

2 Likes
(Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg) #93

Dywizjon niszczycieli i dywizjon trałowców są pod parą. Uzupełniane są magazyny i w ciągu 24 godzin okręty będą gotowe do drogi

1 Like
(Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg) #94

Dzisiaj wieczorem grupa okrętów wypłynęła z portu i udała się na przeszukiwanie terenu, gdzie pojawił się stwór.

2 Likes
(Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg) #95

okręty od rana przeczesuja akwen w którym wydarzyła się ta sytuacja.
Oficerowie marynarki zbierają zeznania wszystkich osób, które mogłyby pomóc. Niestety przychodzą również osoby, które nie mają nic do powiedzenia ale chcą być w kręgu zainteresowania

2 Likes
(Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg) #96

Wszystkie okręty K.uK. Kriegsmarine są gotowe do działań

Okręty prezentują się wspaniale

2 Likes
(Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg) #97

Trałowce wyszły w morze, aby poszukiwać min morskich

choć cały poprzedni rok trałowaliśmy nasz akwen, nadal wychodzi dużo min - pozostałości po wojnie i upadku.