Stara strona na Mordoksiędze


(Jan Dagobard von Thorn-Maikowski) #1

Monarchia wciąż posiada swoją stronę na Mordoksiędze (czyt. Facebook’u). Tak dla informacji.


(Wiktor Maretzky) #2

Ty to masz łeb :smiley:

[quote]Meine Kameraden!

Nad Dunajem sformował się prawdziwy kocioł! Monarchia Habsburgów, która rok temu pochyliła się nad przepaścią dziś zmieniła się w zlepek państw utworzonych przez samozwańczych watażków. Na wschodzie rewolucyjne bojówki spod czerwonego sztandaru proklamowały powstanie Bukowińskiej Republiki Rad. Na północy elity polskie chcąc odeprzeć rajdy ukraińskich band utworzyły Regencję Galicji i Lodomerii. Z tego, co wiadomo Polacy zebrali się do kupy i ruszyli z kontrofensywą ku ziemiom ruskim! Zmiany zaszły także w krajach Korony św. Wacława. Władzę nad Królestwem Czech, Margrabstwem Moraw i Księstwem Cieszyńskim przejęli weterani Cesarskiego i Królewskiego Korpusu Porządkowego chcąc ochronić dziedzictwo Habsburgów przed zniszczeniem. Bośnia i Hercegowina podjęła zaś walkę o niepodległość na południu! Niegdysiejsza Austria dziś znajduje się w rozpadzie. Wiedeń ogłosił się Wolnym Miastem, w Kraju Vorarlberskim odezwały się głosy nawołujące do połączenia z Konfederacją Szwajcarską, a Tyrol został opanowany przez ambitną magnaterię, która proklamowała Książęce Hrabstwo Tyrolu. W Istrii powstało włoskojęzyczne Księstwo Pobrzeża, a Budapeszt został zajęty przez siły węgierskiego uzurpatora! Mein Gott!

Jest rok 1917. Austro-Węgry to zlepek samozwańczych państw rywalizujących ze sobą o władzę nad upadłym Imperium. Ostatni Cesarz z dynastii von Habsburg-Lothringen dawno opuścił komnaty pałacu Schönbrunn. Czy Monarchia przetrwa tą Wiosnę Ludów? A może Ty czujesz się na siłach aby opowiedzieć się po jednej ze stron konfliktu i ponownie zjednoczyć ziemie habsburskie pod berłem nowego władcy? Nie czekaj! Przybądź nad Dunaj![/quote]

Ale ostrzegam, nie jestem Makrelką i gdy pojawią się różowe ludki zaraz ich odstrzelę…


(Jan Dagobard von Thorn-Maikowski) #3

Jak coś źle opisałem to proszę mnie naprostować. :smiley: Wiktorze, nie wątpię w Twoje umiejętności bojowe. :slight_smile:


(Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg) #4

Szanowni Panowie
Czy ja dobrze rozumiem, każdy z każdym ma się dogadać ?
Przecież to Pan Wiktor kazał działać każdemu na własną rękę.


(Wiktor Toghon) #5

Mi ten wpis się bardzo podoba, zwłaszcza pod względem stylu wypowiedzi


(Moritz von Oranien-Nassau) #6

Mnie też.


(Moritz von Oranien-Nassau) #7

Mnie też.


(Borys Targersdorf) #8

Łezka się woku zakręciła. :laughing:


#9

W zasadzie to do stworzenia Konfederacji Szwajcarskiej.

Ale jeżeli to się nie uda, zadowolimy się stworzeniem nowej, lepszej, kantonalistycznej Konfederacji Austriackiej.